Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kasia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Kasia w ogrodzie

zbigniew_gazda 22:33, 27 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Kasiu ślicznie !!! Róża pienna i begonie robią taką robotę. Aniu masz rację - to są żuuuurawy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ana 14:45, 28 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Jak widać przypadki bywają bardzo trafione tylko u mnie nie sprawdzą się tam begonie, bo różę planuję na połdniowej stronie w słońcu, pod różą będzie więc lawenda

oj czekam na fotki z nowych nasadzeń
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
ka79sia 15:00, 06 lip 2011


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
W końcu znalazłam czas i pogoda dopisała na prace ogrodowe.Zajęłam sie wywlaniem włókniny i ....po roku od położenia jej zastałam okropnie zbryloną ziemię ,do tego smród.Mam nadzieję że rośliny bedą teraz lepiej rosły a chwasty nie bedą za bardzo im dokuczać.Dosadiłam oczywiście 6- berberysów żółtych(nazwy nie pamiętam NANA coś tam dalej było)i zrobiło się weselej,mam zamiar pociągnać te berberysy do końca tylko nie wiem czy dosadzić te same czy zakupić bordowe .Doradzcie co zrobić ,zmienić co wam się nie podoba
____________________
Sebek 15:05, 06 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kasiu - jeśli berberysy do kory to tylko zielone. Bo bordowych w korze z daleka nie widać. Sylwia tak posadziła i chce chyba to zmienić lub je czymś "oświetlić", bo "zlały się" z korą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ka79sia 15:23, 06 lip 2011


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Dzięki Sebek,masz racje nie pomyślałam o tym że z korą się zleja i nie bedzie ich widac,po prostu dosadze tych samych i juz,ale ja myslałam o takim berberysie pomarańczowym on sie nazywa ADMIRATION.U mnie w ogrodniku nie było, ale pojezdze w następnym tygodniu po szkółkach to zobacze.Po srodku za trzmielinką posadziłam Hortensje-białą,ponoć bardzo duże ma kwiatostany,zobaczymy co z niej wyjdzie za rok bo w tym roku napewno nie zakwitnie.Co o tej kompozycji roslin myslicie?
____________________
ka79sia 15:27, 06 lip 2011


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Wczoraj również zrobiłam oprysk trawy,zakupiłam MNISZKA zobaczymy czy da rade z tymi moimi chwaściorami w trawie,SEBEK ty sie na trawie juz znasz to powiedz co jej teraz podsypać bo wiosną nie równo podsypałam nawozu i gdzie -niegdzie jest słaba i taka sianowata.
____________________
alinak 15:42, 06 lip 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Kasiu na opryski najlepszy chwastox ekstra + STARANE . to jest niezawodne .
piękna rabatka z różą pienną . radzę na zimę dobrze okryć ,bo najczęściej po zimie przemarza . częściej na przedwiośniu jak za wcześnie odkryjemy ,albo jak w maju przychodzi przymrozek
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ka79sia 15:56, 06 lip 2011


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Alinko dziekuje ,zapisze w notesiku ,jak opryskałam wczoraj tym MNISZKIEM to kiedy mogę znów pryskać CHWASTOXEM i STARANE ,aaa i to znaczy że łaczy sie te dwa opryski ,bo ja sie na tym nie znam ,napisz jak mozesz.Róża rośnie juz trzeci sezon i oczywiscie ja okrywam na zime, moja mamusia mnie z tym pilnuje.
____________________
Sebek 17:32, 06 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ka79sia napisał(a)
Wczoraj również zrobiłam oprysk trawy,zakupiłam MNISZKA zobaczymy czy da rade z tymi moimi chwaściorami w trawie,SEBEK ty sie na trawie juz znasz to powiedz co jej teraz podsypać bo wiosną nie równo podsypałam nawozu i gdzie -niegdzie jest słaba i taka sianowata.

Teraz trawnik nawozi się raz w miesiącu hydrocomplexem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ka79sia 19:54, 03 sie 2011


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Ach to lato ,dla mnie mogło by trwać i trwać.....mój ogród rosnie i coraz bardziej mi sie podoba ,beda w nim jeszcze zmian
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies