Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 08:30, 24 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mest napisał(a)
Jeśli zrobię dosiewki po pierwszym koszeniu to jak się wgl zabrać za drugie koszenie kiedy nowo posiana trawa będzie delikatna, lub może jeszcze wcale nie wzejdzie? Omijać te miejsca? A co z nawozem? Czy nawóz nie zaszkodzi trawie, która była dosiewana?


Można omijać, lub "przelecieć" kosiarką "biegiem - szybko" nad tymi miejscami, żeby nasion nie wciągnęła. Ależ masz problemy Czy nawóz nie zaszkodzi? Nie zaszkodzi jak go właściwie posypiesz, we właściwej dawce i podlejesz celem rozpuszczenia.

Nie dosiewka jest tutaj problemem a właściwa aplikacja nawozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 07:32, 26 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Gardenarium napisał(a)


Skoro producent zaleca do połowy czerwca, to zastosuj się do zaleceń. Ale na daty aż tutaj tak się nie "strzela", więc korona trawnikowi nie spadnie z głowy z powodu tych kilku dni.

Chodzi o to, co zawiera ten wynalazek pn. "szybki efekt".


No lepiej żeby mu korona nie spadała Szybki efekt hmm wyczytałem taki skład:

NAWÓZ WE
Nawóz NP (MgO) 19,0 – 6,0 (2,5) z żelazem


19,0% (N) azot całkowity; 5,4% (N) azot azotanowy; 13,6% (N) azot amonowy; 6,0% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,9% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 2,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 4,0% (Fe) żelazo całkowite.
misiek80 08:35, 26 cze 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Każdy nawóz zawierający kilkanaście procent azotu wysiany w odpowiedniej dawce i odpowiednio podlany celem rozpuszczenia da SZYBKI EFEKT.
Visterio 12:12, 26 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
misiek80 napisał(a)
Każdy nawóz zawierający kilkanaście procent azotu wysiany w odpowiedniej dawce i odpowiednio podlany celem rozpuszczenia da SZYBKI EFEKT.


Zdaje sobie z tego sprawę, podałem nazwę z opakowania, licząc że ktoś miał z nim styczność. Nie jestem marketingowcem z florovitu, jak to sobie nazwali tak mają ja skupiałem się na terminie stosowania.
mest 12:30, 26 cze 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
To jeszcze zapytam o nawóz na mój młody trawnik. Jaki? Bo wyczytałem w kalendarzu pielęgnacji trawnika, że nawozić co 3 tygodnie a taka Haifa printempo ma , że co 2-3 miesiące, więc o co to chodzi? Są nawozy o różnym stopniu uwalniania? Jak będzie właściwy dla mnie proszę o 2-3 nazwy tych nawozów

i jeszcze jedno pytanie, może trochę nietypowe, ale....
podczas siania trawy był silny wiatr i trochę tych nasion przeniósł mi do rabat i tam wyrosła mi trawa jak tą trawę usunąć, wyrywanie nie wchodzi w grę, czym mogę to spryskać być nie zniszczyć iglaków, które tam rosną?
Gardenarium 18:41, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawoź co miesiąc. Nawozem do trawników. Ale nie na 100 dni. takich nie stosuj. Ale też nie w ciemno, bo może nie potrzebuje twój trawnik aż tak częstego sypania?

Wyrywać ręcznie, wyłącznie ręcznie. Inny sposób nie wchodzi w grę z uwagi na bezpieczeństwo innych roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 07:25, 27 cze 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Czemu nawozu na 100 dni nie stosować? Pic na wodę...?
Bartosz2017 14:40, 27 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 5
Witam Państwa serdecznie. Ciesze się, że znalazłem ten portal. Czy ten wątek od wielu godzin i jestem dużo mądrzejszy. dziękuje.
Planuje założenie trawnika na powierzchni około 500m2 ( drugie tyle obok ale już chyba nie w tym roku), była tam kiedyś sad, którego się pozbyłem. Koparka wyrównała teren, potem traktorkiem wszystko zbronowaliśmy, i chyba 3 dni grabiłem wyrównując i pozbywając się wszystkiego co pozostało. Poczekałam, aż wzejdzie co jeszcze żyło i spryskałem roundupem. Minęło 10 dni, prawie wszystko już, także poczekam jeszcze aby minęło 3 tygodnie i chciałem zabrać się za trawnik. będę jeszcze grabił, wyrównywał i walcował, aż uzyskam lustro.

Chciałem Państwa zapytać:
Czy po wysianiu konieczne jest przykrycie nasion ziemią czy tylko zwalcować? Przy takiej powierzchni trochę dużo ziemi i nie bardzo wiem jak to rozegrać.

O mieszankach dużo czytałem i ten trawnik z początku wątka Barenburg Solide wygląda bardzo imponująco. Teren jaki mam jest lekko z górki i jego dolna część jest blisko rzeczki z wysokimi wodami gruntowymi. Po usunięciu drzew po ulewach naprawdę jest mokro, pozostała część jest w porządku, ziemia raczej dobra ciemna.
Gdzieś wyczytałem, ze trawnik to wodę wypije bez problemu po deszczach? czy to prawda?

Czy muszę tutaj użyć jakiejś specjalnej mieszanki? Myślałem o czymś z Gramirexu.
Chciałbym ładną zieleń ale to nie jest wystawowy trawnik przy domu( ten będzie później), jest to tylnia cześć dużej działki, która chcę uporządkować aby zabrać się za przód.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za poradę. dziękuje.
Bartosz2017 16:04, 27 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 5
Nawiązując do wcześniejszego posta załączam kilka zdjęć. Może pomoże to Państwu do udzielenie ciekawych i skutecznych porad i propozycji.
Pozdrawiam
Gardenarium 23:27, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
analyzer65 napisał(a)
Czemu nawozu na 100 dni nie stosować? Pic na wodę...?


Nie ma takiego czegoś co by zapewniło trawnikowi na 100 dni żarcie. Po prostu chwyt reklamowy dla naiwnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies