Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

lindsay80 12:18, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)

Drobiazgi, ML, CF i mini konwalniki.
Tez będe sadzić dziś resztę rozplenic do rozchodnikow.
Rozplenice które wymieniłaś są zupełnie rożne - pierwsza z tego co czytam dorasta do metra, a ta druga - mam ja tam gdzie jezowki- to miniatura dorasta do 25 cm wysokości. A gdzie ja chcesz posadzić? To moje little buny



Oj ciężko mi będzie Ci wytłumaczyć, jeszcze chyba nie lokalizujesz u mnie miejsca gdzie planuję ścianę wodną, to jest na środku tej krawędzi działki gdzie rosną serby.
Ta ściana raczej nie powstanie w tym roku, rozplenice chętnie bym kupiła, żeby już rosły, ale może nie jest to najszczęśliwszy pomysł w kontekście przyszłych prac w okolicach tego miejsca, ciekawe jak one znoszą ewentualne przesadzanie...

A czy Little Bunny i Hameln są bo siebie podobne jak są już dorodnymi okazami?

Jak tam jeżówki, jesteś z nich zadowolona?

Widziałam dziś fajne jasnoróżowe pełne, dosyć niskie bo ok 40 cm, oczywiście bez nazwy, ale mogły to być Buterfly Kisses - na razie nie wzięłam, ale myślę czy by ich nie dać na rabacie z Artemis....
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 13:20, 14 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
lindsay80 napisał(a)


Oj ciężko mi będzie Ci wytłumaczyć, jeszcze chyba nie lokalizujesz u mnie miejsca gdzie planuję ścianę wodną, to jest na środku tej krawędzi działki gdzie rosną serby.
Ta ściana raczej nie powstanie w tym roku, rozplenice chętnie bym kupiła, żeby już rosły, ale może nie jest to najszczęśliwszy pomysł w kontekście przyszłych prac w okolicach tego miejsca, ciekawe jak one znoszą ewentualne przesadzanie...

A czy Little Bunny i Hameln są bo siebie podobne jak są już dorodnymi okazami?

Jak tam jeżówki, jesteś z nich zadowolona?

Widziałam dziś fajne jasnoróżowe pełne, dosyć niskie bo ok 40 cm, oczywiście bez nazwy, ale mogły to być Buterfly Kisses - na razie nie wzięłam, ale myślę czy by ich nie dać na rabacie z Artemis....


A wiesz ze chyba wiem gdzie to miałoby byc. Tak mi się przynajmniej wydaje.
A o ścianie wodnej jeszcze u Ciebie nie słyszałam. Zapowiada się przyszły sezon ciekawie.
Są podobne liściem i kwiatostanem ale nie rozmiarem. Hameln jest dwa razy większa i szersza. Ja LB przesadziłam tej wiosny i nie widać by jej to zaszkodziło. Moze trochę wolniej ruszała ale ona w ogóle troszkę pózniej startuje. Jest tez wrażliwsza na zbyt wczesne przycięcie.

Jezowki super tym bardziej ze juz po kupnie czytałam i oglądałam ze mocno się krzewią. A jak Twoja opinia? Jak chcesz różowe to moze te zwykle- niezawodne szybko rosną i urocze np u Kokoszki. Różowego nie lubię a i tak mi się tam podobają
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 13:54, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)


A wiesz ze chyba wiem gdzie to miałoby byc. Tak mi się przynajmniej wydaje.
A o ścianie wodnej jeszcze u Ciebie nie słyszałam. Zapowiada się przyszły sezon ciekawie.
Są podobne liściem i kwiatostanem ale nie rozmiarem. Hameln jest dwa razy większa i szersza. Ja LB przesadziłam tej wiosny i nie widać by jej to zaszkodziło. Moze trochę wolniej ruszała ale ona w ogóle troszkę pózniej startuje. Jest tez wrażliwsza na zbyt wczesne przycięcie.

Jezowki super tym bardziej ze juz po kupnie czytałam i oglądałam ze mocno się krzewią. A jak Twoja opinia? Jak chcesz różowe to moze te zwykle- niezawodne szybko rosną i urocze np u Kokoszki. Różowego nie lubię a i tak mi się tam podobają


Te tradycyjne wydaje mi się, że na tą rabatę będą za wysokie i przesłonią kiedyś róże, a tego bym nie chciała.
Dostałam ostatnio dwie sadzonki zwykłej białej, a różową jedną już miałam, tyle, że ślimaki mi ją poobgryzały i opóźniona strasznie w rozwoju przez to jest
Co do Coconut Lime, moja chyba jeszcze nie ujawniła swojej całkowitej urody, ale wiem, że będę szukać nadal Green Jevel i Green Envy.
____________________
Tu ma być ogród :)
Madzenka 19:22, 14 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Potwierdzam little bunny tak samo jak little boy pózno startują , bardzo pózno....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malkul 19:30, 14 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
nawigatorka napisał(a)

3133m2


ufff roboty od groma
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
nawigatorka 19:34, 14 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)
Potwierdzam little bunny tak samo jak little boy pózno startują , bardzo pózno....

Tak ale fajne z nich języki
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:34, 14 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
malkul napisał(a)


ufff roboty od groma

Noooo ale mogę powiedzieć przynajmniej ze mam szerokie horyzonty
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
jalos 20:47, 14 lip 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
Macham i wzdechy zostawiam - chyba ze 40 stron nadrabiałam
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
nawigatorka 22:03, 14 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jalos napisał(a)
Macham i wzdechy zostawiam - chyba ze 40 stron nadrabiałam

A było chociaż warto? Macham
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:06, 14 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Coś tam dziś podzielałam ale sił pisać nie mam. Moze jutro.
U Was cichaczem juz byłam. Dobranoc
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies