Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 22:40, 03 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Znowu ide w piatek pod Sejm we wspolnej sprawie.

Jak chodniczki zrobione to od razu inaczej mozna suchym butem wejsc do domu.
Piszesz, ze masz dosc. Moj eM ma bunty codziennie ale robi bez niego nie dalabym rady. Mam duza dzialke wszystko zarasta nie piele motyka pozrywam na sloncu wyschnie i wygrabie. Niektore rabaty zwirem przykryte inne kora i sie nie przejmuje.
Jak bym miala wszystko pielic recznie to bym zwariowala od pracy.
Mam rabaty ktore sa porzadnie zrobione i nawet sie ich nje dotykam.

Pozdrawiam Aniu


Elu gdybym mieszkała bliżej Wa-wy pewnie poszłabym z Tobą.
Wszędobylskie błoto to zmora każdego kto mieszka w domu zaraz po zakończeniu budowy. Doczekaliśmy się po trzech latach
Ja mam niewielki ogródek. U Ciebie Elu piękny i duży. Ogólnie pracy się nie boje tylko sił aby nie zabrakło to będzie dobrze. na razie rabat nie będę posypywała. Jedynie w murek donicę planuję zakup kamyka.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:42, 03 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
bacowa napisał(a)
Anusia, Danica to dobry wybór . Efekt dobry i zero pracy, posadż je przynajmniej co 1m.


Ewa a chciałam gęściej. Dobrze, ze czuwasz.



____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 22:46, 03 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Te były sadzone co metr i wlazły jedna na drugą.

Anusia 22:48, 03 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)
Przedogródek to sama przyjemność projektowania pracę musisz rozłożyć w czasie a ja najbardziej lubię tą twórczą pracę uzupełnienia rabaty i zmian. Obserwuję co rośnie i co mi się podoba. I tak chodzę i dumam, to lubię najbardziej

Ciekawe jaka u Was pogoda bo burze i grad dziś był w Polsce.


Ula tak jest jak piszesz. Prace na pewno będę musiała rozłożyć w czasie. Po pierwsze nie wiem ile będzie kosztowała naprawa auta Jutro będziemy wiedzieć jak mocno 'zaboli'.
Nad ranem mieliśmy burzę. Popadało, przetarło się i wyszło słonko. Póżniej znowu jakby burza się cofnęła ale przeszła bokiem. Ogólnie dość ciepło. Przyjemna majówka.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:49, 03 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa ale one duże. Jeszcze raz muszę przeanalizować Twoje nasadzenia. Nie kasuj zdjęcia jest piękne.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 23:46, 03 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja też u Ciebie chwastów nie widzę. Tak czyściutko, że pomarzyć mogę o takim stanie rabat. Ja w tym sezonie walczę z chwastami.

A wiesz wysiałam dzisiaj smagliczkę, ale bez gipsówki

A Ty będziesz ją miała w tym roku?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 23:50, 03 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Danici duże rosną. Zobacz u Moniki Berbetki to mistrzyni tych kulek - wątek Borówcowy.

Ja mam blisko posadzone i będę musiała solidnie je ciąć, tylko, że ja nie chcę z nich efektu dużych kul, a raczej średniej wielkości zgrabnych kulek
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 06:57, 04 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Ja też u Ciebie chwastów nie widzę. Tak czyściutko, że pomarzyć mogę o takim stanie rabat. Ja w tym sezonie walczę z chwastami.

A wiesz wysiałam dzisiaj smagliczkę, ale bez gipsówki

A Ty będziesz ją miała w tym roku?


Mirella uwierz chwasty są.

Smagliczkę wysiałam drugiego maja z gipsówką. Pozostaje na swoim miejscu. Z folkowej znikły rutbekie. Denerwowały mnie bo wiecznie łapały mączniaka. Gipsówka czasami słabo wschodzi. Część smagliczki nawet już wzeszła z samosiejek. Wysiałam też kosmosy i ostróżke letnią.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:01, 04 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Danici duże rosną. Zobacz u Moniki Berbetki to mistrzyni tych kulek - wątek Borówcowy.

Ja mam blisko posadzone i będę musiała solidnie je ciąć, tylko, że ja nie chcę z nich efektu dużych kul, a raczej średniej wielkości zgrabnych kulek


No to szybko ci poszły na szerokość. Ja posadzę co metr jak radzi Ewa. Nie chce jej przycinać. Wystarczy, że bukszpany trzeba. Zajrzę do Berbetki jeszcze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:10, 04 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Moje cisy hicksii przy tarasie wypuszczają młode przyrosty.



Trochę kostki





Placyk pod ławkę. To e-M zrobił. Pierwsze koty za płoty w kładzeniu kostki ma za sobą Docelowo będzie stała biała ławka.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies