Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:16, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nett napisał(a)
Marzenko na zdjęciu powyżej masz hortensje w rozplenicy. Masz gdzies zdjęcie jak to wygląda gdy kwitną hortensje, bo nie mogę znaleźć? Jesteś zadowolona z takiego połączenia?


Niestey w tym miejscu nie mam zdjęc kwitnacych hortensji. Bo w tym roku nie kwitły a w poorzednim seoznie rosły na zupełnie innej rabacie..... Przesadzałam je wiosna. To hortensje ogrodowe, ktore kwitna na niebiesko (oczywiscie pod wpywem nawozu)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:17, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Kanciki to przegibka Ale kiedy zdążyłas wysypac korę to nie wiem... Ale chyba była już ostatnio

Te chryzantemy to szał ciał - super są!


Kanciki sprzed 3 tygodni bo w tę sobotę M przedkładał grzybobranie nad kancikowanie!
Kora wysypana chyba od miesiaca, drobna przekompostowana
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:21, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nett napisał(a)
I jeszcze pytanko- wyczytałam, że masz u siebie miskanta Silberfeder. Chciałabym go dać za hortensjami Limelight, aby gdy hortensje już zciemnieją, świecił nad nimi srebrnymi piurpopuszami. Myślisz, ze to dobry pomysł? Czy on jest na tyle wysoki, że będzie wystawał zza hortensji i czy mocno się pokłada?


Silberfeder to olbrzymi miskant, w trakcie kwitnienia ma u mnie niemal 3 M wysokosci, wiec na pewno będzie wystawał nad hortensjami raczej sie nie pokłada ale musisz przeznaczyc dla niego min 1 M szerokosc, bo to duzy miskant. Nie wolisz morning light lub Gracillimus? Uwielbiam Silberfeder i podobne do niego Grosse Fontaine, ale to olbrzymie miskanty, ktore dobrze wygladaja jako solitery. Wypija cała wodę okolicznym roślinom. Mam je posadzone własnie w mijescu gdzie kiedys gromadziła sie u mnie w ogrodzie woda.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:22, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rench napisał(a)


Zachwycające masz te wszystkie trawy.
Pomiędzy tymi,co to za liście ?


Jesteś już druga osoba , która pyta o te liście to nie kwitnące liście hortensji ogrodowych, piekne ciemnozielone, sztywne
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nett 19:23, 25 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Madzenka napisał(a)


Silberfeder to olbrzymi miskant, w trakcie kwitnienia ma u mnie niemal 3 M wysokosci, wiec na pewno będzie wystawał nad hortensjami raczej sie nie pokłada ale musisz przeznaczyc dla niego min 1 M szerokosc, bo to duzy miskant. Nie wolisz morning light lub Gracillimus? Uwielbiam Silberfeder i podobne do niego Grosse Fontaine, ale to olbrzymie miskanty, ktore dobrze wygladaja jako solitery. Wypija cała wodę okolicznym roślinom. Mam je posadzone własnie w mijescu gdzie kiedys gromadziła sie u mnie w ogrodzie woda.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak zrobię. Posadzę je osobno.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Madzenka 19:24, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)
Może doradzisz ...kupiłam grujecznika w donicy, w której prawdopodobnie wyrósł; czy dobrze zrobiłam, że wkopałam do gruntu, czy szybko do donicy i zadołować ??


Mogłaś z powodzeniem zadołować w ogrodzie w donicy pod warunkiem , ze wiosna przesadzisz w docelowe miejsce. Oczywiscie wkopanie rosliny jest bezpieczniejsze.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 19:27, 25 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)


Mogłaś z powodzeniem zadołować w ogrodzie w donicy pod warunkiem , ze wiosna przesadzisz w docelowe miejsce. Oczywiscie wkopanie rosliny jest bezpieczniejsze.


Czyli jest dobrze...dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Madzenka 19:27, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
mmm84 napisał(a)
Ależ pięknie podczytuje od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem ogrod marzenie rabata z kulami buksowymi wymiata co masz pomiędzy nimi, jak duża jest rabata? Dasz więcej zdjęć jej Mogę ją zgapić od Ciebie ?




Rabata ma kształt litery L, w ktra jest wkomponowany kolejny kwadrat. Dłuższe boki L to 4 M a krótsze boki kadratu to 2 M

W weekend zrobie zdjecie z gory lu pokaze z poprzednich seoznów. Kopiuj do woli
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
jankosia 19:29, 25 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Madzenka napisał(a)
Siaka Montana dla Ciebie. Koncowki już ma pomarańczowe


Kurczę kurczę a ja myślałam że montana to tak bardziej na żółto się przebarwia...
Ona zawsze tak w rudo idzie czy to zależy od roku i pogody? I to jest tak bardziej rudo czy tylko troszkę a reszta w słomki? Bo ja miałam taki dobry plan.... Ale zakładał przebarwianie się na żółto
Madżenko pokażesz w wolnej chwili, w weekend na przykład, jak montany prezentują się teraz? Będę bardzo wdzięczna a nie mogę dokopać się starszych fot
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Madzenka 19:29, 25 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do zaglądających osób macham radośnie. Mało mam ostatnio czasu z wielu nakładających się powodów. Wszystko jest jednak dobrze a ja natłok obowiązków ratuję jogowaniem. Lece zaraz poćiwczyć. W zwiazku z tym mam mniej czasu. W wekend będzie mnei więcej, bo zostaję w domu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies