Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 19:29, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)


U mnie Witek łapie w nocy koło 100 dziennie, w zeszłym roku lałam nicienie i łapał po 300
Żerują w swoich ulubionych miejscach.



Nominalnie pytanie ile by było bez nicieni...chyba nie znamy odpowiedzi...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AnaAn 19:33, 01 wrz 2015


Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 44
Pokaż Księcia
____________________
Pozdrawiam, Ania
Madzenka 19:34, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
topolanka napisał(a)
Dziękuję za informacje o Gertrudzie, chyba spróbuję z nią.
Zwiedzam Twój ogród i te piękne, przemyślane kompozycje przyprawiają o kompletny mętlik w głowie. U mnie ma być naturalistycznie i dziko, bo las. Jedyna mniej "dzika" rabata będzie bezpośrednio przed domem. Ale kiedy oglądam takie ogrody jak Twój albo Danusi, zaczynam rozmyślania, jak by tu połączyć dwa w jednym... Nie da się, wiem, ale... No po prostu: głowa pęka

Czytam, co piszecie o nicieniach. A czy miałyście do czynienia z grzybnią peniphora gigantea przyspieszają rozkład ściętych pni? Kupiłam właśnie dwie paczki i zamierzam zaaplikować. Na opakowaniu piszą, że nieszkodliwe i występuje naturalnie, więc chyba ekosystemu nie zaburzy?


Czuje się zaszczycona takim porównaniem mojego ogrodu

To własnie dzieki bukszpanom trafiłam na forum do Ogrodu Danusi. Od tego czasu w moim ogrodzie podwoiła sie liczba bukszpanow, ktore zawsze uwielbiałam bo sa piekne przez cały rok a najbardziej lubie ich zielen od jesieni do wiosny.

Nie stosuje grzybni, raczej musze ich unikać bo stałam sie alergikiem na wszelkie grzyby...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:39, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kreska napisał(a)
Same piękności w twoim ogrodzie, podpatruje u ciebie jakie buty pod magnolię najlepsze?Ale na bank musi być obwódka z bukszpanu.pozdr, madzia


Buty z bukszpanów i u mnie z trawy red baron. Magnolie nie lubią grzebania w ich korzeniach.. A ja ciagle coś pod nimi dłubie. Teraz sadizłam równiez silver screptre ale bez obwódek bukszpanowych

Z innych które by wystawały nad bukszpanami to stipa, roplenice, sesleria
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lukasz2013 19:40, 01 wrz 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Piękniasto i z klasą. Podziwiam piękności.
Kasiek 19:47, 01 wrz 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Jak znajdziesz chwile to chodz do mnie i obejrzyj sobie mojego pomidorka...a raczej jego wnetrze...
____________________
Bawarka
Madzenka 19:54, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


Nicienie, grzyby..to tez coś obcego.... i cholera wie jaki to będzie miało wpływ na ekosystem.

Wiem jedno, że już nicieni nie kupię. Ani zimnych (tych skuteczność moim zdaniem była kiepska) obserwowałam w jednym miejscu gdzie miałam opuchlaki jak się one mają po nicieniach.. i miały się bardzo dobrze. Coś kiedyś na ten temat pisałam.

Kupiłam nicienie wiosną... wielkie opakowanie.. niby opuchlaków wiosną nie stwierdziłam ale profilaktycznie pojechałam po najbardziej zagrożonych gatunkach, bo rok wcześniej miałam opuchlaków sporo.

I takiej plagi to ja nigdy nie miałam. I teraz pytanie czy nicienie coś pomogły, że robali więcej niż zwykle?? Jakby nie nicienie to byłoby ich więcej??? Czy może być więcej????


Aniu to cytowane przez mnie badanie własnej wykazało niiższą skuteczność zimnych nicieni niż ciepłych.
Dwa lata z rzedu wiosna stosuje nicienie w małym opakowaniu, dzieki temu nie tarce roslin, ale ciagle obserwuje powygryzane liscie. Musze jednka przyznać, ze larw nie znajduje w glebie , rosliny nie tracą korzeni. Na poczatku tej walki straciłam 50 zurawek, kilka duzych rh, azalie, pojedyncze laurowisnie i trzy kiscienie.
Niestey wielkie opakowanie wystarcza przy inwazji zaledwie na 500m2 ogrodu do oprysku. Wychodziłam z załozenia, ze wystraczy opryskac tylko te miejsca gdzie sa opuchlaki. I tam gdzie pryskałam mam pojedyncze wgryzy a tam gdzie nie opryskałam (rozanka) szaleją. Dlatego teraz zastosuje duza dawke na cały ogród. Biorąc pod uwagę, ze jeden robal składa 500 jaj to wystarczy ze przezyła jedna larwa aby podgryzać mi nadal ogród, a jesli przeżyło 50 larw to juz mamy 2500 doroslych osobników...jesli Larvanem w sprzyjających warunkach (temperatura i wilgostność ) zadziała ze skutecznością 65-80% to powinnam wiosna miec tylko pojedyncze egemplarze, ktore wykończę wiosenna aplikacja. Wiec teraz rezygnuje z jesiennych botków na rzecz nicieni....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:55, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Lecę n joge, odezwę sie po
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Loosiuu 20:03, 01 wrz 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Marzenko pisałaś wcześniej, że macie małego nerwa na wiśnie. Poczekaj na jesień, aż się wybarwią, bo teraz beznadziejnie wygląda większość roślin Mnie Kanzan też teraz wkurzają trochę takie oklapnięte.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
21:07, 01 wrz 2015
to ja sobie kupie buciki

liczę na matkę naturę ...wzory folkowe na liściach roż posiadam a zbierać w nocy nie bedę...nie mam kombinezonu stosownego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies