Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tysiąc radości i utrapień

Pokaż wątki Pokaż posty

Tysiąc radości i utrapień

waldek727 10:42, 21 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Joasiu.
Bo to naprawdę nie jest nic trudnego.
Oddzielamy od kompostu za pomocą wody elementy stałe, przy tej okazji namnażamy dodatkowo pożyteczne mikroorganizmy zawarte w próchnicy kompostowej i mamy skoncentrowany kompost w płynie zwany potocznie ,,compost tea".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 10:45, 21 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jona napisał(a)


Na dnie naczynia zbiera się płyn, który po rozcieńczeniu używam do podlewania roślin. Mam nadzieję, że stwarzam przyjazne środowisko dla mikroorganizmów i grzybów mikoryzujacych. Wydaje mi się, że dzięki temu rośliny są zdrowsze i ładniejsze.

Mnie to już się nic nie wydaje.
Ja jestem o tym ,,święcie przekonany".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jona 11:48, 21 lis 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
waldek727 napisał(a)

Mnie to już się nic nie wydaje.
Ja jestem o tym ,,święcie przekonany".


Uff, to dobrze .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
waldek727 12:03, 21 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pomyśl o hodowli dżdżownic kalifornijskich.
Poza wpuszczeniem ich do kompostu to nic nie kosztuje, a korzyści są niewspółmierne.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2640-dzdzownice-kalifornijskie
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jona 12:13, 21 lis 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Poczytam o dżdżownicach .
Wiosną kupuję w sklepie wędkarskim kilka opakowań dżdżownic i wpuszczam do kompostownika. Nie wiem tylko czy one są kalifornijskie.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
waldek727 12:36, 21 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jak mało kiedy polecam robienie zakupów przez internet, tak teraz napiszę, że bezpieczniej jest kupić ,,Einsenia fetida" na all z certyfikowanej hodowli. Certyfikat powinien być do wglądu na stronie. Oczywiście zakupy dżdżownic najlepiej już będzie poczynić wczesną wiosną.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
bql3 14:20, 21 lis 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Joasiu - choć doskwiera mi brak czasu aby ogarnąć 'Ogrodowisko' to do Twojego ogrodu zaglądam mimo że nie zawsze zostawiam wpisy czy komentarze to jednak o Tobie pamiętam oraz gorąco pozdrawiam.

Jan



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Jana 18:42, 21 lis 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Joasiu, a który powojnik polecasz na pierwszy zakup dla takiego "zielonego" amatora w tym zakresie jak ja?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
jona 21:40, 21 lis 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
waldek727 napisał(a)
Jak mało kiedy polecam robienie zakupów przez internet, tak teraz napiszę, że bezpieczniej jest kupić ,,Einsenia fetida" na all z certyfikowanej hodowli. Certyfikat powinien być do wglądu na stronie. Oczywiście zakupy dżdżownic najlepiej już będzie poczynić wczesną wiosną.


Zapamiętam . Ma mieć certyfikat .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 22:12, 21 lis 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
bql3 napisał(a)
witam,

Joasiu - choć doskwiera mi brak czasu aby ogarnąć 'Ogrodowisko' to do Twojego ogrodu zaglądam mimo że nie zawsze zostawiam wpisy czy komentarze to jednak o Tobie pamiętam oraz gorąco pozdrawiam.

Jan





Dobrze wiedzieć Janie . Będę Ci wysyłać ciepłe myśli, nawet jak nie będziesz nic pisał . Chciałam dla Ciebie wstawić zdjęcie mojego jedynego klonu, ale się okazało, że tych zdjęć jak na lekarstwo, a te które są były już pokazywane. Trzeba czekać do wiosny.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies