Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Makao_J 23:19, 20 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mój grab Pędula co roku ma takie żółtawe liście ale na szczęście nic takiego złego się z nim nie działo. Może Sylwia ma rację że to z niedoboru żelaza. Trzeba by to sprawdzić zwłaszcza że posadziłam 4 graby Fastigiata.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
admete 07:46, 21 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
ren133 napisał(a)
Jednak się nie poddaję
Trzcinniki opryskałam topsinem i zato, bukszpany zasiliłam nawozem specjalnie dla nich dedykowanym Target, a tuję podlałam previcurem i mam nadzieję, że się odbuduje

Obecnie zajęłam się cięciem bukszpanów ... na 105 kulek {w tym kilka cisowych) zostało mi jeszcze ok 20szt. Mam zamiar oblecieć je zato na wszelki wypadek i zasilić florovitem.

Chwasty opanowane!!!


Już słychać powera w Twoim głosie

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
zawitka 08:16, 21 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Szałwie z trawką cudowne .Mam też compakt ale niebieską.Scinasz kwiaty przekwitłe????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgataP 09:23, 21 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Renata nie panikuj, jest pięknie i tak. Pogoda jest do d..., wilgoci od jasnej cholery to i rdza idzie. Jak oprysk się zrobi to zaraz spłynie.
Nawozy przy tych deszczach przelatują przez ziemię, rośliny nie zdążą wchłonąć... U mnie też rdza na trzcinniku, część roślin leży, część przekwitła, nie nadążam wycinać. Ale co tam... cieszę się każdym momentem ze słonkiem i cieszę oczy trawnikiem - nigdy nie był taki zielony
____________________
Z Pszenicznej...
Sebek 09:41, 21 lip 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A nie mówiłem, ze ogarniesz wszystko

Renia, a zmniejszasz zdjęcia przed wgrywaniem? Ja zawsze eksportując je do folderu docelowego ustawiam 640/480 - i na forum wgrywają się raz dwa. Zreszta Ronin z Danusia kiedyś o to prosili, bo dużej wielkości zdjęcia zajmują więcej miejsca na serwerze.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Makusia 11:08, 21 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Reniu wypowiem się autorytarnie
Don't narzekaj!
Graby żelazem tez bym spróbowała- wszystko, czemu żółkną liście tym polewam i zawsze pomaga
Resztę już ogarnęłaś, a szałwia...nie grzesz! To, że nie kwitnie akuratnie nie odbiera jej uroku zgrabnej, zwartej zielonej roślinki.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 11:12, 21 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
ren133 napisał(a)
Jednak się nie poddaję
Trzcinniki opryskałam topsinem i zato, bukszpany zasiliłam nawozem specjalnie dla nich dedykowanym Target, a tuję podlałam previcurem i mam nadzieję, że się odbuduje

Obecnie zajęłam się cięciem bukszpanów ... na 105 kulek {w tym kilka cisowych) zostało mi jeszcze ok 20szt. Mam zamiar oblecieć je zato na wszelki wypadek i zasilić florovitem.

Chwasty opanowane!!!



To żeś poszalała.... teraz foty poprosimy... co by powzdychać można było
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
iwonkap 12:08, 21 lip 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
ren133 napisał(a)
Obiecane Ice Dance na reksiowej
Średnio przyrastają ale mam świadomość, że w pierwszym sezonie nie ma co spodziewać się cudów ... trzeba uzbroić się w cierpliwość i troszkę im pomóc ... jutro podleję je florovitem

Zdjęcia wgrywają się tak długo, że odpuszczam na dzisiaj ... cdn


to czekam grzecznie
Hortki olbrzymie, to limelight ?
Moje nie mają kwiatów tylko jakies mikro kilka zawiązek
malgol 12:23, 21 lip 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
ren133 napisał(a)
I jeszcze hortki dla Edytki
Najwyższe mają obecnie 130cm ale są też 2 karły 75cm (których oczywiście nie uwieczniłam na zdjęciu)



Reniu,a wjakiej odległośco od hortek masz posadzone ID? Moje ID pożarły Anabelki za blisko w nogach posadziłam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Milka 12:41, 21 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gdzie się włóczysz?
czekamy na Ciebie tu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies