Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kasya 10:30, 10 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41848
no to pokaze moj 2 tygodniowy trawniczek
troche rzadki ale mysle ze sie zagesci
nie pamietam juz jak to bylo poprzednio
a z tylu widac stary trawnik nie skoszony
(wiecej u mnie)



____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
baczek83x1 15:55, 10 wrz 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Hey Ogrodowicze
Mój trawnik z siewu ma około 40 dni. zaraz pokaże Wam foteczki. W sumie całkiem całkiem to wygląda choć nie można powiedzieć że wszystko idzie po mojej myśli. Na pierwszym zdjęciu przed koszeniem jest to najbardziej widoczne. Miejsca jaśniejsze , takie placki i tam trawa nie chce rosnąć. jest rzadsza , cieńsza , bledsza i piórka ma takie słabe. Nie mogłem teraz kosić ze względu na opady przez około 10 dni i widać jak na dłoni. wszędzie dookoła rośnie jak na drożdżach , jest ciemno zielona a tam stoi w miejscu i chyba już 3 koszenie jej nie łapie. Nie wiem co jest powodem i tu pytanie kieruje do Danusi i nie tylko. Może znacie przyczynę. Troszkę się tym faktem martwię.
Oczywiście mam pełno chwaściorów , wyrywam ale może niedokładnie bo i tak cholerstwa się pokazują non stop.

i ost rzecz. Czy mam ten młody trawnik który tak jak pisałem ma 40 dni nawozić czymś na jesień? by lepiej przezimował? czy zostawić to naturze? jeżeli tak to czym ?

Pozdrawiam Braterstwo Zieleni
baczek83x1 16:05, 10 wrz 2015

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
obiecane fotki. pierwsze zdjecię przed koszeniem. widać placki jaśniejsze.
3 zdjęcie od końca dobra trawka. ost zdjęcie miejsce które mnie martwi.

misiek80 09:55, 14 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Jestem tu nowy, więc na początku się przywitam. Mam do założenia trawnik, jakieś 700m2 więc trochę tego jest.

Póki co na terenie przyszłego trawnika rośnie stara trawa plus jakieś tam chwasty (na szczęście niedużo, głównie osty). Teren to czarna ziemia III klasy, pod nią od głębokości około 30 cm glina. Jeszcze w tym roku chwasty planuję punktowo spryskać raundapem.

Na jednym z boków przyszłego trawnika mam 30 cm warstwę gliny po wykopie szamba. Glinę planuję rozplantować po całym terenie, wtedy warstwa gliny będzie niezauważalna i jeszcze tej jesieni wszystko potraktować glebogryzarką. Teren posprzątać, zagrabić i zwałować i tyle na ten rok. Tak na marginesie, mam dostęp do nawozu spod gołębnika, powiedzcie czy to dobry pomysł?

Jeśli tak, to kiedy dać taki nawóz - teraz przed zimą, czy na wiosnę na tydzień-dwa przed sianiem trawy? A może i teraz i potem? Na wiosnę planuję nawieźć ziemi, żeby podnieść teren o jakieś 5-10 cm - mam dostęp do ziemi z lasu, nada się taka? Mam też dostęp do fajnego piasku, kupić też piach i wymieszać go z tą leśną ziemią, czy nei ma takiej potrzeby?

Później rozgarnąć nawiezioną ziemię, zagrabić, zwałować, wysiać trawę, znowu zagrabić, zwałować i przysypać cieniutką wartswą ziemi? Po wysianiu często zraszać. Sorry, że tak łopatologicznie, ale nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu i zchrzanić roboty, a będzie to mój pierwszy trawnik. PS. Świetne i fachowe forum.

Pozdrawiam Marek.
Gardenarium 10:57, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogrodowisko to nie tylko forum jest też koło 500 artykułów na stronie głównej

Podpowiedzi odnośnie kolejności znajdziesz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

oraz pod tagiem "trawnik"

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik

Nawóz ptasi jesienią, wiosna już nie, to wysoko skoncentrowany nawóz więc uważaj żeby nie przesadzić z tym stosowaniem. Raz wystarczy.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 12:47, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Dzięki za informacje. Powiedzcie mi jeszcze, co zrobić ze skoszoną wcześneij starą trawą i wyrwanymi glebogryzarką kępami trawy, które zalegają mi na kupie w rogu działki? Czy jak to wszystko zgnije, to na wiosnę przed sianiem trawy, mogę przemieszać to z nawiezioną ziemią, czy zdecydowanie się tego pozbyć?
Sebek 21:13, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
misiek80 napisał(a)
Dzięki za informacje. Powiedzcie mi jeszcze, co zrobić ze skoszoną wcześneij starą trawą i wyrwanymi glebogryzarką kępami trawy, które zalegają mi na kupie w rogu działki? Czy jak to wszystko zgnije, to na wiosnę przed sianiem trawy, mogę przemieszać to z nawiezioną ziemią, czy zdecydowanie się tego pozbyć?


Będzie z tego świetny kompost Możesz spokojnie to wymieszać z ziemią
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:52, 24 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakbyś wyrzucił to byłoby marnotrawstwo, a tak będzie świetne użyźnienie gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 10:07, 25 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Wczoraj cały dzień walczyłem glebogryzarką a dziś od rana z powierzchni 700m2 wybieram kamieie, korzenie, pocięte chwasty ... - teraz akurat mam przerwę na kawę W październiku na glebę chcę dać nawóz gołębi (przygotowany w proporci 1:1, a następnie rozcieńczony w proporcji 1:10 albo 1:20), zagrabić wszystko i zwałować przed zimą.
Wiem, że do siania trawy mam jeszcze jakieś pół roku, ale czy na mocno nasłoneczniony teren (500m2 od południa, po 100m2 od wschodu i zachodu) narażony na deptanie przez dzieciaki Graminex Wembley będzie ok?
miskka 11:18, 25 wrz 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
To sie narobiłeś... My przechodziliśmy te zabawę od marca do maja... Ale powierzchnia chyba dwa razy mniejsza...
W kwestii wyboru mieszanki ja niestety nie poradzę.
Powodzonka!!! Kawa dobrze smakuje przy robocie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies