Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Madzenka 22:10, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)


Madżen.... mam lawendę na skalniaku, na samej górze, czyli 80cm nad ziemią, deszcz padał u mnie 2 razy, i ja ją podlałąm 2 razy (nie więcej)... jest piękna. Ta sama odmiana na rabacie, gdzie niestety ale sięga ją podlewanie z trawnika wygląda tak jak Twoja. Wygląda poza tym, jakby dopadł ja grzyb. Podlewana ze zraszaczy trawnikowych ale na stromej skarpie też jest ładna..

Wniosek prosty, lawenda czym ma bardziej sucho tym ładniejsza. Jak złapię oddech to cyknę fotę.



To lawenda ususzona w czasie robót ziemnych na przedpłociu, przesadziłam ją po tej akcji na różanke. Nie jest to efekt podlewania lecz upieczenia w upały na słońcu.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 22:18, 01 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)
Coś tam kwitnie po wycięciu stip....ale stipy uschły po cięciu...


tyle nowych przyrostów mają bukszpany?? niesamowite..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 22:20, 01 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Madzenka napisał(a)
Porażki ogrodowe... czyli moja lawenda...


ładna rabatka..na lawendy nie patrzę,bo moje też nie bardzo;
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Madzenka 22:20, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Robaczek napisał(a)
Cześć Madżen
Taka lawenda w sierpniu to żadna porażka, wymyśl coś lepszego
Przyznam się, że mnie też drażnią Kiku Shidare Zakura na rabacie różanej. Pod spodem sporo się dzieje i takie rozczochrańce u góry to za dużo dobrego...U mnie podobnie, posadziłam Kiku z różami ( a jakże!) i już widze, że to nie był dobry pomysł Ale jeszcze nie wiem czy przesadzać Kiku czy róże hahahaha
Twoje są pięknie rozrośnięte, idealnie wyglądałyby na samej trawie..koło tarasu nie masz miejsca?
Od razu trochę zacienią może... tak głośno myślę..

Ascot u mnie też powtarza teraz i nadzwyczaj dobrze zapączkował. Daj swojemu czas na rozruch.
Które Cię zawiodły jak dotąd? Czytałam o planowanych eksmisjach....i poniekąd rozumiem, bo sama mam reglamentowane miejsca na rabatach i każda musi sobie na to miejsce zasłużyć


Kasiu i przy okazji odpowiem Łosiu kiku-shidare mnie denerwuje bo:
- ma poczochrany, nieuporządkowany wygląd
- nierowno rosnie kazdy z 5 egzemplarzy
- z czasem to beda wielkie drzewa- nie rozumiem jak mogłam tak bezmyślnie zrealizowac projekt nie sprawdzając jak wielkie to rosna ....

Juz mi sie w tym miejscu marza albo same miskanty z rozami lub przesunięcie do przodu bordowych bukow , formowanych w słupy


Ale nie spieszy mi sie. Za chwile wybarwia sie na piekny pomaranczowo-bordowy kolor, wiosna zakwitna. Tylko latem mnie draznia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:22, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
frezja napisał(a)


tyle nowych przyrostów mają bukszpany?? niesamowite..


Tak mocno przyrastaja bo były cięte w czerwcu. We wrezsniu ciachnę je ostatni raz bo chcę mieć ładne prez cała zime.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:24, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwk4 napisał(a)
Marzenko, wreszcie cię dogoniłam, ciągle z tyłu byłam, aż sapkę dostałam. No przyznam się, ze chyba kilka stron opuściłam. Ile w końcu można być z tyłu
Zawilce masz w takiej wielkiej masie, moje przesadzałam, jak zaczynały kwitnąć, to będą się troszkę zbierać, zresztą tylko dwie kępki mam bladoróżowych.
Stipę mam pierwszy rok i chyba co rok będę ją wymieniać na młodą, bo taka dziewica najbardziej mi się podoba. Fajnie wyglądają kulki bukszpanowe z jeżówkami i zamordowaną stipą i jeszcze czymś, sama się pogubiłam. Pozdrawiam
Marzenko, co ile masz posadzone twoje słoneczka? Uwielbiam je


Dziewicze stipy są najładniejsze. Mam nadzieje na setki siewek za rok na tej rabacie miejsce stip zastępują amazon mist.

Zawilcom daj 1-2 sezony, podrosna. Moje były przesadzane to troszke zmniejszyły sie .
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:25, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Malgosik napisał(a)
moje zawilce też są mniejsze niż być powinny, bo je mordowałam późno dzieleniem
załatwiłaś stipę na amen
no ale jak tak pali z nieba...
będą za to wiosną młode sadzonki
mi się moje tegoroczne podobają, mogłyby tak już zostać...
pozdrawiam

ps. a berberysy tniesz wiosną i w środku lata?


Stipa nie lubi ani przesadzania ani cięcia w sezonie to juz wiem..... Ale siewek będzie duzo, będę mnożyc ja za rok

Berberysy bagatelle ciełam 4 razy juz w tym roku. Wiosną zanim wypusciły liscie, wczesnym latem, latem i teraz na koniec lata
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 22:28, 01 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
dobry sposób..starałam się ciąć moje w mniej upalny dzień ale widzę jednak trochę przypaleń..takie to wrażliwce..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
monteverde 22:41, 01 wrz 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
frezja napisał(a)


ładna rabatka..na lawendy nie patrzę,bo moje też nie bardzo;

Moja lawenda taka sama i rozplenica mi nie kwitnie pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 23:02, 01 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JulkAd napisał(a)
Cudnie, jak zwykle zresztą...a tym razem zakochałam się w białych zawilcach i dlaczego sobie takich jeszcze nie sprawiłam?


Jula Ty musisz kochana koniecznie te zaległość nadrobić
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies