Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 16:02, 04 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paewa napisał(a)
Pani Danusi a jakiej firmy najlepiej ten nawoz ? Czy jakis dany rodzaj ziemi ? 1500 m2 trawy jest musi byc w workach ?rozumiem ze to na calosc ? Czy tylko na przezedzone miejsca ? Ten nawoz z vili jest dobry ?bo toche mi go zostalo to moze pozniej wykorzystam ?


Nie wiem, ja patrzę żeby granulki były krystaliczne, lekkie a nie matowe i zbrylone. Nie wiem.
Rodzaj ziemi podałam, warzywnicza albo i podałam gdzie indziej.
Na całość, rozciągać tam gdzie najbardziej potrzebna. Może a nawet lepiej kompost przesiany byłby, ale nie masz zapewne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:05, 04 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamtu napisał(a)
Danusiu, jak pielęgnować trawnik siany na przełomie lipca i sierpnia ubiegłego roku? Tak samo jak 'stary' trawnik czy traktować go szczególnie? Kiedy zacząć przy nim jakieś zabiegi?


Pokazać ten trawnik To powiem jak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 11:53, 05 mar 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Napisała Danusia że jak będzie 15st i więcej. Wtedy trawa ruszy.

Jak ma się 1500 mkw trawnika to zakup ziemi w workach celem rozsypania nawet dajmy na 70proc powierzchni to wyjdzie drogo. Wtedy zakupiłbym czarnoziemu normalnie z wywrotki albo sam sobie przywoził tyle ile będzie trzeba np na przyczepce.

Też zakładałem trawnik lipiec sierpień i planuję jak Danusia radzi wyżej. Zakupić ziemi w workach, rozsypać, zrobić dosiewkę tej samej trawy. W poprzednim sezonie trawnik ładnie wyglądał ale chcę jeszcze bardziej gęsty żeby był. Mam małą powierzchnię więc zakupię ziemię workowaną.
Gardenarium 14:24, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można też na wywrotki zakupić kompost, tylko bez szkieł
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jlew 17:04, 05 mar 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 9
Witam,

A ta ziemia w workach to może być torf zakwaszony?

Pozdrawiam serdecznie
Gardenarium 18:14, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie , nie ma zakwaszonego, jest kwaśny ale nie może być bo to same włókna, nie wgrabi się, w dodatku jest kwaśny, co tez nie jest dobre. Musi być podłoże rozsypujące się, co da się przegrabić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 07:51, 06 mar 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Podłoże pod trawniki ale z tego co przerabiałem nie każde jest dobre.

Często w szkółkach czy sklepach ogrodniczych są uszkodzone worki gdzie można zobaczyć jak wygląda zawartość.
nie pamiętam dokładnie jakiej firmy kupowałem w poprzednim sezonie ale było dobrej jakości. W formie czarnoziemu, dało się ładnie rozsypać, wygrabić i ładnie wilgoć trzymało.
jlew 10:40, 07 mar 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 9
Witam,

Wrócę do tego torfu, miałem na myśli coś takiego np.:

Substrat torfowy frakcja standard pH 5,5-6,2

Jest to dostępne w dużych workach po 250l.


Pozdrawiam serdecznie
JL
Gardenarium 10:44, 07 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz jak ten substrat wygląda, ale substrat nie daje nic trawnikowi, a chodzi o to żeby jakieś właściwości odżywcze były, a nie żeby zaduszał trawnik swoimi włóknami.
Jak cię nie stać na dobrą ziemię to nic nie syp, a nie wydawaj na torf.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jlew 13:23, 07 mar 2017

Dołączył: 29 cze 2016
Posty: 9
Witam,

To nie jest kwestia wydatków, tylko nie wiem jaką tą ziemię w workach kupić...

Pozdrawiam serdecznie
JL
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies