Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tysiąc radości i utrapień

Pokaż wątki Pokaż posty

Tysiąc radości i utrapień

boguslawa_ma... 21:22, 18 wrz 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Gratki na pierwszą setkę

____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
jona 09:53, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Dostałam wczoraj mnóstwo kwiatów:
- róże od Przemka - przychodzi do kobiety z bukietem róż - dżentelmen
- łososiową różę od Ewy; załapała się też rozkwitająca jeżówka - fajnie, bo je lubię
- pachnący heliotrop od Reni - uwielbiam ten zapach
- białą różę od Ewy - piękna
- astry od Bogusi z małym pajączkiem
I jeszcze dostałam gratulacje od Kasi, Agnieszki, Margi i Jany.

Dziękuję, że jesteście, bo dzięki Wam mogę przeżywać podwójną radość: raz - pracując i przebywając w ogrodzie i dwa - dzieląc się tym wszystkim z Wami
Dla Was pachnący bukiecik groszków

____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 10:00, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Kasya napisał(a)
Tez nie spie, strasznie u mnie wieje
Piekne zdjęcia fauny i flory będę musiała wrócić do nich na komputerze, w telefonie kiepsko sie ogląda


Wiało mocno i bałam się, że całą ładną pogodę wywieje. Na szczęście wczoraj była dobra pogoda, więc zajęłam się starą trawą w przedogródku tzn. wertykulatorem zdarłam dużą część i dosiałam świeżej. Dziś w nocy ładnie popadał deszczyk. mam nadzieję, że szybko urośnie nowa
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 10:06, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
aga_podlasie napisał(a)
Jaki duży, ładny szpinak. Kiedy siałaś?


Siany był jakiś miesiąc temu. Ostatnio szpinak sieję dwa razy: wczesną wiosną oraz w sierpniu. Wykorzystuję do tego grządkę przeznaczoną na ogórki. Wiosną zrywam szpinak zanim ogórki się rozrosną, a w sierpniu sieję w miejscu po ogórkach. Chociaż w tym roku mam jeszcze kilka krzaczków ogórków wysiewanych później niż normalnie . Przydałoby się kilka dni ciepła, to zdążyłyby jeszcze urosnąć
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 10:25, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
agnieszka_malysa napisał(a)
Joasiu masz talent do wyłapywania gości w ogrodzie pięknie


Kawa napisał(a)
o jakie piekne pitaszki


Mam wrażenie, że ogród ma się dobrze, jeżeli kręci się w nim mnóstwo zwierząt. Z czasem pewnie będzie w nim coraz więcej roślin budzących zainteresowanie owadów i motyli. Da ptaków mam słoneczniki i poidełka. Co jakiś czas sypnę też im w różnych miejscach trochę ziarna

I jeszcze stadko takich pitaszków

____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 10:35, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Gardener27 napisał(a)
Twój warzywnik w porównaniu z moim wygląda bajecznie Ja już wszystko musiałem wykopać bo gryzonie zrobiły sobie ucztę pod ziemią Zostały praktycznie tylko jednoroczne kwiatki


U mnie też wszystko zmierza do jesieni. Wyrwałam cukinie i część buraczków liściowych, które złapały mączniaka. Za chwilę do wyrwania będą pomidory.
Gołej ziemi jeszcze przez chwilę nie ma, bo cebulę sadzę z marchwią na przemian i ta druga jeszcze rośnie, a po ogórkach wysiałam sałatę i szpinak i wschodzi tam mnóstwo kopru, który sam się wysiał .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 10:38, 19 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
aga_podlasie napisał(a)
O, widzę, że stuknęła pierwsza setka, gratulacje
To ja z tej okazji mam coś dla Ciebie, chyba lubisz takie obrazki


Zapomniałam podziękować za śliczne zdjęcie . Radośnie zielony ten konik
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
deszczowymaj 11:39, 19 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Joasiu, spóźnione ale.. bardzo szczere gratulacje i 100 buziaków za Twoje piękne zdjęcia

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
jona 00:22, 20 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Dziękuję za buziaki i za kwiatuszka
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
mirkaka 09:52, 22 wrz 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9749
Masz samozaparcie w uprawianiu warzywniaka, pamiętam że też próbowałam ale poddałam się, rzodkiewka była zdrewniała, sałata zjedzona przez ślimaki, pomidory chore W ty roku posadziłam tylko pomidory i z nich jestem zadowolona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies