Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pszczelarnia 10:35, 26 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcorn napisał(a)
(...)
Chciałabym działkę budowlaną z opcją na budowę właśnie, ale chwilowo jedynie zdołam ją ogrodzić, może jakąś altankę postawić i robić ogród i korzystać letniskowo i weekendowo.

(...)



A to wiesz, czego chcesz. Trzymam kciuki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 13:57, 26 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, fajnie że zaglądasz

Pewnie że bym to kupiła, albo coś fajniejszego, ale nie mam kasy żeby wynająć firmę żeby mi to wyremontowała na cacy. A grzebać sama...
Negocjuję. Jeśli cena będzie niewiele wyższa niż ta 32 arowa działka (pusta) po sąsiedzku, to pewnie że wolę tę z domem, choćbym go miała nie ruszać. A oczywiście że bym ruszała i to szybko Ale nie 40 tysięcy złotych wyższa. To po prostu nie jest tyle warte.

To co napisałam wynika z ograniczeń finansowych których nie przeskoczę. Chwilowo mogę coś kupić ale bez budowania, bez porywania się z siekierą na słońce z hasłem "jakoś to będzie". Z pustego i salomon nie naleje A wykopać fundamenty i potem dziesięć lat nie robić nic... no bez sensu.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 14:28, 26 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Karolcia pomyśl jeszcze o tym, ile zapłacisz za nowe przyłącza. Jak chałupa ma numer to jest "więcej" warta. Skraca Ci drogę urzędową. Jest tam studnia - woda?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
roma2 15:27, 26 sty 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cześć szalona dziewczyno!
Ja względem eternitu. Dowiedz się w gminie lub starostwie jak tam z usuwaniem. I czy dom jest zinwentaryzowany pod tym względem. Być może możesz wydębić dotację (to zależy od "polityki" gminy). Jeśli dach (eternit) jest popękany czy się kruszy, to robota niestety na już! I to dla specjalistycznych firm=drogo! Zbyt niebezpieczne by zostawiać "na zaś". Włókna (respirabilne) azbestu fruwają niestety przy takich uszkodzeniach... Sprawdź!
____________________
Komendówka
popcorn 15:27, 26 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Są sąsiedzi po obu stronach. Woda i prąd w budynku. Nie użytkowane od lat, więc pewnie trzeba wystąpić o nowe warunki przyłączy. Studni nie widziałam, to wzgórza, pewnie głęboko woda. I dobrze w sumie, bo już parę podmokłych działek oglądałam i nigdy więcej
Niemniej do podlewania ogrodu by się przydała studnia...

Przyłącze prądu jakoś 2700. Wody nie wiem.

Ta pusta działka ma sąsiada po drugiej stronie i z pozostałych sąsiadów już nie będzie.

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
m_gocha 16:38, 26 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Karola - o ile dobrze rozumiem to te 40 tys. więcej to chałupa +las to też dodatkowy atut
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margarete 21:14, 26 sty 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Z tym sąsiadem na tej pustej działce to może być przejściowe - teraz nie ma Ala za chwilę mogą być ....weź to też pod uwagę.
Ty jesteś silną i zorganizowaną babką a do tego pracowitą więc na pewno dałabyś radę małymi kroczkami ten stary dom zliftingować
Ale ja broń Boże do niczego nie namawiam - to musi być twoja decyzja i taka jak ty czujesz....

p. s. Jutro łódzka grupą spotyka się na herbatkę w Łodzi z inicjatywy naszej Reni Rozark. Tak się cieszę bo już się za wszystkimi naszymi dziewczynami ( i chłopakiem ) bardzo stęskniłam. Wszyscy się nie odliczą - wiadomo...życie ale i tak już się nie mogę doczekać. Szkoda Karolcia że teraz jesteś daleko od nas....byłaby okazja pogadać....
I szkoda że Kasi z nami nie będzie - w ubiegłym.roku zabierałam ją z domu na podobne zimowe spotkanie i pogaduchy....
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
adkawi 21:25, 26 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Karolino obejrzałam zdjęcia z podroży ,jak zwykle cudowne.Czytam ze bijesz się z myślami ,jeśli chodzi o ten piękny kawałek ziemi.Nie będę tu za dużo prawic ,ale myślę ze musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw.Tak jak piszesz, ze lata lecą.Nie wiem jakimi środkami dysponujesz, ale nie podejmuj pochopnej decyzji wszak ona na całe życie .....chyba że nie
____________________
Adrianna
popcorn 22:30, 26 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha
No właśnie jeśli nie na całe życie, to na ładny jego kawałek. Bo niestety nie zarabiam w takim tempie w jakim bym chciała

Chałupę raczej odpuszczę. 40 tyś więcej bez lasu. O dopłacie za las nie było mowy, tj nie było konkretnej kwoty.
Wątpię by ten człowiek nagle o tyle spuścił z tonu.

Eternitu teraz się boję! Nie planowałam wymiany pokrycia. A jeśli już to na pewno nie na blachę. A pod dachówkę trzeba by wzmacniać i pewnie dokładać jeśli nie wymieniać belki. I to kilkadziesiąt tysięcy. Uffff

Jutro tam jadę, ale nie wiem po co. Chyba tę pustą działkę obejrzeć jedynie. Hmmm


Bawcie się dobrze jutro dziewczyny!!! Zazdroszczę Wam. Myślałam o Kasi wczoraj. Odnośnie tego lasu i tego jak sadziła. I dom córce zbudowali. Ech...

Nie zdążyli się tym wszystkim nacieszyć.

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:33, 27 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zapraszam na nowy wątek:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8132-warzywa-i-poletko-pod-przyszly-ogrod-na-pozyczonej-ziemi

Ten poproszę szefostwo o zamknięcie. Czas na nowy początek
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies