Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

wrobelki 20:34, 21 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
ren133 napisał(a)
Zaległe foty kulkowiska i świdośliw z Globemasterami i szałwiami w tle





Reniu możesz mi napisać jak nazywa się trawa na kulkowisku? Piękna jest
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Agania 20:52, 21 lip 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten rok jest trudny, ale to się zmieni....ja lubię bardzo się u Ciebie odstresowywać... i patrzeć na elegancję i porządek estetyczny tak jest pięknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ren133 21:59, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)
Bukszpany może nie dokarmiane bo odbudowują jeszcze korzenie po posadzeniu. To kopane były?
I na nawiezienie ostatni dzwonek. Sama muszę swoje jeszcze prysnąć florowitem


Asia
Te bukszpany w donicy były przesadzane tej wiosny ... dlatego też mam nadzieję, że to tylko reakcja na zmianę miejscówki ... dlatego dostały nawóz i na wszelki wypadek topsin.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:03, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kasya napisał(a)


u mnie tez, ale mam je tak posadzone ze jak łapią rdze to juz hortensje ze zakrywaja i widac tylko kwiatostany


No widzisz a u mnie te na widoku prezentują się najgorzej ... przy ściance zaś, zasłonięte roślinami, są zielone W tym roku już nic nie poradzę na taki stan rzeczy ale w przyszłym będzie systematyczna profilaktyka.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:12, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Syla napisał(a)


Cześć cześć ... tak to ja spróbuj polać preparatem żelaza dolistnie ... nie wiem czy pomoże ale powinno ...
ja kupuję preparat mikrovit żelazo... wlewam do pojemnika ile pomieści i podłączam do węża gardeny , leję po roślinach ... moje po jednej "polewance" ładnie się zazieleniły.... podlać na pewno nie zaszkodzi a może pomoże ... buziaki i pozdrowionka zostawiam Sylka


Sylwia
Miło, że zaglądasz
Przyznaję, że zdesperowana, w sumie kilka dni temu zasiliłam dwa graby wielopniowe preparatem mikrovit mikro plus ale ten, który polecasz też mam ... dzisiaj powtórzę nim oprysk Dzięki wielkie za radę

PS Zastanawiam się jeszcze tylko czy na tych zwykłych grabach (pierwsze zdjecie) to nie jest coś powazniejszego np pordzewiach grabowy?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:13, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makao_J napisał(a)
Mój grab Pędula co roku ma takie żółtawe liście ale na szczęście nic takiego złego się z nim nie działo. Może Sylwia ma rację że to z niedoboru żelaza. Trzeba by to sprawdzić zwłaszcza że posadziłam 4 graby Fastigiata.


ale póki nie ma takiego problemu to chyba nie trzeba
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:13, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
admete napisał(a)


Już słychać powera w Twoim głosie



Powolutku się rozkręcam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:16, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
zawitka napisał(a)
Szałwie z trawką cudowne .Mam też compakt ale niebieską.Scinasz kwiaty przekwitłe????


W tym roku ścięłam szałwię praktycznie do zera ... i wygląda tak

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
alis 22:19, 21 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
ren133 napisał(a)
Bukszpany przy wgłębniku pożółkły
ale długo wgrywają się zdjęcia ...wrrr



U mnie podobnie niektóre bukszpany wyglądają, czytam, ze je zasilałaś, chyba też tak zrobię, w sumie niczym ich nie dokarmiam.

Na ML też mam rdzę niestety

Twój ogród, pomimo tych przejściowych maluśkich niedyspozycji roślin, i tak jest powalający
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
ren133 22:20, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AgataP napisał(a)
Renata nie panikuj, jest pięknie i tak. Pogoda jest do d..., wilgoci od jasnej cholery to i rdza idzie. Jak oprysk się zrobi to zaraz spłynie.
Nawozy przy tych deszczach przelatują przez ziemię, rośliny nie zdążą wchłonąć... U mnie też rdza na trzcinniku, część roślin leży, część przekwitła, nie nadążam wycinać. Ale co tam... cieszę się każdym momentem ze słonkiem i cieszę oczy trawnikiem - nigdy nie był taki zielony


No właśnie dzisiaj mi spłynął ale co tam jutro powtórzę tym razem zato.
Trawniczek u mnie też zieloniutki ale dałam mu po urlopie siarczanu amonu
Gorzej z buksami bo po dzisiejszej dawce deszczu to jest duże prawdopodobieństwo, że załapią grzyba po niedawnym cięciu ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies