Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 23:09, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
alis napisał(a)


U mnie podobnie niektóre bukszpany wyglądają, czytam, ze je zasilałaś, chyba też tak zrobię, w sumie niczym ich nie dokarmiam.

Na ML też mam rdzę niestety

Twój ogród, pomimo tych przejściowych maluśkich niedyspozycji roślin, i tak jest powalający


Te wyglądają najgorzej ... a nie w sumie mam jeszcze taką niewydarzoną kulę (posadzoną w maju z 4 buksów ze starego żywopłotu)... wszystkiezasiliłam nawozem do bukszpanów ... zobaczymy co mi z tego wyjdzie póki co kulka wygląda tak:

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Margerytka40 23:14, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Renia ogród super ogarnięty,bukszpany wystrzyżone po mistrzowsku. Niestety ten rok niezbyt łaskawy dla naszych ogrodów,ciągle pada i grzyby tylko czekają. Jak nie grzyby to szkodniki. Mi np. Annabelki objadły chyba mszyce. Tak się cieszyłam bo udało mi się je rozmnożyć i liczyłam,że że 4 w tym roku zakwitną i doopa zakwitła tylko jedna i to marnie bardzo.
Sadzoneczki hakone masz wielkościowo takie jak moje. Podzieliłam w końcu te co kupowałam. Mam nadzieję,że ruszą w przyszłym roku. Muszę je jeszcze przesadzić na stałe miejsce. .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ren133 23:17, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
I jeszcze obiecałam makusi zdjęcia tworzących się kulek cisowych
Kulki formuję od maja z zapolickich cisów ... większość z1 sadzonki może 2sztuki z dwóch. Obecnie szału nie ma ale za rok, dwabędą, mam nadzieję, pełnymi kulkami




Mam nadzieję, że zachęciłam a nie zniechęciłam do zabawy w tworzenie cisowych kulek
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:22, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margerytka40 napisał(a)
Renia ogród super ogarnięty,bukszpany wystrzyżone po mistrzowsku. Niestety ten rok niezbyt łaskawy dla naszych ogrodów,ciągle pada i grzyby tylko czekają. Jak nie grzyby to szkodniki. Mi np. Annabelki objadły chyba mszyce. Tak się cieszyłam bo udało mi się je rozmnożyć i liczyłam,że że 4 w tym roku zakwitną i doopa zakwitła tylko jedna i to marnie bardzo.
Sadzoneczki hakone masz wielkościowo takie jak moje. Podzieliłam w końcu te co kupowałam. Mam nadzieję,że ruszą w przyszłym roku. Muszę je jeszcze przesadzić na stałe miejsce. .


Ooo właśnie jutro jeszcze muszę prysnąć mospilanem bo zauważyłam mszyce na dwóch różach i spore stadka pałętające się przy hortkach a konkretnie na kwiatostanach funkii ... szkoda, ze ta pogoda taka kapryśna ...
Tylko, że Ty masz macrę a ja Bóg wie co
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:24, 21 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
amelia_b napisał(a)
Reniu mistrzostwo to Twoje cięcie, pozdrawiam


Eee jak teraz patrzę na zdjęcia to coś tam bym jeszcze poprawiła ... ale daruję sobie ... skoryguję przy kolejnym cięciu ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 01:06, 22 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A seslerie przycielas bo żółkla czy co?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
06:48, 22 lip 2017
ren133 napisał(a)
I jeszcze obiecałam makusi zdjęcia tworzących się kulek cisowych
Kulki formuję od maja z zapolickich cisów ... większość z1 sadzonki może 2sztuki z dwóch. Obecnie szału nie ma ale za rok, dwabędą, mam nadzieję, pełnymi kulkami




Mam nadzieję, że zachęciłam a nie zniechęciłam do zabawy w tworzenie cisowych kulek



tez sobie kupiłam kilka cisów w roznorakich odmianach i walcze z tym samym .....liczę że za dwa sezony cos kulkopodnego juz u siebie zobaczę

twoje kulkowisko bukszpanowe .... cud miód orzeszki
Margerytka40 07:22, 22 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Renia pytałam u Marty ale jeszcze u ciebie spytam. Co to za zapolickie cisy? Ja też fcem takie kulki,fajnie Ci wychodzą. Też próbuje formować kulki cisowe tylko z innego gatunku. Ten Twój chyba dość szybko rośnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
leon60 08:32, 22 lip 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Reniu pięknie kulasy pocięłaś !
Buksy zasilam tylko raz wiosną azofoską i cały sezon są ładne zieloniutkie, chemią nie pryskam bo im więcej po nich lałam tym bardziej chorowały... teraz mimo ciągłych opadów jest spokój.
W babci ogródku wiosną kilka bukszpanów dosłownie straszyło, wujek miał je nawet wyciąć, tydzień temu zajeżdżam i oczom nie wierzę jakie się piękne zrobiły bez żadnej interwencji.
Dobrze robisz, że rozmnażasz sobie hakone
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Sebek 09:12, 22 lip 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co do dzielenia hakone to u mnie z jednej sadzonki mam po 4 latach kilkanaście dorodnych, więc mogę się wymądrzać

U mnie najlepiej przyrastały bez kory, posadzone w puchu Najlepiej drobnej korze zmieszanej z kompostem, na podwyższeniu Trzeba je może wtedy częściej podlewać, ale idą mocno wtedy w ilość odnóżek, a o to nam chodzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies