Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

Gardenarium 12:30, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak tam migdałek się miewa?
Kupowanie wczesną wiosną jest ryzykowne, bo można kupić rośliny, które nie odbiją, szukajcie oznak "rośnięcia".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 13:15, 07 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Migdałek jest w formie drzewka. Gałązki nie są suche, ale oznak życia brak Mam po prostu miotłę w doniczce Za to kupione u ogrodnika iwa i głóg - zielenieją aż miło

Trawnik jeszcze nie wysiany - teraz będziemy oczyszczać teren z chwastów i gruzu, potem wkopiemy węże pod zraszacze, a wysiejemy za jakieś 2 tygodnie pewnie (niestety, czasu wolnego ostatnio brak)
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 22:43, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To oznacza, że raczej już nie odbije, bo teraz powinien kwitnąć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 18:47, 10 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
U sąsiadki właśnie przekwita

Ten sam problem mam z berberysami - trzymałam je w garażu (przez nogę nic z nimi nie zrobiłam) i powypuszczały cienkie cielone pędy, które uschły. Teraz siedzą w ziemi wsadzone - i cisza. Jak u migdałka.

Taka ze mnie ogrodniczka jak z mojego psa - obrońca
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Pwl 19:20, 10 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Nie każdemu musi wszystko od początku wychodzić Agnieszko, zwykle prawie każdy ma na swoim
koncie jakąś roślinę którą "szlag trafił" xD Ja również, najbezpieczniejszym sposobem na przechowanie
roślin przez zimę jest zadołowanie ich w doniczkach na jesieni w ziemi i staranne okrycie. Trzymanie w
garażu różnie się kończy. Jeśli do tego czasu nic nie powypuszczały to może być po nich niestety, dla
pewności przed wyrzuceniem można np. sprawdzić czy w korze są dalej jakieś soki i jest szansa przez
delikatne nacięcie nożykiem jakiejś gałązki. Przynajmniej ja tak badam czy warto jeszcze trzymać coś
co na oko już uschło.
____________________
paweł
zielona11 16:43, 11 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Wiem Pawle, że ma prawo nie wyjść. Ale mnie wkurza, że siedzę w necie, czytam, dowiaduję się, mój wielki zapał już pominę, a i tak wychodzi mi tak jak wychodzi A koleżanka od niechcenia wsadza patyk w ziemię i po roku ma z tego roślinkę. Dochodzę do wniosku, że naprawdę istnieje coś takiego, jak "zielone ręce"...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
hanka_andrus 19:19, 11 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak Pan Bóg dopuści,to i z kija wypuści-powiedział zbój Madej podlewając swoją zbójecką buławę.

Agusiu, na początku trzęsiemy się nad każdą roślinką, bo nie mamy wiedzy i wprawy a z czasem.....będziemy sadzić od niechcenia i będziemy mieli łany.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zielona11 22:15, 11 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Dzięki za pociechę Haniu - zatem nie mogę się doczekać, kiedy i mnie zacznie się udawać "ot tak"
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 19:10, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak posadziśz w dobrej ziemi i sporym dołku, to podlej dobrze i zaglądaj. Roslinki w pierwszym roku od posadzenia najbardziej cierpią z niedoboru wody właśnie. Potem się zakorzenią, jak to mówią "ujmą" i bedą rosły... z małą pomocą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 19:12, 20 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
U mnie dopiero tulipany kwitną (za głęboko posadzone):


















____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies