Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 20:57, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Oczywiście-cunningham's white-kolor biały wbrew pozorom kiedyś nie wiedziałam jak wyglądają pelargonie- dziś nie wyobrażam sobie nie pamiętać co mam w ogrodzie-chyba ze na starość mnie sklepowa dopadnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:18, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mysza napisał(a)
Rh ma ładny kolorek, pamiętasz jaki to??
Boćkowi chyba się spodobało

Oby drugiego gniazda nie postanowił budować
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:05, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Wymyśliłam jeszczE dziś by dodać życia przyszłej elewacji domku ogrodnika na jednej ścianie powinno coś rosnąć-myślałam o powojnikach ale ze chciałam by było to ozdobne cały rok wpadł mi do głowy pomysl formowanej na płasko drzewa owocowego np gruszy-tym bardziej ze jest to w części owocowo-warzywnej ogrodu. Jeśli macie jakieś doświadczenia albo polecane odmiany chętnie się dokształce
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Malgosik 22:28, 27 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nawigatorka napisał(a)
Wymyśliłam jeszczE dziś by dodać życia przyszłej elewacji domku ogrodnika na jednej ścianie powinno coś rosnąć-myślałam o powojnikach ale ze chciałam by było to ozdobne cały rok wpadł mi do głowy pomysl formowanej na płasko drzewa owocowego np gruszy-tym bardziej ze jest to w części owocowo-warzywnej ogrodu. Jeśli macie jakieś doświadczenia albo polecane odmiany chętnie się dokształce


takie tematy to ja lubię, ale doświadczenie dopiero zbieram
narazie moje ukrzyżowane grusze puściły pędy i 1 kwitnie, jak dalej będą rosły zobaczymy
____________________
Ogród na glinie
nawigatorka 22:38, 27 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Malgosik napisał(a)


takie tematy to ja lubię, ale doświadczenie dopiero zbieram
narazie moje ukrzyżowane grusze puściły pędy i 1 kwitnie, jak dalej będą rosły zobaczymy

A masz gdzieś fotki? Chętnie zobaczę ja mam grosze ale zwykła i wydaje mi się ze z tym drzewem będzie najłatwiej. Moja właśnie ładnie kwitnie mimo wiosennego przesadzeniabi i tego ze ostatnie silne wiatry ja przewróciła...
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Malgosik 08:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nawigatorka napisał(a)

A masz gdzieś fotki? Chętnie zobaczę ja mam grosze ale zwykła i wydaje mi się ze z tym drzewem będzie najłatwiej. Moja właśnie ładnie kwitnie mimo wiosennego przesadzeniabi i tego ze ostatnie silne wiatry ja przewróciła...


ja dopiero posadziłam wiosną 2 grusze, które będą się wzajemnie zapylać
trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, by były gałązki tak ułożone, aby odrazu uformować piętra
ja kupowałam wysyłkowo, bo chciałam podkładkę z pigwy no i moja Konferencja nie ma 1 piętra, którego potrzebuję, ale na ten moment puściła nowe gałązki, liczę, że je uformuję

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=209
____________________
Ogród na glinie
nawigatorka 09:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Malgosik napisał(a)


ja dopiero posadziłam wiosną 2 grusze, które będą się wzajemnie zapylać
trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, by były gałązki tak ułożone, aby odrazu uformować piętra
ja kupowałam wysyłkowo, bo chciałam podkładkę z pigwy no i moja Konferencja nie ma 1 piętra, którego potrzebuję, ale na ten moment puściła nowe gałązki, liczę, że je uformuję

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4626-ogrod-na-glinie?page=209

super bardzo dziękuję.
Widzisz ja mam bonkrete ale 3 letnia i wyginalam jej zawsze wszystkie gałęzie do 90% ale nie myślałam obformowaniu jej na płasko.i zastanawiam się czy dałoby się zrobić to z nią teraz? Wiem ze powinno się od mlodosci drzewka to robić ale ona miałaby juz piętra,tylko musiałabym wyciąć co nieco,rozpisać na konstrukcji i pilnować.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Malgosik 10:13, 28 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nawigatorka napisał(a)

super bardzo dziękuję.
Widzisz ja mam bonkrete ale 3 letnia i wyginalam jej zawsze wszystkie gałęzie do 90% ale nie myślałam obformowaniu jej na płasko.i zastanawiam się czy dałoby się zrobić to z nią teraz? Wiem ze powinno się od mlodosci drzewka to robić ale ona miałaby juz piętra,tylko musiałabym wyciąć co nieco,rozpisać na konstrukcji i pilnować.


myślę, że jak znajdziesz odpowiednie gałęzie na piętra, to można ją uformować
tylko nie jestem pewna terminów cięcia
napewno na przedwiośniu można ciąć
w końcu i stare drzewa się odnawia, obcina połowę korony
____________________
Ogród na glinie
nawigatorka 10:17, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Malgosik napisał(a)


myślę, że jak znajdziesz odpowiednie gałęzie na piętra, to można ją uformować
tylko nie jestem pewna terminów cięcia
napewno na przedwiośniu można ciąć
w końcu i stare drzewa się odnawia, obcina połowę korony

Ona jeszcze taka stara nie jest-jest wysoka bo szybko rosła ale jeszcze chcą no i ma już gałęzie w poziomie i myślę że 4 a może nawet 5 dość regularnych pięter by się znalazło.postaram się zrobić fotkę to wstawię-u mnie od wchorej pieknie pada
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 11:02, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Przywdziałam kalosze i są fotki - moja grusza-myślicie, że by się dało?


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies