Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sarenka 10:47, 31 mar 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Danusiu- na jesieni wysiewaliśmy trawę, więc na wiosnę czekają nas dosiewki (kiedy je zrobić??muszę też poczytać jak je się robi) i dokończenie reszty trawnika.
Trawa nie była jeszcze koszona, ma około 4-5 cm wysokości,a chyba jak będzie miałą około 10 cm należy pierwszy raz skosić?

AA i czy jest sens kupować zamiast graminex inna trawę? Np Braneburg? Teren u mnie to duzo słońca, ziemi nasypane kilkanaście cm pewnie,a głeboko glina.
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 19:40, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba kupić tę samą mieszankę. Teraz już wysiewaj.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_s 21:17, 31 mar 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
To mój 1 post więc serdecznie witam wszystkich.
Prosze o radę. Jutro moją działkę potraktuje glebogryzarka separacyjna. Potem grabienie, wałowanie wyrównanie i tak w kółko.
Tylko jedna kwestia. Przy badaniu gleby, w zalecaniach nawozowych zalecano przedsiewnie zasilić glebę saletrą amonową ok 3kg /100 m2.
Czy do dobry pomysł? Jaki czas przed siewem?

Czy może ew. podlać rozpuszczonym w wodzie nowozem, czy jest możliwość negatywnego wpływu saletry na siewki?
Gardenarium 23:19, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli zalecali, to siej przed siewem. Jaki czas? Przed siewem czyli 1 dzień albo tuż przed. 10 minut.

Nie podlewaj rozpuszczonym nawozem, tak się nie robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 09:50, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Trzeba kupić tę samą mieszankę. Teraz już wysiewaj.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie



Dziękuję za odp !
____________________
Magda W samym sloncu
pawel_s 20:16, 01 kwi 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Gardenarium napisał(a)
Jeśli zalecali, to siej przed siewem. Jaki czas? Przed siewem czyli 1 dzień albo tuż przed. 10 minut.

Nie podlewaj rozpuszczonym nawozem, tak się nie robi.


Dzięki, rozumiem że po rozsypaniu nawozu należy go rozpuścić?
Gardenarium 22:18, 02 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak należy to rozumieć, wtedy jedynie jest szansa że dotrze do strefy korzeni bo tam jest potrzebny, leżąc na liściach spali je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baczek83x1 10:46, 03 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Mamy początek kwietnia. trawnik zasiany w zeszłym roku w Wrześniu. Dwa tygodnie temu wygrabiłem cały trawnik z filcu który został po zimie. pochodziłem w kolcach by napowietrzyć. Wczoraj pierwsze koszenie, nawożenie Fruktusem wiosennym, podlewanie. Czekam teraz jak odbije. Mam nadzieje że bedzie dobrze. w jedym miejscu przy choince trawa nie przetrwała zimy więc bede musiał zrobić dosiewke. Poniżej zdjęcia. na żywo to wygląda troche lepiej.
Gardenarium 17:43, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik jest w bardzo dobrym stanie, tu gdzie jest gorszy- widać że chodziliście pewnie po drewno kominkowe, albo spadał śnieg z dachu. Podlewaj w tych miejscach, bo chyba dach chroni przed deszczem nieco i ma mniej wody tutaj.
Ten świerk jeśli to Picea pungens - od razu przesadzaj, bo jest za blisko domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baczek83x1 18:19, 03 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Jest to świerk srebny kupiony Babci na święta. Za blisko domu ? W sensie za duży urośnie ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies