Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 18:22, 11 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mira104 napisał(a)
Oglądam, czytam i jeśli mogę coś podpowiedzieć, bo niedawno ten temat przerabiałyśmy u mnie na forum
Tulipany po przekwitnięciu ścinamy łodygę kwiatową, aby wzmocnić cebulę i żeby tulipan nie zawiązał nasion. Co do traw to ostatnio Toszka komuś radziła, aby nie kupował miskantów Zebrinus, ponieważ ta trawa szybko usycha jesienią i się sypie, chyba u Alis na forum. ML najlepszy wybór ładnie wygląda jest taka delikatna, a jesienią się ładnie przebarwia na fiolet.

Ooooo to dobrze, że napisałaś. Zaraz idę pościnać łodygi

Mam dużo roślin w ogrodzie, które nie są polecane, ale to nie znaczy, żeby ich nie kupować i nie mieć. Jednak trzeba się liczyć z tym, że może być z nimi rożnie.

Dla mnie najładniejsze i najbardziej wytrzymałe trawy to Miskanty ML i rozplenice Hameln, a także Red Baron. Testuję teraz Seslerię
Carex Ice Dance i Evergold to u mnie porażka
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Shemsi 19:35, 11 maj 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Mirelko nadrobiłąm zdjęciowo i powiem Ci, że można się u Ciebie nabawić tulipanowego zawrotu głowy. Cudnie, chętnie bym zobaczyła w szerszym kontekście, jak te różniste tulipanki grają w różnych miejscach Twojego ogrodu. To musi robić wrażenie!

Jak erecty Ci jesienią zapłoną, to będziesz miała najbardziej efektowny garaż w okolicy. Fajnie A nie myślałaś, żeby chociaż na jakimś odcinku rzucić im coś w nogi? Trochę jak w Jagodowej inspiracji?
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
MirellaB 19:52, 11 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dominika11 napisał(a)
ja najwyżej w tak okrojonej wersji jak w tym roku - nic większego nie wchodzi w grę - trochę jestem leniwa, ale ciiiiiiiii

Ja też leniwa Zresztą jeszcze mnie stać, żeby kupić to naście sztuk
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 19:54, 11 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Shemsi napisał(a)
Mirelko nadrobiłąm zdjęciowo i powiem Ci, że można się u Ciebie nabawić tulipanowego zawrotu głowy. Cudnie, chętnie bym zobaczyła w szerszym kontekście, jak te różniste tulipanki grają w różnych miejscach Twojego ogrodu. To musi robić wrażenie!

Jak erecty Ci jesienią zapłoną, to będziesz miała najbardziej efektowny garaż w okolicy. Fajnie A nie myślałaś, żeby chociaż na jakimś odcinku rzucić im coś w nogi? Trochę jak w Jagodowej inspiracji?

Werka nie będę nic dosadzała, bo to nie ma być rabata. Berberysy wystarczą

Tulipany już przekwitają, jeszcze pewnie tydzień i po nich, ale cudne były, dały mi tyle radości


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anna_t 20:00, 11 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
koleżanko a pokaż nam swój taras kiedys cos o donice pytałas, pokaż jak sie prezentuje
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:13, 11 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a i odkryłam ostatnio ogród zety i czytam własnie że robiłas jej rozplenicowo-rozchodnikową, pokazesz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Flower1 20:21, 11 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
MirellaB napisał(a)

Ja teraz wszystko zostawiam

Ja patyczki odcinam reszte zostawiam az padnie niestety musi być taki bałaganik na jakiś czas cebulki sie wzmocnią..
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Mira104 23:18, 11 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
z traw to jeszcze do porażek należy zaliczyć turzycę ceglastą nie wytrzymuje zimy, w tamtym roku zamówiłam 11 sztuk i wszystkie padły, szkoda kasy.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MirellaB 01:24, 12 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
anna_t napisał(a)
koleżanko a pokaż nam swój taras kiedys cos o donice pytałas, pokaż jak sie prezentuje

Ania taras powiększony już pokazywałam i widziałaś, chyba zapomniałaś, tyle wątków i tyle się dzieje to się nie dziwię
W donicach mam posadzone róże, które ładnie się przyjęły
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 01:27, 12 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
anna_t napisał(a)
a i odkryłam ostatnio ogród zety i czytam własnie że robiłas jej rozplenicowo-rozchodnikową, pokazesz?

Tak robiłam w ubiegłym sezonie kopiując od Zety Ona na bardzo dużą tą rabatę ja zaledwie pas. Nie było szału w zeszłym roku, bo roślinki małe. W tym roku liczę na lepszy efekt jesienią
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies