Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Świdośliwa - Amelanchier

Pokaż wątki Pokaż posty

Świdośliwa - Amelanchier

hindsight 22:39, 11 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ja mam Ballerinę w formie drzewka, korona dość wysoko. Ma już kilka lat. Owoce są świetne, ale ja zrywam takie nie do konca wybarwione, bo całkowicie dojrzałe są za słodkie. Pestki niestety dość duże, ale świdośliwy tak mają. Jestem bardzo zadowolona, drzewo absolutnie bezobsługowe
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Beata333 09:33, 25 lip 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Witam Wszystkich!

Posadzilam w sobotę swodosliwe olcholistna około 3 m od siatki płotu. Wygląda jak drzewko, tj ma jeden pień i gałęzie, wys.ok.160 cm.

Będzie drzewko czy krzew Waszym zdaniem?

Czy ona daje ekspansywne odrosty?

Pozdrawiam

Beata
Gardenarium 18:31, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż jej zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata333 19:53, 25 lip 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Bardzo przepraszam, ale wrócę na działkę dopiero za kilka dni. Wtedy postaram się o zdjęcie.

Dziękuje za wszelkie rady i sugestie.

Dzięki Pani mądrym radom o przyciągnięciu ptaków, zawiesiłam też budkę dla sikorek wiosną! Następnego dnia zasiedliły i zaraz w czerwcu wyprowadziły lęg☺.!

Śpiewały przepięknie całą wiosnę.
Bielunia 22:04, 11 paź 2016


Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 3
Podnoszę temat. Chciałabym posadzić świdośliwę w niedużym ogrodzie. Przede wszystkim musi być nieduża max. 2,5 - 3 m wysokości. Następna pożądana cecha to forma drzewka. Może szczepiona na pniu? Proszę doradźcie jaką odmianę i gdzie najlepiej szukać. Znalazłam w niedalekim ogrodnictwie takie okazy, ale mam obawy czy nie będą za duże i czy uda mi się prowadzić je w formie drzewka. Niestety Pani sprzedawca nie miała pojęcia co sprzedaje i nie umiała udzielić odpowiedzi na moje pytania.





____________________
Bielunia
Gardenarium 17:27, 12 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pokazuj etykiety tylko pokrój drzewka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tuchan 20:25, 12 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Wsadziłem w tym roku świdośliwę. Sam szukałem takiej o wąskim pokroju. Gdyby ktoś miał podobne wymagania to polecam odmianę obelisk. Nie dąży do tego by być dużym rozrośniętym i wysokim krzewem ale wąską kolumną (do 1,5 m szerokości, do 4 m wysokości).
____________________
pawel_snopek 20:17, 18 kwi 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Odmiana Obelisk ma mniejsze przyrosty roczne i jest wybitnie kolumnowa tylko jeżeli komuś zależy na owocach to ona niestety ma troszkę mniejsze niż formy podstawowe świdośliwy.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
tuchan 20:29, 21 kwi 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Ok. A masz może fotkę owoców albo całej dużej rośliny?
____________________
Bielunia 10:33, 28 kwi 2017


Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Nie pokazuj etykiety tylko pokrój drzewka.


Dzień dobry po przerwie zimowej, zgodnie z sugestią wklejam zdjęcia




Zdjęcia nie są doskonałe. Proszę poradź. Nie wiem, czy w takiej formie osiągnę zamierzony efekt, wszystkie są od samej ziemi rozgałęzione. Ale może bardziej doświadczona w formowaniu drzewek podpowiesz mi, czy jest jakakolwiek szansa na osiągnięcie pokroju drzewka z tego co widać.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
____________________
Bielunia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies