Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

Asiuniaa 17:43, 21 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
nawigatorka napisał(a)

A skąd planujesz mieć nasiona?


Jeszcze nie wiem ale tyle dziewczyn sieje stipę...myślę, że nie będzie z tym problemu ???
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ren133 23:07, 21 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)

Bardzo dziekuje za tak miłe slowa. to daje mega motywację

Donica ma 70 cm głębokości (znaczy sie od murka do murka).
Buksy posadzone co 2,2m. Po obu stronach bukszpanów rosną turzyce Ice Dance. Poza tym jest tam trzmielina Fortunea "Emerald gaiety" ale taka trochę nietypowa bo ma bardzo wiotkie gałązki (mam tez te trzmielinę w innym miejscu, kupioną z innego źródla i wygląda inaczej). Poza tym jest tam stipa PT, oraz niskie białe szławie, które rosna od jesieni i niestety połowa nie wyszła z ziemi po zimie.

Ja też lubie dośc tę kompozycję (to są zreszta pierwsze moje bukszpany kulki) tylko ten mur sprawia, że nie często ją fotografuje - może kiedyć da się coś z nim zrobić.

pozdrawiam i jeszcze inne fotki tego miejsca - może się przyda


Dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź
Ja mam w donicy dużo mniej miejsca, bo szeroka wewnątrz jest na niecałe 60cm a długa na 3m. Nie wiem czy zmieściłyby się tam 3 buksiki?
Przepiękne masz też skarpety na froncie!!! Chętnie przeniosłabym ten pomysł do siebie, ale nie mam pomysłu gdzie, bo u mnie raczej na półokrągło
Ale zauważyłam, że niedawno siałaś trawę ... mogłabyś powiedzieć jaka wybrałaś?
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 07:37, 22 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)


Dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź
Ja mam w donicy dużo mniej miejsca, bo szeroka wewnątrz jest na niecałe 60cm a długa na 3m. Nie wiem czy zmieściłyby się tam 3 buksiki?
Przepiękne masz też skarpety na froncie!!! Chętnie przeniosłabym ten pomysł do siebie, ale nie mam pomysłu gdzie, bo u mnie raczej na półokrągło
Ale zauważyłam, że niedawno siałaś trawę ... mogłabyś powiedzieć jaka wybrałaś?
Pozdrawiam

Spokojnie buksy mogą być na 3 metrach.w tej mojej są dość daleko ale mogą być też bliżej.trawy nie polece bo wschodzi tragicznie.kopiuj do woli miło mi
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 16:12, 22 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do znawców róż. Czy te grube pędy widoczne na zdjęciach to sa odrosty odrosty od podkładki i powinnam je wyciąć? Bo szczepienie zakopane i nie jestem pewna a one wyglądają inaczej niż wszystkie choć maja tez paki. To odmiana Alba Mediland i Novalis
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Ensata 16:32, 22 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
A mają drobniejsze listki? to ułamać przy podstawie, tam skąd wybijają.
____________________
W kolorze blue
nawigatorka 17:35, 22 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I chyba juz ostatnie zdjęcia tulipanów-te nie zawiodły sa naprawdę czarne choć zdjęcie zakłamuje. Moje królowe

Biegnę dokładniej obejrzeć róże

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:01, 22 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ensata napisał(a)
A mają drobniejsze listki? to ułamać przy podstawie, tam skąd wybijają.

Raczej liście sa takie same tylko sam pęd jest grubszy i idzie od samej ziemi pionowo do góry. I jakiś taki bardziej czerwony.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Loosiuu 20:05, 22 maj 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
To "szlachetne" pędy. Odrosty, jeśli się pokażą, od razu zauważysz. Będzie znaczna różnica w liściach
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
nawigatorka 07:34, 23 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Loosiuu napisał(a)
To "szlachetne" pędy. Odrosty, jeśli się pokażą, od razu zauważysz. Będzie znaczna różnica w liściach

dziekuje za dokształcenie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:05, 23 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Dzisiejsze doniczkowe zakupy-drobne ale cieszą udało mi sie dostać m.in. Vertigo

Spotkałam dzis tez w centrum ogrodniczym sadzonki werbeny patagońskiej-po 10 zł. Siejąc wiec zaoszczędziłam jakieś 400 zł.


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies