Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Joku 21:21, 07 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Sama wytargałaś te kamienie? Czy ktoś pomógł? Bo one raczej mało nie ważą . Co do zestawień kolorystycznych nie byłabym pewna sensu wątpliwości. Mody ogrodowe się zmieniają jak te odzieżowe.
Pomysł obsadzenia kamieni paprociami ma sens, pod kamieniami dłużej utrzymuje się wilgoć. Jest też taka fajna płożąca roślinka na kwaśne stanowiska, nazywa się golteria rozesłana. Fajnie mi rosła w starym ogrodzie a w tym nie chce.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 05:47, 08 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Joku napisał(a)
Sama wytargałaś te kamienie? Czy ktoś pomógł? Bo one raczej mało nie ważą . Co do zestawień kolorystycznych nie byłabym pewna sensu wątpliwości. Mody ogrodowe się zmieniają jak te odzieżowe.
Pomysł obsadzenia kamieni paprociami ma sens, pod kamieniami dłużej utrzymuje się wilgoć. Jest też taka fajna płożąca roślinka na kwaśne stanowiska, nazywa się golteria rozesłana. Fajnie mi rosła w starym ogrodzie a w tym nie chce.


Te wydobyte z pompy ciepła to robotnicy wytargali a te teraz na ławeczkę to razem z eM targaliśmy. Wolę pod Rh mieć korę, nie chcę tam zadarniać, na wiosnę tam kwitnie kępa przebiśniegów i ranniki od Vity, może jeszcze zmieni mi się zdanie, musiałabym tę golterię zobaczyć na żywo Mam bardzo słabą od wielu lat żurawinę, posadzoną na suchym zasadowym stanowisku. Strasznie się męczy i zanika, mogłabym ją przesadzić pod Rh to przynajmniej by odżyła i miałabym owocki do jedzenia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 12:23, 08 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
mirkaka napisał(a)


Są dość tajemniczy w rozmowie, jakby nie chcieli opowiadać co robią z cebulami, więc to moje domysły. Raczej hodują do podziwiania, ale też zarabiają na sprzedawaniu samych kwiatów, każdy gość płaci za kwiaty które sobie wyrwie 2 zł, my też sporo ich wyrwaliśmy, bo ten i jeszcze ten, a tego już mamy? Chyba nie I tak to wygląda


Spytałam ich czy sprzedają cebule i mi odpowiedzieli, że prowadzą tylko sprzedaż hurtową.
Mnie też bardzo interesuje co robią z tą ilością cebul. Czy one rzeczywiście są z Holandii? O to nie zapytałam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 06:07, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
kwitnie Montana Mayleen, pachnie



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:15, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Bardzo się u nas oziębiło, dla warzyw źle, dla kwitnących dobrze, dłużej kwitną.
Moje papryki na parapetach mają już owocki, pomidory pokazują też kwiaty, czekam na ciepełko żebym mogła to wszystko wysadzić nareszcie
Wczoraj kupiłam w Obi rozsady selera i pora, po 20 każdego, gdzie ja to posadzę ? A celowo nie siałam, bo por u mnie kiedyś miał larwy, chyba śmietki cebulanki, musiałam wszystko wyrzucić, teraz znów kupiłam, muszę poczytać jak je uchronić przed tym szkodnikiem, a może ktoś z Was wie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 06:53, 09 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42271
mirkaka napisał(a)
kwitnie Montana Mayleen, pachnie




No szok…. Co za powojnik !
U ciebie wyjątkowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:54, 09 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42271
A może trzeba nakryć jakąś siateczką wtedy kiedy owad składa jaja ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MartaCho 07:30, 09 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
WOW! Niesamowity jest ten powojnik! Coś pięknego! Mi rok do roku przemarza zimą i potem od zera odbija. Rośnie na ogrodzeniu- u Ciebie ma jakoś zacisznie, bez wiatru? Co trzeba zrobić, żeby też mieć aż tak pięknie!
Ile Twoja ma lat?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 09:21, 09 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Powojnik cudny i ogromny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Monika83 10:50, 09 maj 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
mirkaka napisał(a)
kwitnie Montana Mayleen, pachnie



O matko ależ pięknie on kwitnie❤️ i wdodatku spory jest, w sumie jak większość roślin u Ciebie rosną jak drożdżach i osiągają rozmiary XXXL
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies