Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 15:52, 09 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Elim.
Na ,,Ogrodowisku" nie ma pytań tendencyjnych. Staramy się odpowiadać na każde nawet najprostsze pytania zdając sobie z tego sprawę, iż wiele osób swoją przygodę z trawnikiem dopiero zaczyna. Przedstawiłeś swój cały potencjał jaki posiadasz i teraz powinieneś sam ulokować go w poszczególnych etapach zakładania trawnika. Są obszerne artykuły i posty dotyczące przygotowania gleby pod trawnik jak również zakładania trawnika z siewu i na tym powinieneś bazować. Nikt po raz kolejny nie będzie opisywał w tym wątku całego cyklu przygotowań.
Życzę powodzenia i czekam na fotki Twojego trawnika.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Elim 12:18, 10 kwi 2015

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
waldek727 napisał(a)
Elim.
Na ,,Ogrodowisku" nie ma pytań tendencyjnych. Staramy się odpowiadać na każde nawet najprostsze pytania zdając sobie z tego sprawę, iż wiele osób swoją przygodę z trawnikiem dopiero zaczyna. Przedstawiłeś swój cały potencjał jaki posiadasz i teraz powinieneś sam ulokować go w poszczególnych etapach zakładania trawnika. Są obszerne artykuły i posty dotyczące przygotowania gleby pod trawnik jak również zakładania trawnika z siewu i na tym powinieneś bazować. Nikt po raz kolejny nie będzie opisywał w tym wątku całego cyklu przygotowań.
Życzę powodzenia i czekam na fotki Twojego trawnika.


Waldku - chodziło mi raczej o to, że po przeczytaniu większości tematów z tym związanych w głowie tworzy się pewien plan działania, zwłaszcza że każdy ma inne zaplecze maszynowe i inny indywidualny plan działania.
Ja wymieniłem co mam do dyspozycji i chciałem się dowiedzieć jak inni by to widzieli, bo mój plan nie koniecznie musi być właściwy.

W tej chwili martwi mnie to, że chwast zaczyna ruszać,a w pewnych miejscach na glinę dosypał bym ziemi, ale pewnie z niej też będzie wyrastał chwast.

Zrobił bym na koniec wszystkich prac wyrównanie i dalej co:
1. siać trawę
czy
2. poczekać aż ruszy chwast - zwlaczyć go, ponownie spulchnić i wyrównać ziemię i dopiero siać.

Najbardziej obawiam się właśnie że chwasty będą mi rosły wraz z nową trawą.
Woda z octem odpada, folia odapada - bo powierzchnia jest dość spora na takie działanie.
____________________
aga_szsz 13:41, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
A czy ktoś może mi polecić jakąś trawę w miejsce bardzo nasłonecznione i mało "chodzone" ')

Gubię się w tych nazwach, producentach...

Czy ktoś ma doświadczenie z trawnikiem z mikrokonieczyną???
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Robertoo 14:18, 13 kwi 2015

Dołączył: 20 paź 2014
Posty: 10
Ja osobiście nie polecam trawy z mikrokoniczyną , posiałem kawałek ok 200 m2 i trawa sama w sobie nie była zła ale mikrokoniczyny jak na lekarstwo ale przy okazji było bardzo dużo innego "śmiecia " tragedia
aga_szsz 15:01, 13 kwi 2015


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Robertoo napisał(a)
Ja osobiście nie polecam trawy z mikrokoniczyną , posiałem kawałek ok 200 m2 i trawa sama w sobie nie była zła ale mikrokoniczyny jak na lekarstwo ale przy okazji było bardzo dużo innego "śmiecia " tragedia


dzięki za cenną uwagę
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Sebek85 19:57, 13 kwi 2015

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12
Mój kolega też ma z mikrokoniczyną i mi się podoba, z daleka wygląda dużo lepiej niż zwykła trawa (soczysta zieleń i gęsta) dopiero z bliska widać koniczynkę, chwastów w nadmiarze nie zauważyłem.
Na początku też mało się jej pokazało, z czasem było jej coraz więcej.
Sam się zastanawiam nad taką trawą.
____________________
hetin 21:36, 16 kwi 2015


Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 21
No i przymrozki zapowiadaja wrrrr.... sianie musi poczekać na maj - moze będzie lepiej
____________________
true 22:52, 16 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
Witam,
Czy trawa powinna być zasiana w całym ogrodzie za jednym razem ? Czy mogę sobie podzielić ogród na 3 obszary i co dwa tygodnie (tyle zajmie mi oczyszczenie jednego obszaru z kamieni i chwastów) siać jeden z tych obszarów ? Czy po wyrośnięciu na całym obszarze trawy mogą być jakieś różnice w wyglądzie trawy czy z czasem powinno to wyglądać jednolicie ?
Ma ktoś jakieś doświadczenia w sianiu trawy na raty ?
Gardenarium 07:26, 17 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że to w miarę jedyne wyjście, jeśli nie masz mośliwości zasiania za jednym razem. Z czasem się to wyrówna.

Bo jak będziesz oczyszczał na raty, to zanim opielisz i przekopiesz, na pierwszym obszarze znów wyrosną chwasty.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
true 11:19, 17 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
Zasianie za jednym razem wchodzi w grę gdy spryskam całą działkę roundupem, wtedy po 3 tygodniach mogłabym zasiać trawę na całym obszarze. Działkę mam przekopaną glebogryzarką i chwasty odrastają, po tygodniu ręcznego pielenia chwastów po mału poddaję się, chyba spryskam roundupem, tylko boję się o tuje, świerki, winogrona, truskawki, które mam posadzone przy ogrodzeniu - nie chciałabym ich nadkazić tym roundupem więc proszę o radę ile metrów od nich mogę pryskać na chwasty aby pozostałe roślinki były bezpieczne ? 2 metry wystarczy ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies