Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

marbrz 07:33, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Sarenka dobrze napisałaś ale źle zrobiłaś. Zwałaowałaś nasiona. Po co? nasion się nie wałuje. Wałuje się ziemię. Wałuje się potem trawę.
Bez przykrycia ziemią wzejdzie Ci niewiele nasion. Teraz można też podlewać popołudniami z tym, że jak nie przysypałaś to podejrzewam że połowa spłynęła w skupiska i będziesz miała gołe placki.
sarenka 07:39, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
marbrz napisał(a)
Sarenka dobrze napisałaś ale źle zrobiłaś. Zwałaowałaś nasiona. Po co? nasion się nie wałuje. Wałuje się ziemię. Wałuje się potem trawę.
Bez przykrycia ziemią wzejdzie Ci niewiele nasion. Teraz można też podlewać popołudniami z tym, że jak nie przysypałaś to podejrzewam że połowa spłynęła w skupiska i będziesz miała gołe placki.
sialis
Nasiona nie splynely w skupiska,to widać.
Czyli co kasa poszła na marne i nasza praca tez.
Cudownie.
Co do walowania to tak wywnioskowalam z opisu tego wątku,że trzeba
Jaka ja jestem zła na siebie, że w sierpnie nie wysialiśmy ich.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:46, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Widzę,że na październik prognozują juz minusowe nocne temperatury. Zastanawiam się czy jest sens podlewać i cokolwiek robić z tymi nasionami ( bo na miano trawnika to nie zasługuje póki co).
Pamiętam jak na wsi wysiewana była trawa na łące to już nie była przysypywana.
Marbz - żałuję,że Cię nie pomeczylam wcześniej, bo jednak potrzebuje lopatologixznego wytłumaczenia krok po kroku w sprawach,na których się nie znam.
Na wiosnę mąż juz wysieje kiedy chce i jak chce, ja nie będę już medrkowac, jednak chciałam się ciebie zapytać - jak przysypyje się ziemia? przegrabic? Czy nowej nasypac?
____________________
Magda W samym sloncu
mazik302 08:14, 01 paź 2015

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Sarenka ja wysiałem 19 września, po 9 dniach zaczęło się coś powiać, wiec ja bym podlewał i był dobrej myśli. Nasion nie przykrywałem ziemią tylko przegrabiłem. W przyszłym tygodniu w dzień po 20*, noce chłodne, ale na +, więc na pewno trawka się pojawi
sarenka 08:38, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mazik302 napisał(a)
Sarenka ja wysiałem 19 września, po 9 dniach zaczęło się coś powiać, wiec ja bym podlewał i był dobrej myśli. Nasion nie przykrywałem ziemią tylko przegrabiłem. W przyszłym tygodniu w dzień po 20*, noce chłodne, ale na +, więc na pewno trawka się pojawi


To może powinnam przegrabić też?
Dobrze,że u Ciebie chociaż wschodzi
____________________
Magda W samym sloncu
jazzy 10:51, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
marbrz napisał(a)
Sarenka dobrze napisałaś ale źle zrobiłaś. Zwałaowałaś nasiona. Po co? nasion się nie wałuje. Wałuje się ziemię. Wałuje się potem trawę.

Na pierwszej stronie tego wątku Danusia opisuje jak siać trawę i czytamy m.in. "Siejemy trawę, znowu przegrabiamy i wałujemy"

Bez przykrycia ziemią wzejdzie Ci niewiele nasion.

Ja siałam 18 września. Wałowałam nasiona, nasion nie przykryłam ziemią i po 8 dniach zaczęła wchodzić.
Bardzo powoli co prawda, bo znowu susza, zero deszczu, tylko moje podlewanie z węża. Ale wschodzi
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
A_gawa 11:25, 01 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Włąśnie - jak to z tym wschodzeniem?
Zrobiłam jak kazano, ale nasiona wyszły mi na wierz po opadach. Czy powinnam posypać je ziemią? Czy już zostawić i liczyć na szczęście?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
marbrz 11:35, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
18 września a 1 październik to w sianiu trawy ogromna różnica.
Dołączając do tego "Siejemy trawę, znowu przegrabiamy i wałujemy" a "Posiałam trawę i zawałowałam" to też zdecydowana różnica.
Moja sugestia wysiewu trawy odnosi się do terminu dziś. Zatem zdaniem moim, posianie wierzchem trawy to wywalenie kasy w diabły, mając na uwadze szczególnie to, że niektóre gatunki mogą wschodzić ponad miesiąc. Producenci zalecają przegrabianie w taki sposób by trawa była przykryta około 1 cm. Zatem jeśli ktoś robi nowy trawnik to dobrym rozwiązaniem jest np. odgarnięcie wierzchniej warstwy ziemi, wysiew, przykrycie trawy ziemią i wałowanie, lub mocne i głębokie wiercenie grabiami (na 500m2 zabawa na kilka popołudni). Efekt zapewne szybszy i skuteczniejszy to pierwsze rozwiązanie.
marbrz 11:37, 01 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
A_gawa napisał(a)
Włąśnie - jak to z tym wschodzeniem?
Zrobiłam jak kazano, ale nasiona wyszły mi na wierz po opadach. Czy powinnam posypać je ziemią? Czy już zostawić i liczyć na szczęście?

Nasiona przykryte ziemią i uwałowane nie wyjdą, przegrabione owszem.
sarenka 11:58, 01 paź 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
marbrz napisał(a)
18 września a 1 październik to w sianiu trawy ogromna różnica.

Ja wysialam 22 września
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies