Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 09:36, 08 maj 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Wiem, że to nie ten dział, ale jeśli można, to podłączę się do tematu walki z koniczyną. Też mam jej trochę na swoim trawniku (póki co same zielone liście bez kwiatków) no i mam też trochę mleczy (zielone liście i żółte kwiatki).
1. Czy trawnik który zakładałem w maju-czerwcu zeszłego roku, mogę już potraktować Bofixem lub Starane, czy jest za młody i póki co tylko kosić, a z opryskiem poczekać do przyszłego roku, kiedy trawnik będzie miał już 2 lata.
2. Czy takim środkiem pryska się cały trawnik czy tylko te miejsca gdzie rośnie koniczyna/mlecze?
jason 10:32, 08 maj 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
misiek80 napisał(a)
Wiem, że to nie ten dział, ale jeśli można, to podłączę się do tematu walki z koniczyną. Też mam jej trochę na swoim trawniku (póki co same zielone liście bez kwiatków) no i mam też trochę mleczy (zielone liście i żółte kwiatki).
1. Czy trawnik który zakładałem w maju-czerwcu zeszłego roku, mogę już potraktować Bofixem lub Starane, czy jest za młody i póki co tylko kosić, a z opryskiem poczekać do przyszłego roku, kiedy trawnik będzie miał już 2 lata.
2. Czy takim środkiem pryska się cały trawnik czy tylko te miejsca gdzie rośnie koniczyna/mlecze?


Ja na poczatku kwietnia swój roczny trawnik psikałem punktowo na koniczynę, babkę i wykę, już nie ma po nich śladu, polecam to samo. Zamiast wyżej wymienionych środków użyłem trzeciego o nazwie chwastu właśnie z żółtym kwiatkiem Z mojego doświdczenia sprawdza się najlepiej.
P.s. żółte kwiatki pozrywaj i usuń z ogródka, nawet zerwane potrafią się przekształcić w formę z nasionami.
jason 10:32, 08 maj 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
misiek80 napisał(a)
Wiem, że to nie ten dział, ale jeśli można, to podłączę się do tematu walki z koniczyną. Też mam jej trochę na swoim trawniku (póki co same zielone liście bez kwiatków) no i mam też trochę mleczy (zielone liście i żółte kwiatki).
1. Czy trawnik który zakładałem w maju-czerwcu zeszłego roku, mogę już potraktować Bofixem lub Starane, czy jest za młody i póki co tylko kosić, a z opryskiem poczekać do przyszłego roku, kiedy trawnik będzie miał już 2 lata.
2. Czy takim środkiem pryska się cały trawnik czy tylko te miejsca gdzie rośnie koniczyna/mlecze?


Ja na poczatku kwietnia swój roczny trawnik psikałem punktowo na koniczynę, babkę i wykę, już nie ma po nich śladu, polecam to samo. Zamiast wyżej wymienionych środków użyłem trzeciego o nazwie chwastu właśnie z żółtym kwiatkiem Z mojego doświdczenia sprawdza się najlepiej.
P.s. żółte kwiatki pozrywaj i usuń z ogródka, nawet zerwane potrafią się przekształcić w formę z nasionami.
misiek80 14:01, 08 maj 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Rozumiem, że piszesz o mniszku i rozumiem że z trawą nic się nie stało?
kariko 14:39, 08 maj 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

w tamtym roku jesienią zlikwidowaliśmy stary trawnik glebogryzarką, teren został oczyszczony z korzeni i wyrównany. Niestety z różnych przyczyn nie zdążyliśmy zasiać trawy przed zimą.
Teraz wracamy do tematu, jest równo ale powschodziły chwasty, choć jest ich stosunkowo niewiele w porównaniu do tego co było.

Mamy taki plan, proszę o korektę:

1. Spryskać wszystko Mniszkiem (akurat to mamy w domu, ale możemy kupić inny, jeśli byłby lepszy)
2. Poczekać 3 tyg. W tym czasie założyć nawadnianie (mąż będzie sam robił)
3. Po 3 tyg. wygrabić chwasty, dosypać ziemi z worków i siać.
4. Jak trawa wzejdzie po pierwszym koszeniu sypnąć nawóz.

Pytania:

1. czy to dobry plan?
2. czy wystarczy przegrabić ziemię - jest dość mocno ubita?
3. mamy w workach ziemię uniwersalną - próchnica, torf, kompost (mieszkanka) - czy może być?
4. kiedy pierwszy nawóz? razem z ziarnami czy po koszeniu.

dziękuję
Lukaszkuba 15:35, 08 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Witam ponownie. Po przejzeniu watkow natknołem sie na watek ktory byl juz opisywany. Z tego co zauważyłem trawa ktora zółknie jest tylko w miejscach ktore sa bardzo zielone, miejsca na ktore nakladał sie siew siewnikim i trawa juz jest jak dywan. Miejsca w ktorych trawy jest mniej pozostaje nadal zielona. Moje pytanie polega na tym, czy uzyc jakiegos nawozu, zaznaczam, ze przed siewm ziemia nie była nawozona. Boje sie zeby czegos nie zrobic źle i nie spalic mlodego trawnika nawozem. Trawa ma ok 6-7 cm.
jason 07:30, 09 maj 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
misiek80 napisał(a)
Rozumiem, że piszesz o mniszku i rozumiem że z trawą nic się nie stało?


Dokładnie tak.
michals 11:59, 09 maj 2017

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Witam. Posiałem trawę tydzień temu i troszkę się martwię bo dzisiaj w nocy mają być przymrozki , myślicie że nasiona zmarzną? (nasiona jeszcze nie wykiełkowały)
Lukaszkuba 14:58, 09 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Ja posiałem 30 marca w polowie kwietnia bylo -3 i nic nie wymarzło. Tylki długo wschodziły nasiona.
michals 15:09, 09 maj 2017

Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 23
Ok.Dzięki za odzew mam nadzieje że u mnie też tak będzie pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies