Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 20:00, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
hej!
ja w sprawie planu. Z doswiadczenia wiem ze trawnik dobrze wyglada jesli jest jedna, duza plaszczyzna. Z takimi kawalkami, do tego o nieregulacnej powierzchni, bedziesz miala problemy. I zwiazane z nawadnianiem (inne zraszacze sa na trawniki, inne na rabaty). I z koszeniem. Przemysl to jeszcze - zwlaszcza ten pasek wzdluz domu ciezko bedzie utrzymac, plus te wyspe w prawym dolnym rogu w stosunku do domu. Tu bym zrobila jedna wielka rabate.
pozdrawiam


Powiem Ci, że po mojej "przygodzie" z pędrakami to ja bym zostawiła tylko ten największy i całą resztę obsadziła, ale mojemuM podoba się trawnik i mam jego słowo, ze będzie latał z kosiarką. Nawet z systemem nawadniania będzie kłopot?!
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 20:05, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wiem, co to znaczy, u mnie też pędraków wiele..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ren133 20:06, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Karol99 napisał(a)
Wiem, co to znaczy, u mnie też pędraków wiele..


I jak sobie z tym radzisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 20:08, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Szczerze, nie radzę sobie z tym. Zauważyłem, że tam gdzie jest kora to ich nie ma. A w trawniku siedzą, no cóż trudno..i tak u mnie trawnik nie jest idealny...
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ren133 20:22, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Karol99 napisał(a)
Szczerze, nie radzę sobie z tym. Zauważyłem, że tam gdzie jest kora to ich nie ma. A w trawniku siedzą, no cóż trudno..i tak u mnie trawnik nie jest idealny...


A mnie to wkurza, że z takiego zieloniutkiego trawnika potrafią zrobić siano
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 21:29, 03 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Mam tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/5292-maly-ogrod-ale-duuuzo-radosci?page=3. Renia nanieś jeszcze na plan istniejących ścieżek/ chodników. Zwróć uwagę, że obecny mój plan jest tylko korektą tego co mam i nie narzekam jeśli chodzi o trawniki. Mam podlewanie w całym ogrodzie i działa. M trochę marudził, że dużo sekcji itp., ale ja chciałam "ogrodowe tajemnice" za wyspami roślin,...i już.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
szemusia 21:39, 03 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Obejrzałam plan i ... u mnie widzę dwa kolory - zielony (rabaty, bo przy tujach) i żółty (domyślam się, ze trawnik). Nie rozróżniam kolorów, inaczej mi komp wyświetla, czy może to jak z tą słynną ostatnio sukienką złoto-białą?!!!

A z pędrakami w trawniku też mam problem... I ciągle walczę, i efektów brak raczej
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Danucha 21:47, 03 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
U mnie też żółty trawnik
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 22:24, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Obejrzałam plan i ... u mnie widzę dwa kolory - zielony (rabaty, bo przy tujach) i żółty (domyślam się, ze trawnik). Nie rozróżniam kolorów, inaczej mi komp wyświetla, czy może to jak z tą słynną ostatnio sukienką złoto-białą?!!!

A z pędrakami w trawniku też mam problem... I ciągle walczę, i efektów brak raczej


Tak jak mówisz zielony-rabaty a ten żółty (u mnie jasnozielony) - trawnik.
Może być taki kształt? Czy coś byś zmieniła?

A temat pędraków to temat rzeka - widać, że coraz więcej osób ma z nimi problemy. A jak walczysz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 22:25, 03 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ren133 napisał(a)
Cały czas czekam na projekt nawadniania... A korzystając, z tego, że pogoda nie sprzyja na razie pracy w ogrodzie, wklejam rozmieszczenie i kształt rabat - rezultat moich przemyśleń w ostatnich dniach, licząc oczywiście na wasze opinie



Zdecydowałam się na rabaty faliste aby dostosować się do ułożonej kostki. Czy myślicie, że to dobry pomysł?

1kratka na planie to 2m
trawnik - jasnozielony kolor
rabaty - zielony kolor

Z góry dziękuję za wszelkie rady

Widok z tarasu w którą stronę? Ten trawnik po prawej wyznacza jakieś dwie funkcje, zgodnie z zaznaczeniem?, czy przypadkowy kształt?. Po prawej, wzdłuż podjazdu przemyśl, może zrezygnuj z trawnika?. Bardzo mi się podoba zestawienie 3-5 takich samych liściastych drzew o smukłych, eliptycznych koronach, podsadzonych krzewami np. szpaler jednakowych hortensji i wykończone żurawką, hostami albo obwódka bukszpanową. Ale ja mam za małą dzialke na szpalery drzew.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies