Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

ivo 21:36, 30 kwi 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
nawigatorka napisał(a)

Ocet jesli dobrze pamietam miesza sie z woda i pryska w słoneczny dzien.ale dokladnie nie pamietam.
Ja bym jednak zadzialala ostrzej.ale wiadomo to kwestia pogladow ogrodowych
Wytyczanie rabat u nsabzazwyczaj jest stresujace bo objawia rozne krzywizny...
I zazdroszcze ze bedziecie miec wszustko rownolegle do domu.ja nie mam
A miare dluga masz?


Serio Asiu dzialać z Roundupem ? Jak myślisz ?
A miary eMuś w garażu ma jakieś a jak długie nie wiem I tak pewnie braknie na moje hektary Hihih
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 21:51, 30 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ivo napisał(a)


Serio Asiu dzialać z Roundupem ? Jak myślisz ?
A miary eMuś w garażu ma jakieś a jak długie nie wiem I tak pewnie braknie na moje hektary Hihih
wcielo mi post....wrrr

Trawnika narazie nie zakladacie prawda? Moze dzialaj na poszczegolne zakladane rabaty?

Ja pryskalam na samym poczatku dzialke i nawet mam od wtedy taka potrojna dysze do opryskiwacza teraz pryskamy dwa razy w sezonie teren wzdłuż plotu.
Ale teudno radzic.kazdy ma na to inny poglad.
Jakbys sie jednak.zdecydowala to pamietaj o karencji na sadzenie po takim oprysku i polecam Glyfos,tanszy odpowiednik.
U nas miara tez musi byc dllllluga. I mam od niedawna nowa az milo uzywac.i sporo patyczkow tez sie przyda.u nas zawsze polowa wbita w terenie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 21:56, 30 kwi 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
nawigatorka napisał(a)
wcielo mi post....wrrr

Trawnika narazie nie zakladacie prawda? Moze dzialaj na poszczegolne zakladane rabaty?

Ja pryskalam na samym poczatku dzialke i nawet mam od wtedy taka potrojna dysze do opryskiwacza teraz pryskamy dwa razy w sezonie teren wzdłuż plotu.
Ale teudno radzic.kazdy ma na to inny poglad.
Jakbys sie jednak.zdecydowala to pamietaj o karencji na sadzenie po takim oprysku i polecam Glyfos,tanszy odpowiednik.
U nas miara tez musi byc dllllluga. I mam od niedawna nowa az milo uzywac.i sporo patyczkow tez sie przyda.u nas zawsze polowa wbita w terenie


Trawnika nie będziemy na razie zakładać bo nie wyrobimy się ale może na jesień ? I myśląc o tej chemii to myślałam w odniesieniu do terenu pod trawnik bo tam gdzie beda rabaty to ręcznie będziemy przekopywać odchwaszczać a pożniej jak kora dojdzie to myślę że jakoś dam radę to opanować . Tylko ile trzeba się oddalić od rabaty żeby nie spalić innych roślin ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 22:05, 30 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ivo napisał(a)


Trawnika nie będziemy na razie zakładać bo nie wyrobimy się ale może na jesień ? I myśląc o tej chemii to myślałam w odniesieniu do terenu pod trawnik bo tam gdzie beda rabaty to ręcznie będziemy przekopywać odchwaszczać a pożniej jak kora dojdzie to myślę że jakoś dam radę to opanować . Tylko ile trzeba się oddalić od rabaty żeby nie spalić innych roślin ?

Powiem Ci tak:gdy my pryskamy pol metra z jednej i z drugiej strony naszego plotu (pryskamy prawie 200 m ogrodzenia,a pol metra od plotu to rosnie nasz grabowy zywoplot) to ja oslaniam rosliny taka plyta (sklejka) o wymiarze ok 200x 60 cm (graby na razie sa niewielkie) i to wystarcza.
Ale mozna tez kupic (albo zrobic) taki kolnierz na dysze oprysliwacza dla precyzyjnego oprsyku
https://www.google.pl/search?q=knierz.com+na.com+dysze.com+opryskiwacza&client=ms-android-huawei&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjS6Kvxk7fMAhXiCpoKHe0PBLYQ_AUIBygB#tbm=isch&q=oslona+na+dysze+opryskiwacza&imgrc=qdsgHoIWh7yNbM%3A
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 22:44, 30 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Asiu chociaż kawałeczek prac pokaż zrębek jestem ciekawa


Co bedziesz sadzić do donic?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
blyxa 23:10, 30 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
nawigatorka napisał(a)
a masz koryta bo nie pamietam?

Mam takie dwa



Wiozłam je z Wrocławia i większe mi nie weszły do samochodu (zresztą szukałam wtedy czegoś do fontanny w stylu japońskim więc były jak znalazł).

One są betonowe i jedno przecieka a drugie trzyma wodę.

Bardzo je lubię
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
inag 23:22, 30 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
nawigatorka napisał(a)
U nas dzis piekna pogoda od samego rana. Nawet dzieci w krotkich rekawkach biegaly. Caly dzien na dworze spedzony i to calkiem efektywnie:
- wglebnik dwa razy wytynkowany,teraz tylko szlifowanie,gruntowanie i malowanie.ale to juz moja dzialka
- skrecilismy dwie lawki do wglebnika.jeszcze nie sa zamontowane bo czekaja na malowanie scian. Fajnie nawet wyszly.kazda ma prawie po cztery metry.
- M przywiozl a ja rozwiozlam dwie przyczepy zrąbkow drewnianych.wystarczylo na polowe rabaty pod serbami i polowe grabowej. Oby cos to dalo. Jeszcze jakies niecale dwie do przywiezienia zostaly i źródełko sie wyczerpie.
- zalozona polowa naroznikow na scianie (murze) zachodnim.
- podlane to co nie ma nawadniania. Wąż przekladany caly dzien. Policzylam ze mam do podlewania z ręki 34 drzewa w tym 32 swiezo posadzone a 2 przesadzone. Nie wspomne o mniejszych roslinach. A deszczu u nas brak

I nic nie pokazałaś??! Skandal! A mi wytykasz, że o aparacie zapominam Tyle ciekawych rzeczy u Ciebie się dzieje i zero fotek Tak nie może być! Padnę tu z ciekawości... a chyba nie chcesz trupa u siebie co???

*Jak dowiem się czegoś o takim korycie to dam Ci znać oczywiście.
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
nawigatorka 08:05, 01 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)
Asiu chociaż kawałeczek prac pokaż zrębek jestem ciekawa


Co bedziesz sadzić do donic?

Zrąbki wcale nie sa ciekawe.ale musza wystarczyc bo braki sciolki mnie zabije a kory musialabym kupic tira
Szczegolnie osobliwie wyglada rabata szeroka na 4,5 metra i dluga na 33 wysypana samymi zrabkami a gdzie roslin poza serbami albo nie ma albo nie widac

Donice beda trawiaste.z jedna trawavto juz mniebnawet wyprzedzilas.moze jutro obsadze to pokaze
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 08:06, 01 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
blyxa napisał(a)

Mam takie dwa



Wiozłam je z Wrocławia i większe mi nie weszły do samochodu (zresztą szukałam wtedy czegoś do fontanny w stylu japońskim więc były jak znalazł).

One są betonowe i jedno przecieka a drugie trzyma wodę.

Bardzo je lubię

Wlasnie z dowozem najwiekszy klopot szczegolnie jak chce sie takie koryto dwumetrowe
A swoich uxywasz jako doniczek?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 08:08, 01 maj 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
inag napisał(a)

I nic nie pokazałaś??! Skandal! A mi wytykasz, że o aparacie zapominam Tyle ciekawych rzeczy u Ciebie się dzieje i zero fotek Tak nie może być! Padnę tu z ciekawości... a chyba nie chcesz trupa u siebie co???

*Jak dowiem się czegoś o takim korycie to dam Ci znać oczywiście.

Wglebnik pokaze gdy skonczymy.choc nawiezchni docelowej jeszcze na pewno nie bedzie. A zrobki mam pokazywac?
Trupa nie chce.z Ciebie to juz na pewno
Ale o jakies fotki sie postaram dzis bo wolniejszy dzien
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies