Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mamtu 13:54, 09 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
t0shUT napisał(a)
witam, trawnik z siewu okolo 3 tygodni, siana trawa barenbrug. pytanie do ekspertów co to za chwasty mi rosną? aktualnie rozsiane po całym trawniku. dziekuje za info.


To na 99% perz. Chwastnica raczej to nie jest, bo ta rozgałęzia się nisko i kładzie po ziemi. Perz nie lubi koszenia. Tyle wystarczy, żeby się go pozbyć.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Visterio 14:21, 09 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
mamtu napisał(a)


To na 99% perz. Chwastnica raczej to nie jest, bo ta rozgałęzia się nisko i kładzie po ziemi. Perz nie lubi koszenia. Tyle wystarczy, żeby się go pozbyć.


To sorry, że wprowadzam w błąd. U mnie jest to samo, czyli też nie mam do czynienia z chwastnicą. Dzisiaj wrzucę dokładne foto po wyrwaniu i poproszę Was o diagnozę.
mamtu 21:31, 09 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
U mnie perz (zeszłoroczny) wyglądał tak:
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Visterio 21:45, 09 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Co to za chwasty mam dokładnie te 2 odmiany w rożnym stężeniu:
Zdjęcie numer 1

Zdjęcie numer 2

EwaIgi 23:17, 09 cze 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)


Pryskamy nie octem jabłkowym a normalnym octem (wodny roztwór kwasu octowego).
Ja bym walczyła, zrób przed sianiem odchwaszczanie.



Dziękuje. To spróbuje jeszcze z normalnym octem.
____________________
Ewa
mamtu 15:55, 10 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Visterio napisał(a)
Co to za chwasty mam dokładnie te 2 odmiany w rożnym stężeniu:
Zdjęcie numer 1

Zdjęcie numer 2


1. chwastnica?
2. komosa
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 08:19, 11 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamilm87 napisał(a)
Mam pytanie dotyczące nawożenia trawnika założonego w maju 2017r. (3 tygodnie temu).
Na dzień dzisiejszy podlewam 2 razy dziennie trawnik (rano i wieczorem) oraz codziennie wyrywam chwasty, głównie walczę z chwastnicą.


Czy mogę zrobić nawożenie trawnika, czy dopiero w przyszłym roku po zimie nawozić trawnik?
Jeśli mogę teraz to jaki nawóz będzie najlepszy?

Kolejne pytanie to dosiew trawy w puste miejsca po chwastach.
Czy odrazu po wyrywaniu robić dosiew?
Po ostatnich burzach i ulewach widzę ze mam puste miejsca gdzie nie ma nasion.


Nawożenie nawet musisz zrobić, ale po drugim koszeniu. 3 tygodnie to przegięcie nawozić, skoro jeszcze nawet nie kosiłeś. Jaki nawóz najlepszy? nie wiadomo, nikt badań nie robił. Aby tylko nie był na 100 dni ani na cały sezon. Nawóz do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 16:29, 11 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
mamtu napisał(a)

1. chwastnica?
2. komosa


Dziękuje mamtu za podpowiedz.
Regularne koszenie pomoże na te komosę?
Chwastnice wyrywam dziennie po trochu ale mam tego dużo. Sam nie wiem skąd takie chwasty.
Podłoże przygotowywałem zgodnie ze szkoła Pani Danuty. Sporo ziemi nawozilem i być może chwasty przyjechały razem z nią.
Visterio 16:33, 11 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Gardenarium napisał(a)


Nawożenie nawet musisz zrobić, ale po drugim koszeniu. 3 tygodnie to przegięcie nawozić, skoro jeszcze nawet nie kosiłeś. Jaki nawóz najlepszy? nie wiadomo, nikt badań nie robił. Aby tylko nie był na 100 dni ani na cały sezon. Nawóz do trawników.


Nawożenie jest konieczne? Czy nawożenie po drugim koszeniu nie zaszkodzi skoro nie pozbyłem się wszystkich chwastów? Nie będzie efektu odwrotnego czyli zasile chwasty? Czytając Twoje posty natknąłem się gdzieś na podobny wątek.
Co do samego nawozu wystarczy jakiś wieloskładnikowy do trawnika?
Rudolf 08:44, 12 cze 2017

Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 17
Witam czy to również chwastnica? samo koszenie wystarczy by znikło? jest tego tyle że nie wiem jak cię do tego zabrać,a przez najbliższe 2 tygodnie nie bedę miał jak bo wyjeżdżam. jakieś rady?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies