Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 08:02, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
siakowa napisał(a)

tak jasniej dzięki, dziś poczyniam wstępne zakupy i weekend majowy będzie pracowity

U mnie tez bo będziemy robić więźbe na domku ogrodnika.miłego kopania bo to w nawadnianiu najgorsze
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Sonka 08:03, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Przeczytałam o gruszy, którą chcesz rozpiąc i szukałam jaka to grusza czy te zwykłe nasze, czy inne, myślałam, że robisz ten eksperyment z azjatką, bo ta myslę, by się nadawała, nie rośnie tak wysoko i jesienią ma piękne liście, nie łapie parcha, niektórzy ją sadzą jako drzewko ozdobne. Swoje dwie grusze azjatyckie posadziłam jesienią.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
nawigatorka 08:11, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Sonka napisał(a)
Przeczytałam o gruszy, którą chcesz rozpiąc i szukałam jaka to grusza czy te zwykłe nasze, czy inne, myślałam, że robisz ten eksperyment z azjatką, bo ta myslę, by się nadawała, nie rośnie tak wysoko i jesienią ma piękne liście, nie łapie parcha, niektórzy ją sadzą jako drzewko ozdobne. Swoje dwie grusze azjatyckie posadziłam jesienią.

Moja to bonkreta Williamsa. A pokażesz swoje
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Malgosik 08:26, 30 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
teoretycznie każda grusza się nadaje na takie formowanie
trzeba tylko giąć jak są młode pędy, bo potem są bardziej kruche i mogą się złamać, lub też przyginać stopniowo
____________________
Ogród na glinie
Pszczelarnia 08:57, 30 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I powiązywać jak już soki ruszą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 11:54, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2264
Ja wsadziłam 2 roczne drzewka azjatki, bo tyle się o nich nasłuchałam, nie kwitną jeszcze oczywiście, ale w przyszłym roku mam nadzieję, że tak, koleżanka ma obsypane pięknym kwieciem. U mnie będą rosły naturalnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
nawigatorka 12:38, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Sonka napisał(a)
Ja wsadziłam 2 roczne drzewka azjatki, bo tyle się o nich nasłuchałam, nie kwitną jeszcze oczywiście, ale w przyszłym roku mam nadzieję, że tak, koleżanka ma obsypane pięknym kwieciem. U mnie będą rosły naturalnie.

Mi w tym formowaniu nawet nie chodzi o wielkie owocowe plony ale o dekoracyjny aspekt takiego rozpinania.oczywiście choć trochę owoców zawsze mile widziane
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Magda70 15:54, 30 kwi 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
nawigatorka napisał(a)

Mi w tym formowaniu nawet nie chodzi o wielkie owocowe plony ale o dekoracyjny aspekt takiego rozpinania.oczywiście choć trochę owoców zawsze mile widziane


Efekt będzie świetny gruszę widziałam i w/g mnie nadaje się

ps. wczoraj patrzyłam jak tam moje werbenki...hehe...wiem że za wcześnie ale popatrzeć można co nie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
nawigatorka 19:18, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Magda70 napisał(a)


Efekt będzie świetny gruszę widziałam i w/g mnie nadaje się

ps. wczoraj patrzyłam jak tam moje werbenki...hehe...wiem że za wcześnie ale popatrzeć można co nie

Ciesze się z głosów "za" formowaniem. Werbenką jak dostaną trochę ciepelka to na pewno wzejdą połowa moich od 2 tygodni rośnie w gruncie a druga połowa opala się na balkonie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:51, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
kilka nocnych fotek na początek weekendu-lekko drżała ręka ale to z wiadomych powodów




____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies