Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 21:43, 04 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

A ta Danusiowa podpowiedź?.


Ale jakie tu są rośliny?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ana_art 21:57, 04 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
wiesz co jutro wydrukuje ten plan i naniosę drobną zmianę w kształcie rabaty bo w paincie mi ręka dzisiaj leci
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ren133 22:32, 04 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ana_art napisał(a)
wiesz co jutro wydrukuje ten plan i naniosę drobną zmianę w kształcie rabaty bo w paincie mi ręka dzisiaj leci


Suuuper! Dziekuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 22:55, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Gardenarium napisał(a)


Na lewo pod płotem cd, rabaty i pas hortensji. Tutaj trzeba nadać wysokości, dodać koloru a nie niskie bukszpany.






Myślę, że tak:
lecimy od lewej- szpaler hortensji ogrodowych (vanille freis lub limes); 4 szt. miskanta, masz wcześniej podane odmiany inne niż zielone; przed nim żółta żurawka, lub żółta trzmielinka, ale zastanów się, czy nie pociągnąć tych różowych/ czerwonych kulek- to berberys bagatalle lub admiration; hortensja; te fioletowe kulki jeszcze nie wiem co, pomyślę, najniższa partia to jakieś niskie byliny. Ja stawiam na bordowe drzewo, będzie pasowało do hortensji i do tych berberysów, np. nigra szczepiona na pniu. Gotowe
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 23:08, 04 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Myślę, że tak:
lecimy od lewej- szpaler hortensji ogrodowych (vanille freis lub limes); 4 szt. miskanta, masz wcześniej podane odmiany inne niż zielone; przed nim żółta żurawka, lub żółta trzmielinka, ale zastanów się, czy nie pociągnąć tych różowych/ czerwonych kulek- to berberys bagatalle lub admiration; hortensja; te fioletowe kulki jeszcze nie wiem co, pomyślę, najniższa partia to jakieś niskie byliny. Ja stawiam na bordowe drzewo, będzie pasowało do hortensji i do tych berberysów, np. nigra szczepiona na pniu. Gotowe


Dziękuję Ci Danusiu Jutro rozrysuję Ci jak ja sobie wymyśliłam tą rabatę. Dziś miałam cięęężki dzień Zajrzę jeszcze do Ciebie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 12:08, 05 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hortensje wymienione przez Danusie to hortki bukietowe, ogrodowych nie kupuj!
Danusia Ci super narysowala, trzymaj sie tego, nie kombinuj i bedzie super!

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 12:20, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
Hortensje wymienione przez Danusie to hortki bukietowe, ogrodowych nie kupuj!
Danusia Ci super narysowala, trzymaj sie tego, nie kombinuj i bedzie super!

pozdrawiam!


Dzięki, cały czas tylko zastanawiam się nad drzewem, którym miałabym zasłonić tą białą ścianę... ale tak całkowicie zasłonić
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 12:23, 05 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A jaka tam jest wystawa? JAk sloneczna, moze roze pnaca tam posadz? Bo drzewem bedzie trudno taki kawal sciany zaslonic, zwlaszcza na dole, jak drzewo urosnie
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 12:32, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
No słoneczne... ale tam z tyłu jest przejście do pomieszczenia gospodarczego to drabinki nie da się oprzeć Chciałam tam jakiegoś iglaka albo no nie wiem właśnie co innego mogłoby być A ponieważ jest słonecznie to najniższe piętro planowałam zrobić z wrzośców i wrzosów.
A jak jedno drzewo nie da rady to dwa i dla powtórzenia jeszcze jedno na drugim krańcu - tam jest taka przerwa między tujami...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 12:34, 05 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Przyszłam ale nie musisz mnie słuchać Moim skromnym zdaniem ty wcale nie chcesz mieć tych rabat tak jak to rozrysowałaś. Łagodne linie poszerzające tylko to co jest żywopłotem. A podajesz taki ogród jak pod trzema dębami który jest ogrodem bardziej nowoczesnym i jednak geometrycznym. Mówisz że pod kostkę musisz robić. Tylko że to nie wyklucza geometrii - to też kształt. Widzę że się zachłystujesz i dobrze, każdy powinien sobie na to czasu pozwolić. Ale trzeba mieć najpierw pomysł i konsekwentnie go ulepszać albo zlecić projekt fachowcowi. Ja mam wiejski ogródek bo inny by mi nie pasował, trzeba charakter ogrodu dobrać do architektury domu. Bardzo mi się jednak podobają ogrody nowoczesne, dużo pięknych rzeczy oglądam i widzę, że rośliny to nie wszystko. Liczy się nawierzchnia, murki, donice, mała architektura... No wszystko. Prosisz mnie to przyszłam ale ja z tych co się na projektowaniu nie znają, ja tylko w ziemi grzebię Jak będziesz miała problem w uprawie to może będę umiała pomóc i wtedy chętnie to zrobię ale jeśli chodzi o projektowanie to ja się tylko umiem zachwycać. Jak chcesz to wrzucę tu później parę widoków z różnych stron. Można oczywiście napisać że zdjęcia z ogrodów pokazowych czy wystaw to nie są prawdziwe ogrody, ale są tworzone właśnie po to żeby inspirować. A tobie moim zdaniem najbardziej inspiracji teraz brakuje. Zobacz na ogród Madżen- też geometryczny. Dodatkowo dziewczyna rzuca mnóstwo fajnych nazwisk, gdzie nie gdzie linków...
Ja sama mam w telefonie zdjęcie w sieci które jak zobaczyłam to powiedziałam"no kurde, ktoś mi w myślach czyta". I trzymam to na wierzchu żeby pamiętać
U Ciebie też śnieg? Pewnie też. A i na samym ogrodowisku tylko w artykułach masz tyle pięknych ogrodów. Przecież Danusia to pewnie pół świata zwiedziła żeby te zdjęcia móc tu pokazać - korzystaj więc ile wlezie
Miłego dnia. Przepraszam że się naprodukowałam a ty pewnie myślisz że nic nie pomogłam.
Chcesz mieć wodę w ogrodzie? A cień? Altanę? Ogród warzywny? Miejsce na plac zabaw? Na takie pytanie trzeba sobie najpierw odpowiedzieć a dopiero potem rysować rabaty
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies