Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

bruno 18:11, 15 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam czy moge tak nawozić trawnik, Saletra Amonowa po 3 tygodniach VILA YARA MILLA COMPLEX, potem znowu saletra i yara i tak przez caly sezon bedzie ok? Pozdrawiam
Gardenarium 19:47, 15 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie będzie ok niestety. Saletra na start, ale już późno trochę. Za dużo azotu, trawa tak się osłabi tym pędzeniem, że zrzednie a w dodatku nie przezimuje. Opanuj się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pbral 11:14, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 4
Witam serdecznie, forum śledzę od dłuższego czasu (moje ulubione) jednak dopiero dziś postanowiłem się zrejestrować i zadać pytanie odnośnie trawki którą zasiałem otóż minęły już 3 tygodnie od wysiania trawa wygląda dość słabo (rzadka) może dlatego że po wysiewie ciągle było zimno, pomijając nurtują mnie pewne zielone źdźbłą nie wiem czy trawy czy to jakieś chwaścisko wrzucam zdjęcia dodam tylko że zasiana trawa to barenbrug green universal Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.



TRAWA CZY CHWAST ???:
____________________
Przemo
pbral 11:15, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 4
____________________
Przemo
sebol2000 15:45, 16 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 5
Witam wszystkich, również śledzę forum od dawna i dziś postanowiłem się zarejestrować. Co do zdjęć pbral - na moje oko jest to perz ;/ świeżej trawki widać tam 1%.

A teraz mam pytanie do innych forumowiczów

Czy polecacie nasiona Nebelunga, czy Barenbrug'a może?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Shna 00:16, 17 maj 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 24
Witam,
Pbral, a jaka to trawa, firma rodzaj?

Byłam dziś u znajomych, przy domu siali ,miesiąc temu trawę Barenburg elit exlusor i wygląda bardzo ładnie,równo, no może delikatne puste miejsca jeszcze gdzeniegdzie, długo im wschodziła. Chwasty niestety też im wzeszły.

Z tego co czytam ,to ważne w wyborze trawy jeszcze na jaką ziemię siejemy.
Ja nawiozę wkrótce na glinę, ziemni ogrodowej i właśnie myślę tez o Barenburg , ale do użytku dość intensywnego, chodzenie, bieganie dziecka, psa, rekreacja. Typ jeszcze zastanawiam się między sport, uniwersal, a watersaver ?
pbral 07:24, 17 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 4
Wysiana trawa to właśnie Barenbrug Green Universal znam sporo ludzi którzy wysiali właśnie mieszankę tej firmy i mają piękne trawniki dlatego nawet jeśli mi się nie uda uzyskać zamierzonego efektu na pewno skorzystam ponownie z tej mieszanki, u mnie przyczyną może być ziemia nawieziona przez dewelopera niewiadomego pochodzenia na pewno to torf z piaskiem ph odpowiednie bo sprawdziłem, ale nic pozostaje mi czekać najwyżej na wiosnę powtórka z rozrywki tym razem ubogace ziemię odpowiednimi zabiegami .pozdrawiam
____________________
Przemo
jason 09:46, 18 maj 2016

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

Co prawda jeszcze musze poczekać ze 2 tygodnie nim pierwszy raz skoszę wysianą trawę jednak chciałbym się dowiedzieć czy należy zwałować trawę przed koszeniem? Jeśli tak to ile dni/godzin przed i jakim walcem - pustym czy częściowo napełnionym?

Poniżej przedstawiam zdjęcia mojego trawnika, mieszanka to Barenbrug Universal. Nie było łatwo bo w 3 dzień po wysianiu była ulewa i padało prawie 24 godziny bez przerwy przez co część nasion się przesuneła przez kałuże, część spłyneła. Co się dało to poprawiłem i czekałem co się wydarzy, a wygląda jak na zdjęciach poniżej. Są miejsca gdzue trawy jest mniej, albo dopiero kiełkuje, ale z dosiewką poczekam, żeby mieć pewność.





pbral, docisnąłeś nasiona do gleby i zagrabiłeś? Podlewasz codziennie? Bo ja tak a myślę, że bez tego podlewania nic by nie wyrosło.

Pozdrawiam!
pbral 14:19, 18 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 4
Docisniete zagrabione, podlewania z uporem maniaka .
____________________
Przemo
Gardenarium 17:59, 18 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musisz zwałować trawnika przed pierwszym koszeniem. To już raczej po koszeniu. Bo jak zwałujesz to nie skosisz Kosisz ścinając czubki, nie do żywego, trawa będzie się krzewić.
Ścinasz nie więcej niż 1/3 "piórek".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies