Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 12:35, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Myślę, że tak:
lecimy od lewej- szpaler hortensji ogrodowych (vanille freis lub limes); 4 szt. miskanta, masz wcześniej podane odmiany inne niż zielone; przed nim żółta żurawka, lub żółta trzmielinka, ale zastanów się, czy nie pociągnąć tych różowych/ czerwonych kulek- to berberys bagatalle lub admiration; hortensja; te fioletowe kulki jeszcze nie wiem co, pomyślę, najniższa partia to jakieś niskie byliny. Ja stawiam na bordowe drzewo, będzie pasowało do hortensji i do tych berberysów, np. nigra szczepiona na pniu. Gotowe


Fajnie fajnie Już mi się rozjaśnia...ale a propos tej Nigry na pniu to ona mi nie zasłoni całej ściany... Co tu zrobić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 12:49, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Przyszłam ale nie musisz mnie słuchać Moim skromnym zdaniem ty wcale nie chcesz mieć tych rabat tak jak to rozrysowałaś. Łagodne linie poszerzające tylko to co jest żywopłotem. A podajesz taki ogród jak pod trzema dębami który jest ogrodem bardziej nowoczesnym i jednak geometrycznym. Mówisz że pod kostkę musisz robić. Tylko że to nie wyklucza geometrii - to też kształt. Widzę że się zachłystujesz i dobrze, każdy powinien sobie na to czasu pozwolić. Ale trzeba mieć najpierw pomysł i konsekwentnie go ulepszać albo zlecić projekt fachowcowi. Ja mam wiejski ogródek bo inny by mi nie pasował, trzeba charakter ogrodu dobrać do architektury domu. Bardzo mi się jednak podobają ogrody nowoczesne, dużo pięknych rzeczy oglądam i widzę, że rośliny to nie wszystko. Liczy się nawierzchnia, murki, donice, mała architektura... No wszystko. Prosisz mnie to przyszłam ale ja z tych co się na projektowaniu nie znają, ja tylko w ziemi grzebię Jak będziesz miała problem w uprawie to może będę umiała pomóc i wtedy chętnie to zrobię ale jeśli chodzi o projektowanie to ja się tylko umiem zachwycać. Jak chcesz to wrzucę tu później parę widoków z różnych stron. Można oczywiście napisać że zdjęcia z ogrodów pokazowych czy wystaw to nie są prawdziwe ogrody, ale są tworzone właśnie po to żeby inspirować. A tobie moim zdaniem najbardziej inspiracji teraz brakuje. Zobacz na ogród Madżen- też geometryczny. Dodatkowo dziewczyna rzuca mnóstwo fajnych nazwisk, gdzie nie gdzie linków...
Ja sama mam w telefonie zdjęcie w sieci które jak zobaczyłam to powiedziałam"no kurde, ktoś mi w myślach czyta". I trzymam to na wierzchu żeby pamiętać
U Ciebie też śnieg? Pewnie też. A i na samym ogrodowisku tylko w artykułach masz tyle pięknych ogrodów. Przecież Danusia to pewnie pół świata zwiedziła żeby te zdjęcia móc tu pokazać - korzystaj więc ile wlezie
Miłego dnia. Przepraszam że się naprodukowałam a ty pewnie myślisz że nic nie pomogłam.
Chcesz mieć wodę w ogrodzie? A cień? Altanę? Ogród warzywny? Miejsce na plac zabaw? Na takie pytanie trzeba sobie najpierw odpowiedzieć a dopiero potem rysować rabaty


Pomagasz, pomagasz
Chcę mieć więcej kolorów (ale nie jakieś szaleństwo), faktur, dodatków - chcę dołożyć zieleni i ubrać ją ciekawie, w miarę poukładany sposób, zestawić kolorystycznie.
Altany nie będzie, placu zabaw też nie - miejsce relaksu taras - przy nim chcę dosadzić roślin, odsłonić się od przechodniów z tyłu i wiatru.
Zależy mi żeby ogród nie był płaski, żeby były piętra, chcę trochę elegancji, lekkości i koloru
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 13:25, 05 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Pomagasz, pomagasz
Chcę mieć więcej kolorów (ale nie jakieś szaleństwo), faktur, dodatków - chcę dołożyć zieleni i ubrać ją ciekawie, w miarę poukładany sposób, zestawić kolorystycznie.
Altany nie będzie, placu zabaw też nie - miejsce relaksu taras - przy nim chcę dosadzić roślin, odsłonić się od przechodniów z tyłu i wiatru.
Zależy mi żeby ogród nie był płaski, żeby były piętra, chcę trochę elegancji, lekkości i koloru


To chcesz tego samego co ja Muszę już lecieć, ale podzielę się z Tobą najpierw zdjęciem, które trzymam w telefonie



https://www.pinterest.com/pin/548946642055570544/

Właśnie o takim kąciku marzę i próbuję go sobie "zrobić" . Może przy okazji ktoś mi podpowie co to może być za roślina kwitnąca na biało w lewym dolnym roku? Kwiatuszki wchodzą na kawałek krzesła. Albo może, nie co to może być, ale jakiej rośliny można użyć żeby dawała taki efekt jak ta na zdjęciu?

I taki właśnie jest mój ogród marzeń Zwiewny, delikatny i bez żółci i czerwieni
Tylko ja w tym miejscu obok placyku mam jeszcze kilka brzóz pożytecznych.
Zostawiam Cię z moim (no nie moim) zdjęciem i zmykam
Miłego dnia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 14:11, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


To chcesz tego samego co ja Muszę już lecieć, ale podzielę się z Tobą najpierw zdjęciem, które trzymam w telefonie



https://www.pinterest.com/pin/548946642055570544/

Właśnie o takim kąciku marzę i próbuję go sobie "zrobić" . Może przy okazji ktoś mi podpowie co to może być za roślina kwitnąca na biało w lewym dolnym roku? Kwiatuszki wchodzą na kawałek krzesła. Albo może, nie co to może być, ale jakiej rośliny można użyć żeby dawała taki efekt jak ta na zdjęciu?

I taki właśnie jest mój ogród marzeń Zwiewny, delikatny i bez żółci i czerwieni
Tylko ja w tym miejscu obok placyku mam jeszcze kilka brzóz pożytecznych.
Zostawiam Cię z moim (no nie moim) zdjęciem i zmykam
Miłego dnia


Fajnie, ale mój ma być trochę mniej swobodny, bardziej ułożony, bardziej formalny ale nie sztywny - na tarasie u mnie meble z technorattanu będą tworzyły jednak inny klimat niż u Ciebie. U mnie bardziej tak jak u Any_art - u Ciebie zwiewnie - u mnie trawy też ale więcej elegancji, u Ciebie bajkowo - u mnie przyjemnie

PS. Zobacz u Ciebie nawet minki są rozrzucone po całym tekście, u mnie w rządkuu Ciebie fruwają u mnie stoją na baczność
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 14:16, 05 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Faktycznie
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 14:29, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Faktycznie


____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 14:29, 05 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
kurcze wiedzialam jak sie nazywa to biale zwiewne z foty powyzej.. ale wymarzlo u mnie po przedostatniej zimie przypomni mi sie!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:30, 05 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renia, to zżynaj od Any, nie obrazi się, możesz spytać przecież! Rabatę sobie strzel na jej podobieństwo i zobaczysz jak Ci z tym

PS ale to co Danusia zaproponowała, to mistrzostwo
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 14:37, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
Renia, to zżynaj od Any, nie obrazi się, możesz spytać przecież! Rabatę sobie strzel na jej podobieństwo i zobaczysz jak Ci z tym

PS ale to co Danusia zaproponowała, to mistrzostwo


Noo chyba Cię posłucham i... będę zżynać
Właśnie... nie każdy ma takie szczęście, że szefowa podpowiada
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 14:50, 05 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ależ właśnie tobie podpowiedziała i to na dzień dobry
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies