Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

bruno 20:45, 08 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Zamieszczam cene oraz skład



Lolium perenne *Limonica/Evening Shade* 40%
Festuca rubra commutata *Livista* 30%
Poa pratensis *Ambon/Parsifal* 30%

Barenburg super sport cena 15 kg okolo 320 zl

Życica trwała 30%
Wiechlina łąkowa 40%
Kostrzewa czerwona 20%
Kostrzewa czerwona kępowa 20%




Gardenarium 07:30, 09 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W amatorskim ogródku można wysiewać co się tylko chce, natomiast ja wierzę jedynie w certyfikowanych sprzedawców światowych firm, których nie stać na zamianę nasion w mieszankach. Dlatego sieję te najwyższej jakości.

Moje podejście jest inne niż przeciętnego amatora trawników.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina1399 08:43, 09 maj 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 7
czyli wiechlina wzejdzie pierwsza tak? reszta ma dłuższy okres kiełkowania?
Gardenarium 10:39, 09 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiechlina wzejdzie najpóźniej, bo ma najdłuższy okres kiełkowania Tak napisałam. Pozostałe wcześniej wzejdą. Podlewaj więc do 25 dni bo w razie czego wiechlina z braku wilgoci nie wzejdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina1399 11:30, 09 maj 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 7
hihi i wszystko jasne dziękuję ślicznie!
Auri 13:42, 10 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Witam
No i nadszedł czas na mój trawnik . Problem tylko z tym, że w dalszym ciągu nie wiem jaką mieszankę kupić...im więcej czytam tym bardziej głupieję
Póki co wymyśliłam tylko (nie ukrywam,że przy duuużej pomocy tego forum),że mają to być nasiona barenbrug ...tylko jakie????Pomocy!!!
Trawnik przydomowy ok 300m2 nasłoneczniony,podlewanie automatyczne.Użytkowany normalnie... grill,leżaki,chodzenie...norma

Biorę pod uwagę poniższe odmiany:
- barenbrug green universal
- barenbrug solide
- barenbrug exclusor gazon elite

Którą wybrać by cieszyć się ładną trawą???Będę wdzięczna za sugestie


bl4ck 14:14, 10 maj 2016

Dołączył: 26 sie 2015
Posty: 6
Witam

Niedługo zabieram się za pierwszy trawnik chciał bym to zrobić jak najbardziej profesjonalnie w miarę możliwości powierzchnia to około 60m2 przy domu, dookoła mam już wysadzone tuje szmaragdy czy jest ktoś w stanie ocenić ziemię po zdjęciach? co powinienem dodać do niej ponieważ muszę podnieść wysokość na około 5cm i dobrze przygotować pod trawnik

ZDJĘCIA:










Jak widać ziemia poniżej ~25cm jest już bardzo twarda
Miejsce to jest nasłonecznione od samego rana do około ~13-15:00 potem już tylko cień.
Jeśli chodzi o trawę biorę pod uwagę Barenbrug Green Universal lub Elite/Exclusor
przeznaczenie grill bardzo bym chciał żeby dana trawa była bardzo atrakcyjna w wyglądzie, ale też nie chciał bym żeby nie można była na niej stanąć ze strachu że coś się z nią stanie... czy któraś z podanych traw spełnia te oczekiwania?

Tak czy siak przygotowanie ziemi to dla mnie teraz priorytet chciał bym to zrobić dobrze aby osiągnąć zamierzony efekt.

Z góry dziękuje za rady i poświęcony czas.


PS

Czy możne warto kupić miernik ogrodniczy i sprawdzić kwaskowatość/wilgotność/temp/nasłonecznienie i dopiero potem działać\pytać
Gardenarium 07:57, 11 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę wklej normalnie zdjęcia, to proste a ułatwi zadanie nam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_s 08:39, 11 maj 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 24
Pani Danusiu!
Czy przed pierwszym koszeniem trawnika należy go zwałować?
Jeśli tak to jaki ciężar powinien mieć walec?

Dziękuje
bl4ck 08:49, 11 maj 2016

Dołączył: 26 sie 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Proszę wklej normalnie zdjęcia, to proste a ułatwi zadanie nam.


Edytowałem post i dodałem bezpośrednie zdjęcia.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies