Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

UlaB 13:09, 28 lis 2015

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
popcorn napisał(a)
W 5 dni zobaczymy co nieco, pewnie zostanie ochota na więcej Może wakacje nad Morzem Czarnym kiedyś?


no, to u nas było dokładnie tak samo - Rumunia w przelocie 2 lata temu i pomysł "niedługo wracamy na rumuńskie wybrzeże i w delte Dunaju". Masz juz plan na te 5 dni? My robiliśmy Rumunie po drodze do Bułgarii nad morze - różnymi trasami w obie strony. Za plan minimum na pierwszy raz (i troche ze względu na nieco sceptycznych znajomych) przyjeliśmy Transfogarską, Braszów i okolice (w tym Bran dla dzieci - tu było zabawnie bo jak cały czas pogoda była żyleta tak pół dnia które przeznaczyliśmy na Bran ochłodziło sie, wisiały nisko ciemne chmury i padało - pogoda jak nalezy na takie miejsce ). Do tego Shigishoara, Kluż-Napoka + kopalnia w Turdzie (mamy dzieci-jaskiniowców). Po drodze wiele nas zaskoczyło, zatrzymywalismy sie w wielu zwykłych wsiach, ze 4 razy zawracalismy jadąc przez wioskę królów cygańskich - te domiszcza wprawiły nas w osłupienie, moja córka nagrywała filmy niedokonczonych wielkich domów z wiezyczkami i misternymi zdobieniami dachów. Fajnie tez obserwowało się Rumunów w ich kraju. W Bukareszcie planowalismy tylko popołudnio-wieczór i nocleg ale była burza wiec jak juz zaczelismy ze znajomymi pic wino i grac w DixIt to jakos odechciało nam sie potem wychodzic na maisto. Nomen omen w Bukareszcie pierwszy i jedyny raz w życiu mieszkałam w mieszkaniu w odnowionej zabytkowej kamienicy w centrum, z pokojemy muzycznym dla mieszkańców na parterze kamienicy, wykończenie w marmurach (to akurat jak sie okazało niemal standard w rumuńskich hotelach) z windą tylko do tego mieszkania - 150m2 na 8 osób kosztowało nas 70euro - szaleństwo jak na Europe Za kilka lat pewnie to sie zmieni, najgorszy bedzie "Disneyland" na Transfogarskiej, bo to raczej nastąpi predzej czy pozniej. Nie zdążylismy też zobaczyć Sybinu - również za późno dojechaliśmy by wybrac sie na wieczorny spacer. No cóż, next time... A znajomi już "po" żałowali, że nie zaplanowalismy jednak wiecej czasu na Rumunie To jeden z krajów do którego na pewno relatywnie szybko wróce (do Albanii jednak nieco później, bo ich góry ciągną, ale nie przy takim stanie dróg i map)
Ty pewnie lecisz?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 13:55, 28 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej! Tak, na razie mamy tylko bilety i nic poza tym planowac bedziemy po feriach. Lecimy do Kluz Napoka. Cos lizniemy

Przywiozlam 200kg kompostu. Kopczyki zrobione weekend
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 15:25, 30 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Karola, ty chyba strasznie leniuchowałas w weekend bo nic nie piszesz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 15:35, 30 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nic ogrodowego nie robiłam, niestety wiec i pisać nie ma o czym

wieje dzisiaj mocno


rośliny się pokurczyły z zimna



Trawki powiązane, kopczyki dla róż z kompostu zrobione...




Kwiatki na wiosnę zawiązane..


brr
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 15:42, 30 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Karola, ja na wiosnę staję oko w oko z ogrodem siostry. Stare jałowce, uschnięty żywopłot z tui (szkoda), na szczęście niewiele gatunków. Ale to wyzwanie, bo ogród ma być małoobsługowy. A ja się na takich nie znam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
rozark 15:42, 30 lis 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja jeszcze nie pokopczykowałam róż
____________________
pozdrowionka
popcorn 15:48, 30 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, ogród dla Brata też ma być bezobsługowy, będę musiała się zaprzyjaźnić z iglakami ech i też się na takich nie znam damy radę!

Reniu, zapewne też mogłam jeszcze poczekać, ale i tak zmarzłam. Podobno jeszcze ma być 10 stopni na plusie w tym tyg, ale trudno, kopczyki zostają czekam na marzec
____________________
Mój nowy ogródek
Karol99 15:49, 30 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ślicznie powiązane trawy, pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
popcorn 15:50, 30 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 17:13, 30 lis 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Byłam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies