Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

kaminiedbi 11:23, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 5
Tak to wygląda, czekać, dosiewać, zaorać?
kaminiedbi 11:24, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 5
Tak to wygląda, czekać, dosiewać, zaorać?
Kokesz 13:31, 28 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kaminiedbi napisał(a)
Tak to wygląda, czekać, dosiewać, zaorać?


Trochę nierówny ten teren, górki, dołki, przewalcowałaś go walcem?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mamtu 16:06, 28 mar 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Kokesz napisał(a)

Jak wygląda Twój trawnik po tym wygrabieniu?
Ja swój siałam w maju 2016, po zimie wyglądał podobnie jak u Ciebie, też go lekko wyczesałam grabiami i jest o niebo lepiej.
Widzę, że się bardziej zazielenił, pewnie jak dam nawozu to ruszy z pełną mocą


Sama nie wiem. Szału nie ma. Wyczesałam sporą ilość suchej trawy, ale wciąż jeszcze trawnik jest trochę szary. Pewnie jak zrobi się cieplej i trawa ruszy, to będzie dobrze.
Pokażesz swój?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Kokesz 19:40, 28 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie jest idealny ale już widzę sporą różnicę w kolorze, wcześniej był jakby spłowiały.
Najgorzej było pod drzewami.
Widać też, że urósł miejscami.
Jeszcze go niczym nie nawoziłam.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kaminiedbi 19:56, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 5
Walcował mąż! Nie jest idealnie równo, mam nadzieję że ziemia jeszcze sie ulezy. Najbardziej martwi mnie trawa a właściwie jej brak. Dzieci czekają na ogród
kaminiedbi 19:57, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 5
Kokesz napisał(a)


Trochę nierówny ten teren, górki, dołki, przewalcowałaś go walcem?


Walcował mąż! Nie jest idealnie równo, mam nadzieję że ziemia jeszcze sie ulezy. Najbardziej martwi mnie trawa a właściwie jej brak. Dzieci czekają na ogród
mamtu 21:26, 28 mar 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Kokesz napisał(a)
Nie jest idealny ale już widzę sporą różnicę w kolorze, wcześniej był jakby spłowiały.
Najgorzej było pod drzewami.
Widać też, że urósł miejscami.
Jeszcze go niczym nie nawoziłam.



Może mój trawnik też dojdzie do siebie. Trochę go pomęczyłam grabiami, więc mam nadzieję, że wyjdzie mu to na dobre.
U nas na razie chłodno i trawa jeszcze nie rośnie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Zielony 10:27, 31 mar 2017

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Witajcie

Wiosna się rozkręca na dobre, a ja patrząc na swój trawnik mam mieszane uczucia. U kilku sąsiadów trawa już zielona, a u mnie jakaś taka bura i wymarniała.

Trawnik mam młody, w zeszłym roku na wiosnę siany. W lato był piękny. Tydzień temu w ramach rozgrzewki całość wygrabiłem. Był z tego wór sianka. Ponieważ mam ciężką ziemię i widać, że całość jest zbita po zimie, wczoraj zrobiłem aerację - narobiłem się jak głupi, bo 200m2 machnąłem ręcznie grabiami (odległości między otworami ~10 cm). W weekend chcę wysypać trawnik piaskiem, by wypełnić dziurki i w ten sposób rozluźnić ziemię.

Temperatury w mojej okolicy są już wiosenne (+5/10 w nocy i +10/15 w dzień). Czy taki wygląd/kolor trawy to normalny objaw o tej porze, gdy tuż obok u sąsiada trawa już wegetuje i praktycznie można ją już kosić (widać na jednym ze zdjęć)? Co może być z nią nie tak? Źle przezimowała i przymarzła/przyschła? A może wynika to z mieszanki (mam trawę sportową) i jej późniejszego "przebudzenia"?





Kokesz 21:17, 31 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kaminiedbi napisał(a)


Walcował mąż! Nie jest idealnie równo, mam nadzieję że ziemia jeszcze sie ulezy. Najbardziej martwi mnie trawa a właściwie jej brak. Dzieci czekają na ogród


Nie wiem, co mam Ci doradzić, dziwię się, że ktoś Ci kazał tak późno siać trawę, z tego co wiem nasiona wschodzą przy temp.powyżej 10 stopni a w listopadzie to czasem już może być zimno.
Ja bym to przede wszystkim wyrównała, jak siałam trawę to grabiłam i wyrównywałam i walcowałam aż było płasko jak na lotnisku.
Spróbuj dosiać nasiona teraz ciepło to szybko wzejdą.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies