Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

baczek83x1 10:01, 05 maj 2016

Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 10
Na początku kwietnia wrzucałem zdjęcia trawnika po zimie po pierwszym koszeniu. Od tamtej pory regularnie koszony raz na tydzien. Podlewamy bez szaleństw i psikniętu starane na chwasty. Dzis jest około miesiąca od pierwszej pielęgnacji a trawnik dopiero w Wrześniu bedzie miał rok. Oby tak dalej
pani Danusiu raz na miesiąc traktować nawozem czy rzadziej ? Pozdrawiam

Gardenarium 10:09, 05 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raz na miesiąc, zdecydowanie poświęcić więcej czasu paskowi przy krawężniku. Pierwsza fotka, lewa strona, dosypywać i dolewać, ziemią przesypać, przegrabić, zasilić, podlać. Beton wyciąga wodę i stąd gorsza trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justajusta 14:11, 05 maj 2016


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
A można na tak młodym trawniku stosować już środki chwastobójcze?
Chciałam też to zrobić, ale wszędzie piszą żeby robić opryski starane na trawniku dwuletnim.
____________________
Justa
Gardenarium 14:36, 05 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie robić na młodym, kosić i wyrywać ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elim 10:50, 06 maj 2016

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
Zastanawiam się co robicie ze skoszoną trawą. Ja po każdym koszeniu mam jej ponad pół metra szesciennego. Początkowo wrzucałem do kompostownika ale ona się mocno nagrzewa a później jakby spala się. Czy to nie przeszkadza zeby z tego zrobil siw nawoz? Próbowałem rozkładać i suszyć, ale po kolejnych koszeniach brak miejsca do takiego suszenia. Kosze trawę co 5 dni bo po tygodniu jest taka wysoka że trzeba wolno kosić i zadługo z tym schodzi. Trawnik ponad 2400m.
Opcja mulczowania i zostawia skoszona trawy jakoś mnie nie przekonuje. Trawnik wtedy nie wygląda zbyt ładnie. No chyba ze kosić co 3 - 4 dni. Może by wtedy nie było widać tej trawki... pozdrawiam.
____________________
Elim 10:50, 06 maj 2016

Dołączył: 14 kwi 2014
Posty: 17
Zastanawiam się co robicie ze skoszoną trawą. Ja po każdym koszeniu mam jej ponad pół metra szesciennego. Początkowo wrzucałem do kompostownika ale ona się mocno nagrzewa a później jakby spala się. Czy to nie przeszkadza zeby z tego zrobil sie nawoz? Próbowałem rozkładać i suszyć, ale po kolejnych koszeniach brak miejsca do takiego suszenia. Kosze trawę co 5 dni bo po tygodniu jest taka wysoka że trzeba wolno kosić i zadługo z tym schodzi. Trawnik ponad 2400m.
Opcja mulczowania i zostawiania skoszonej trawy jakoś mnie nie przekonuje. Trawnik wtedy nie wygląda zbyt ładnie. No chyba ze kosić co 3 - 4 dni. Może by wtedy nie było widać tej trawki... pozdrawiam.
____________________
KasiaBawaria 10:58, 06 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja wiosna, do momentu nastapienia upalow mulczuje- ale trzeba kosic co 3 dni, wtedy nie widac zupelnie skoszonej trawy. Po paru godzinach tez sie nic nie przykleja do butow. A dzdzownice maja co jesc, rzadziej trzeba nawozic i powtaje humus. W czasie upalow dzdzownice nie sa aktywne przy powierzchni,wtedy nie mulczuje, by sie filc nie zrobil. Razdo roku napowietrzam. W pozostalym okresie robie kompost z trawy- wysypuje na trawnik suche liscie z zeszlego roku i zbieram do kosza w czasie koszenia.Trawa swietnie miesza sie z liscmi i super tak kompostuje. Dodaje maczki bazaltowej, wegla, czasem obierki i troche nawozu konskiego i do kompostownika. Jak sie przestaje nagrzewac, daje dzdzownice kalifornijskie. Ale mozesz tez sama trawe z liscmi wrzucac. Tylko trzeba sobie jesienia w workach lisci nazbierac Albo mieszac z wiorami, galazkami, obierkami.Nigdy caly kosz do kompostownika, bo zbije sie i jeszcze taka zbita trawe znajdziesz po roku.
Moj trawnik na mulczowanie nie narzeka. Tylko wazne, by nie mulczowac pierwszym koszeniem, jezeli ma sie jakies chwasty, ktore wypuscily juz nasiona.

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:00, 06 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443

____________________
Zapraszam na kawe
Kokesz 20:42, 07 maj 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Witam.

Posiałam dzisiaj trawę, mieszanka Diana firmy Agroland, jest w niej ok 70% kostrzewy czerwonej, 20% życicy trwałej, 8% wiechliny łąkowej.
Z moich informacji wynika, że wschody będą po ok 21 dniach.
Na wtorek zapowiadają gwałtowne burze, boję się, żeby deszcz nie wypłukał ziarenek. Czy można rozłożyć na ziemi białą agrowłókninę i przycisnąć ją kamieniami jako ochronę przed burzą?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 20:53, 07 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można przykryć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies