Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

asiek 08:35, 23 mar 2016

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Ja też proszę o poradę
Posialiśmy trawnik w zeszłym roku na przełomie sierpnia i września. Kiedy mogę zastosować nawóz do trawnika. Czy już teraz, czy lepiej poczekać do bardziej ciepłych dni?
____________________
Asia Tęczowo mi
Gardenarium 08:44, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Korzenie rosną w 0 stopni. W tym tygodniu powinny skończyć się mrozy i można nawozić, podlej po nawożeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiek 09:05, 23 mar 2016

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Danuś jesteś niezawodna
Kobieto czy Ty w ogóle śpisz? Zadałam rano pytanie i od razu odpowiedź.
Jesteś Wielka
Buziam
____________________
Asia Tęczowo mi
Gardenarium 10:12, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zero stopni, źle mi się napisało, więc poprawiam. Przedwczoraj nie spałam, zarwałam noc
Jesli wszystko inne ok, to możesz sypnać w czwartek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 11:32, 23 mar 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Skoro jest pani online, to i ja dziś o coś zapytam. Sąsiad na starym nierównym trawniku zakłada nowy tj. na to co pozostało ze starego trawnika czyli kępy starej kiepskiej trawy i jakieś tam chwaściki (bo trawnik raczej był zaniedbamy) rozkłada siatkę na krety i nasypuje z 15 cm naprawdę porządnej super ziemi (zazdroszczę mu,że stać go na to) )) Na tej ziemi będzie siał nową trawę. Ma to sens? Co z tego będzie? Czy nawet jak te 15 cm nowo nawiezionej ziemi porządnie zwałuje-ubije, to czy chwasty nie powyłażą spod ziemi i czy grunt mu się nie zapadnie, kiedy stara trawa zacznie gnić?
Gardenarium 18:32, 23 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma to sensu, źle robi, idzie na skróty. A ogrodnictwo jest jak życie, nie można iść na skróty.

Trzeba te warstwy połączyć. Gnicie nie ma nic do rzeczy,chodzi o coś innego. Trzeba warstwy połączyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris2682 19:21, 23 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
A co z moim pytankiem? Czy w sobotę można posiać trawę? Ma być cały tydzień 12/15 stopni tylko noce chłodne. Nie zaszkodzi to nasiona. Niebardzo mogę czekać bo po świętach od rana do wieczora w robocie będę siedział
Gardenarium 15:04, 25 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skasowałam te posty.
Tutaj poniżej masz zasady siewu.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

Sprawdź prognozę pogody w swoim rejonie. Nieważna jest temperatura w dzień siewu a ta, która nastąpi w ciągu kolejnych dni kiełkowania poszczególnych gatunków traw w mieszance oraz utrzymanie wilgotności podłoża, aby kiełkujące nasiona nie zamarły z powodu suszy. I jest to od 7 do miesiąca.

Ze masz w sobotę plus 15 nie ma żadnego znaczenia w tym momencie. Nasionom minus też nie zaszkodzi, wschodzącym siewkom już gorzej. A kiedy wzejdą poszczególne gatunki traw? nie wiem, bo nie napisałeś/aś jakie masz gatunki.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bit512 19:13, 27 mar 2016

Dołączył: 27 mar 2016
Posty: 6
Witam.

Może mi ktoś podpowiedzieć jaką mieszankę wybrać traw...
a najlepiej którą kupić dokładnie nie tylko z tych poniżej...

ziemia sztywna nie podmokła, zacieniona raczej nie będzie chodzone deptane po niej ... sporadycznie. Dom też zastawia dużą ilość opadów wysunięty dach.
Północno - wschodnia strona domu więc zacienione przez większość dnia ... obecnie po zimie pojawił się mech miejscami ...

czy taka mieszanka będzie dobra

gazonowa

30,00%
ROMANCE ( HOLANDIA ) Lolium perenne - Życica trwała

4,00%
BARGREEN ( NIEMCY ) Festuca rubra commutata - Kostrzewa kępowa
16,00%
BARGREEN ( FRANCJA ) Festuca rubra commutata - Kostrzewa kępowa
25,00%
BARPERL ( DANIA ) Festuca rubra trichophylla – Kostrzewa czerwona rozłogowa
25,00%
BAROYAL ( FRANCJA ) Festuca rubra trichophylla - Kostrzewa czerwona rozłogowa

czy lepiej uniwersalna

15%
Lolium perenne BARTWINGO ( HOLANDIA ) Życica trwała
15%
Lolium perenne BARMINTON ( HOLANDIA ) Życica trwała
5%
Poa pratensis BARON ( BELGIA ) Wichlina łąkowa
10%
Poa pratensis BARON ( HOLANDIA ) Wichlina łąkowa
2%
Festuca rubra commutata BARNICA ( BELGIA ) Kostrzewa kępowa
33%
Festuca rubra commutata BARNICA ( FRANCJA )Kostrzewa kępowa
9%
Festuca rubra rubra BARGENA ( DANIA) Kostrzewa czerwona
1%
Festuca rubra rubra BARGENA ( HOLANDIA ) Kostrzewa czerwona
10%
Festuca rubra rubra BARUSTIC ( DANIA) Kostrzewa czerwona


czy na suche tereny taką ?

10,00 %
Lolium perenne BARTWINGO ( DANIA ) Życica trwała
38,00%
Festuca arundinacea BARLEDUC ( HOLANDIA ) Kostrzewa trzcinowa
2,00 %
Festuca arundinacea BARLEXAS II ( DANIA ) Kostrzewa trzcinowa
37,00 %
Festuca arundinacea BARLEXAS II ( USA) Kostrzewa trzcinowa
10,00 %
Poa pratensis BARON ( DANIA ) Wiechlina łąkowa
3,00 %
Festuca arundinacea ASTERIX ( HOLANDIA ) Kostrzewa trzcinowa


Proszę o sugestię i podpowiedz.
Pozdrawiam
Gardenarium 10:32, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W miejscach zacienionych trawnik będzie marniał i wdawał się mech. Ja to przerabiam i co dwa lata wymiana trawnika.

Trawnik kocha słońce i nie ma czegoś takiego jak mieszanki do cienia. To tylko chwyt reklamowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies