Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 21:21, 08 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
martaibartek napisał(a)
Aniu jestem ciekawa planów na front-masz jakiś rysunek/pomysł? zdradzisz?


Z frontową mam jeszcze do zrobienia. Część jej wygląda tak.
Schody do obrobienia. Może w sierpniu. Zobaczymy jak z czasem będzie.
Ogólnie do planowanego płotu od ściany domu jest tylko 6m. Nie za wiele. Na pewno posadzę tuje Danica. Od prostej do łuku obwódka z bukszpanu. Dwie śliwy wiśniowe Pisardi Chciałabym między kulami dać hakone zieloną. Na razie będzie stipa. Posadzę to co mam.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:33, 08 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Fajne to miejsce z ławeczką. Na przeciw masz rabatę, z jednej strony ławki widzę rośliny, a z drugiej strony ławki co będzie?

Pięknieje Twój ogród


Mirella to jet to miejsce.
Po jednej i po drugiej stronie ławki mam posadzone bzy. Tylko ten pierwszy nie rusza. Ma pąki. Nie wiem czy czasem nie przymarzł. W podobnej sytuacji jest perukowiec. Od dołu wypuścił liście. Reszta ani dudu. Niżej Molinia od Ewy, podzieliłam. Z dwóch mam pięć. Dalej niech się rozrasta Następnie pod tujami ptasie łapki od Iwonki oraz przymiotna. Pomiędzy żywotnikami dereń oraz pęcherznica. Na samym końcu tawuła japońska.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:40, 08 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)
Kostka wyszła suuper.
Podoba mi się ten kącik z ławeczka. Kiedyś i ja na nowym areale coś takiego zrobisz osią widokową . Ale na razie to marzenia.
A przy tej ławeczce co będzie rosło ?


Aniu dziękuję. Przy ławeczce rośliny posadzone. Zdjęcie poglądowe z opisem po wyżej. Pewnie nie jeden raz będę robiła przemeblowanie
Aniu u Was ogromne prace w nowej części ogrodu. Nie wiem czy bym się odważyła. Trzymam kciuki.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:56, 09 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Trochę aktualnych fotek.
Czosnki, bez i tulipany.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 11:30, 09 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23683
Anusia napisał(a)


Aniu dziękuję. Przy ławeczce rośliny posadzone. Zdjęcie poglądowe z opisem po wyżej. Pewnie nie jeden raz będę robiła przemeblowanie
Aniu u Was ogromne prace w 7nowej części ogrodu. Nie wiem czy bym się odważyła. Trzymam kciuki.

To teraz doczytałam jakie to rośliny posadzilas. Dużo. ! I fajnie! Już za rok będzie piękniej. A jak będzie pachniało. Ummmm.
A wiesz że ja właśnie jak pisałam kiedyś taką ławeczka chcę mieć z drugiego końca nowych działek. Wokół bzy i niskie hortensje. A na dole coś się wymyśli do czasu realizacji . Na razie tam nic nie robimy .Brak czasu na mnie i męża ręce tylko.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 11:34, 09 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23683
Zapomniałam dodać. ..lilak biały cudny.
Czosnku widoczne z daleka. Pięknie się prezentują.
Ja mam je w kilku miejscach. Ale chyba przesadze po ich kwitnieniu chociaż w dwa miejsca. A nie 4.
Pozdrowki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ren133 11:42, 10 maj 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Fajnie z kosteczką jest
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anusia 12:00, 10 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

To teraz doczytałam jakie to rośliny posadzilas. Dużo. ! I fajnie! Już za rok będzie piękniej. A jak będzie pachniało. Ummmm.
A wiesz że ja właśnie jak pisałam kiedyś taką ławeczka chcę mieć z drugiego końca nowych działek. Wokół bzy i niskie hortensje. A na dole coś się wymyśli do czasu realizacji . Na razie tam nic nie robimy .Brak czasu na mnie i męża ręce tylko.


Chciałam przy ławce posadzić dużo roślin aby efekt wow był natychmiastowy. Nie do końca wszystko wychodzi jak się chce. Bzy posadzone zostały tak naprawdę przez przypadek. Dostałam je od sąsiadki teściowej. Nie wiedziała co ma z nimi zrobić. ot takie sadzonki samosiejki. Chętnie przygarnęłam
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 12:04, 10 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ren133 napisał(a)
Fajnie z kosteczką jest


Dzięki Reniu. Twój ogród w innym klimacie ale jakże inspirujący. Zawsze lubię do niego zaglądać.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 12:59, 10 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18553
Aniu,plany na przedogródek masz już fajne
Podobają mi się też plany na urlop. Jurant był ze Spychowa w Krzyźakach To tak Malbork Cię pewnie inspiruje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies