Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kasia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kasia w ogrodzie

ka79sia 22:42, 11 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Moja przygoda z ogrodem zaczeła sie wraz z przeprowadzką do nowego domu,wiec rok temu.Mój ogród należy raczej do małych ,działka ma 7,5 ara.Wszystkie prace w naszym ogródku wykonuję ja i mój mąż.W tym roku wiosną wyrównaliśmy teren ,nawozilismy ziemię i zaczęłam obsadzanie go róznymi roslinami.Niestety robię to po raz pierwszy więc ,nie które rosliny zmieniały swoje miejsce po kilka razy i tak naprawdę to do końca nie wiem czy zostaną na stałe.Postaram się wkleić kilka zdjęc,mile widziane uwagi i porady.pozdrawiam wszystkich ogrodników...
____________________
ka79sia 23:09, 11 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131






____________________
ka79sia 23:27, 11 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131


____________________
Syla 13:30, 15 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Myślę , że kompozycję wokół Twojego tarasu można stworzyć również z iglaków ( ja również je kocham) . Tę różę o której wspomniałaś , można powielić na drugą rabatkę a wokół nie posadzić żurawki (w internecie znajdziesz każdą informację na temat danej rośliny, wystarczy wpisać nazwę w google) .

Zamiast bukszpanu (drażni Cię zapach) można zastosować Thuja occidentalis (żywotnik zachodni) Danica (kolor ciemnej zieleni) , lub o jaśniejszej barwie zieleni Thuja occidentalis (żywotnik zachodni) Golden Globe. Ożywić thuje można żurawkami o kolorze podobnym jak kolor róż i myślę , że nie pogryzą się z różyczką szczepioną na pniu

To również postaram się narysować ))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:46, 15 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kule z cisa albo ostrokrzewu też są dobre zamiast bukszpanu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka79sia 15:12, 17 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Nie bardzo wiem czy jak powiększę te rabaty to nie będzie za mało miejsca na przejście,Sylwia jak mozesz to narysuj jak to widzisz,planowałam na wiosnę-lato ułżenie płaskich kamieni,pełniących funkcję ścieżki.napiszcie czy dobrze?Wkleję zdjęcie zobaczcie jak wyglądają te odleglości.Pani Danusiu myślę że podobały by mi się kule z ostrokrzewu lub cisa ,tylko co z tą rózą?

____________________
Gardenarium 20:00, 17 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Ooooo! Teraz mamy wszystko, jak na dłoni. A któż tam ryje na kolanach w ziemi?
Ja tam widzę trzmielinę na kiju wysokim chociaż 1,20-1,30 lawenda pod spodem i coś jeszcze do lawendy, Ilex crenata Golden Gem? może?
Taka łączona ramka niebiesko-żółta?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:01, 17 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też bym dojechała z wyspą do rogu schodów. Dzięki zdjęciom fajnie wszystko można sobie wyobrazić. Niezła trawka chyba jest u Ciebie, masz nawadnianie automatyczne?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka79sia 13:14, 18 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Pani Danusiu,trawkę to mam raczej slabą ,sianą tej wiosny,nawadniania automatycznego niestety nie mamy,ale ja uparcie lałam wodę całe lato i jakoś wyrosła( wiosną sypnęłam trawke w czasie deszczyku,nawozem rolniczym)Macie wszystkie racje co do powiekszenia tych rabat,myślę żeby zrobić z obu stron koła wchodzące w taras.Mam problem co tam posadzić,czy dosadzić taką samą róże na pniu i obsadzić żurawką a do srodka begonie(droniutkie),czy te rośliny wytrzymają nasłonecznienie?
____________________
ka79sia 13:18, 18 gru 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Mam do pomocy trzecz pomocnikow,ten wiekszy który grzebie w ziemi to moj mąz ,często mi pomaga.A co do roślinek, to na pniu rosnie sobie szczepiony swierk srebrny (nie znam nazwy),pod nim trzmielinka,czy coś zmienić czy dosadzić?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies