Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

zielona11 19:06, 12 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Pwl napisał(a)
A jak idą pracę ogrodowe Agnieszko? Coś już zaplanowałaś i wdrożyłaś w życie? Chętnie zobaczę zdjęcia.


Niestety,nic nie jest zrobione. Jestem po skręceniu stawu skokowego i złamaniu kości piętowej i nie nadaję się do dłuższego wysiłku. A trzeba będzie pomóc mężowi z glebogryzarką i roundupem. Czy z roundupem i glebogryzarką? Najpierw oprysk, prawda?

Na razie wsadziłam zakupione rośliny do donic. Siedzą sobie na tarasie i dobrze im tam chyba Po świętach zabieramy się do pracy. A może oprysk zrobić już teraz?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Pwl 19:42, 12 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
No to Cię urządziło Wielka szkoda ale zdrowie jest najważniejsze. Więc zdrowiej
A co do trawnika to polecałbym najpierw glebogryzarka a potem pryskanie. Nie ma co
robić mężowi dwa razy tyle roboty, zielsko i tak by wyszło po zaoraniu, a tak jak już
podłoże będzie gotowe pod trawnik można je opryskać i mieć pewność, że po chwastach.
Świerki serbskie, które też polecam trochę różnią się od tych dorosłych okazów więc
nie daj się zaskoczyć na zakupach.


____________________
paweł
hanka_andrus 19:54, 12 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Współczucie,to za mało.......przydałaby się pomoc na tę chwilę......
Zdrowia życzę!Wszystkim domownikom.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Michael 20:02, 12 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
O to nie dobrze...
Współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia... nie forsuj się teraz trawnik zawsze może poczekać najważniejsze zdrowie ...

Pozdrawiam Michał
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
zielona11 20:17, 12 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Bardzo dziękuję za te sympatyczne wypowiedzi No niestety, czasem tak się człowiek głupio urządzi (żeby to chociaz na nartach się stało, a nie na schodach w domu ) na szczęście poszłam po rozum do głowy i opłaciłam sobie rehabilitację, bo na NFZ nie ma co liczyć, i już widać rezultaty. Tak więc po świętach ruszamy z kopyta, bo nie mogę patrzeć na swój jeszcze-nie-ogród. Jako, że w tym roku dużo energii i pieniędzy musimy poświęcić na wykończeniówkę, planuję w tym sezonie założyć piękny trawnik oraz wyznaczyć ścieżki i rabaty. I posadzić to, co już mam. Jesienią postaram się kupić moje żywopłotowe cudeńka. A w przyszłym roku będzie można poszaleć
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 16:41, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)
Czy mogę posadzić razem kilka odmian wiciokrzewu? Pomorski z japońskim i jakimś jeszcze? Zamieszkają na frontowym ogrodzeniu, dopóki berberysy nie urosną...

I jaki cis jest najlepszy na taką zieloną scianę? Hicksii? Wojtek?


Wiciokrzewy można mieszać Jak najbardziej.

N strzyżony żywopłot Hicksii. Hilli, T. baccata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:43, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)

A jak idą pracę ogrodowe Agnieszko? Coś już zaplanowałaś i wdrożyłaś w życie? Chętnie zobaczę zdjęcia.


Niestety,nic nie jest zrobione. Jestem po skręceniu stawu skokowego i złamaniu kości piętowej i nie nadaję się do dłuższego wysiłku. A trzeba będzie pomóc mężowi z glebogryzarką i roundupem. Czy z roundupem i glebogryzarką? Najpierw oprysk, prawda?

Na razie wsadziłam zakupione rośliny do donic. Siedzą sobie na tarasie i dobrze im tam chyba Po świętach zabieramy się do pracy. A może oprysk zrobić już teraz?


Można opryskać teraz, tylko pada ciągle...

Wiecie, Witek złamał palec przy zakładaniu skarpetki, a Monika z Ogrodowiska złamała nogę przy przeskakiwaniu przez kota....
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:04, 13 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danuś, ale teraz to zrobili czy kiedyś tam?
Wypadki chodzą po ludziach, ja kiedyś serwując piłką grając w siatkówkę dwa palce wybiłem(kości)
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 18:32, 13 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Takie błahe wypadki właśnie poważnie lubią się skończyć

Hania zakłada sobie linię nawadniającą - chyba też powinnam o tym teraz pomyśleć... Czy dwa spryskiwacze w ogrodzie i jeden od frontu wystarczą?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
monteverde 19:59, 13 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zależy jak duży masz ogród, co do wiciokrzewów, to polecam jeszcze włoski Harleguin, Danusiu , Witek musiał mieć wyjątkowego pecha...skarpetka)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies