Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 13:08, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Waldku specjalisto drogi! daj znać czy z True idziemy dobrą drogą..Ściskam!

Ale mi pochlebiasz.
Ewa. Wolałbym odnosić się do niuansów lub konkretnego nowego zagadnienia, niż powielać to, co Danusia napisała i sprecyzowała w swoich artykułach dotyczących trawników.
Po wyrównaniu terenu i wstępnym zwałowaniu należy ponownie przy użyciu łaty wyrównać grunt. Czynność tę należy powtarzać do momentu, aż będziemy usatysfakcjonowani ze swojej pracy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
pasjonatkaam... 13:51, 19 kwi 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
waldek727 napisał(a)

Ale mi pochlebiasz.
Ewa. Wolałbym odnosić się do niuansów lub konkretnego nowego zagadnienia, niż powielać to, co Danusia napisała i sprecyzowała w swoich artykułach dotyczących trawników.
Po wyrównaniu terenu i wstępnym zwałowaniu należy ponownie przy użyciu łaty wyrównać grunt. Czynność tę należy powtarzać do momentu, aż będziemy usatysfakcjonowani ze swojej pracy.


Waldek przecież ja to wszystko wiem,chciałam Ci trochę "posłodzić"
a tak na poważnie to pytania może są już męczące ale wiem ,że każdy kto zaczyna bawić się w ogrodnika próbuje jeszcze podpytywać żeby się zwyczajnie upewnić..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
waldek727 14:43, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aaaaaaaa!
To nie zajarzyłem.
Zapomniałem, że mnie trochę lubisz i zawsze po przyjacielsku ściskasz.
Ewa. Dla kogoś dla kogo ogrodnictwo jest pasją pytania nigdy nie są męczące. Jedynie trzeba również korzystać z materiałów które już są dostępne na ,,Ogrodowisku" od dawna.
Ściskam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
true 21:42, 19 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
dziękuję Danusiu za pomocny artykuł , przepraszam że pytałam o rzeczy oczywiste
bruno 22:39, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam wszystkich, mam pytanie posiałem trawe 11 kwietnia (trawy z iławy Univers Golden Line)przygotowane podloże jak w poradniku, podlewam codziennie po dwa razy mineło 8 dni i narazie nic nie kiełkuje, wiem ze sa niskie temperatury czy cos z tego bedzie ? Pozdrawiam
Elim 10:45, 22 kwi 2015

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
bruno napisał(a)
Witam wszystkich, mam pytanie posiałem trawe 11 kwietnia (trawy z iławy Univers Golden Line)przygotowane podloże jak w poradniku, podlewam codziennie po dwa razy mineło 8 dni i narazie nic nie kiełkuje, wiem ze sa niskie temperatury czy cos z tego bedzie ? Pozdrawiam


Sądzę że jeszcze jest za chłodno i wegetacja trawy spowolniła.
____________________
Gardenarium 13:06, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa wschodzi powyżej 12, a nocą jest 1- 0 więc co się dziwić, po prostu za wcześnie na sianie. Trzeba dostosować termin do warunków pogodowych, bo nasiona prze;leżą i albo je wiatr wywieje, albo ptaki wydziobią albo ulewa zrobi z nich wałki i spłyną w rabaty. Taki jest scenariusz za wczesnego siania. Może też byc nieźle i trawa wzejdzie z dużym opóźnieniem, ale ta trawa jest kiepska, raz kupiłam i koniec.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pasjonatkaam... 15:23, 22 kwi 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
to już się boję bo też mam Trawy z Iławy (sportowa)..
jeszcze nie siałam,startuję na początku maja
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
bruno 16:34, 22 kwi 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
to czyli ile dni bede musial czekac az wykiełkuje ?czy dalej ja nawadniac czy czekac na cieplejsze noce i nawadniac? jakie firmy traw pani poleca? dlaczego ta trawa z ilawy jest kiepska?
true 17:48, 22 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
Czy ktoś siał trawę Top Decor gatunek Champion mieszanka sportowa z Castoramy ? Kupić tę czy trawę z PNOS Ożarów ? Zupełnie nie wiem na co patrzeć przy wyborze trawy, czy ma być uniwersalna czy sportowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies