Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

popcorn 11:36, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabriela napisał(a)
Taka działka typu "tramwaj" nie jest zła, można mieć wiele ogrodów w jednym, bo pokoje ogrodowe mogą być w różnych stylach i ciągle będzie element niespodzianki - nie będzie wiadomo od razu gdzie i jak ogród się kończy.
Ogród Kondzia to dobry wzór do naśladowania w tym przypadku.

Karola, Rumunia jest teraz bardzo en vogue. Mój mąż był przez prawie dwa tygodnie w zeszłym roku, co prawda nie był to wyjazd wakacyjny, ale w sumie chwalił.
Mus się wprosić do Kondzia Rumunia mało popularna - cieszę się na ten nasz krótki wypad. W 5 dni zobaczymy co nieco, pewnie zostanie ochota na więcej Może wakacje nad Morzem Czarnym kiedyś?
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 11:38, 27 lis 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
popcorn napisał(a)
No tak, nie widać. Szerokość to 11,5m na wysokości ulicy i nieco ponad 10 na dole.
Nie mam bladego pojęcia jak działka tak okrojona i w tak udziwnionym kształcie powstała.. masakra


Działka powstała przez dzielenie dużego pola na wiele dzieci i potem dzieci tych dzieci - po prostu. No, wąska jest, ale koniem obróci.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 11:39, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
ren133 11:43, 27 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
Ja związałam, wtedy wiosną nie są takie płaskie, no i końcówki pędów im nie gniją...


Czyli amazon mist tez powinnam powiązać?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 11:45, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Reniu, ja bym związała równocześnie chronisz wtedy środek rośliny przed przemarznięciem/gniciem.
____________________
Mój nowy ogródek
Mixtoorka 11:53, 27 lis 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
popcorn napisał(a)
Ja związałam, wtedy wiosną nie są takie płaskie, no i końcówki pędów im nie gniją...


Aha i proszę, już wiem co mam zrobić

Pozdrawiam
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Luki 12:44, 27 lis 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja to bym pas startowy zaproponował Coś wiem o długie działce, fakt u mnie to 15x60 ale też wiele utrudnia. Najlepiej tak jak napisałaś podzielić to na kilka części funkcjonalnych, pokoik stricte z rabatami i ławeczką, następny do rozrywki z miejsce na basenik stół do imprez itp, kolejny jakiś użytkowy, może gospodarczy i może kolejny bardziej ogrodowy. Jest w czym wybierać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
popcorn 12:51, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Karolino, imienniczko, pozdrawiam!

Łukaszu, mój brat też Łukasz tu jest 150 m wgłąb hehe
damy radę nigdy nie kończący się ogródek brata hihi
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:25, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dostałam paczkę z sadzonkami truskawki Albion, zaraz fajrant - idę sadzić. Zobaczymy jak się będą sprawować
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:44, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Posadziłam Albiony - 10 szt, w nóżki borówce amerykańskiej. Pewnie wiosną wypadnie parę sadzonek z włókniny, to wymienię. A jak nie to powinno im być tam dobrze.
Ziemia zmarznięta z zewnątrz, ale głębiej ok, da się sadzić.

Posadziłam też cebulki sadzone w doniczkach i trzymane w garażu. To chyba były szachownice perskie, chociaż nie dam się pokroić za to Tak to jest jak się nie opisuje, a potem zgadywać muszę... Nadal w doniczkach ale zadołowane, między winoroślami a pasem róż okrywowych, przed domem.

Po ciemku rozłożyłam jeszcze przywieziony ostatnio przez pana od szamba worek obornika. Mega świeży i mięciutki i odpowiednio pachnący brr ale robota Niemniej maliny powinny się odwdzięczyć wiosną

weekend! jupi! ale fajowo do tego wolny, nic nie muszę, ale fajnie!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies