Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój Mały

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój Mały

malgorzata_s 19:15, 03 kwi 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Ja zdecydowałam się w moim ogródku na lustro, by go powiększyć.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5259-ogrodek-w-ktorym-klon-oslupial?page=51

Co do owocowych krzewów to też chciałam je mieć ze względu na synka ale z uwagi na ich niezbyt ładny wygląd zrezygnowałam, nie miałabym ich gdzie schować w moim mikroogródeczku. Może uda mi się je dać gdzieś za domem zobaczę.

P.S. Życzę wesołych Świąt Wielkanocnych.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
jasanka 19:32, 03 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Gosiu - Tobie i wszystim pozostałym, wspaniałym Forumowiczkom: Wesołych Świąt!
____________________
Mój Mały
malgorzata_s 12:07, 04 kwi 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Spokojnych, radosnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
jasanka 11:27, 12 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Święta, święta i po świętach a mój mikro-ogródek nabiera nowych kształtów

Poniżej aktualne zdjęcia. Jeszcze nie wszystkie zakupione rośliny są posadzone, bo sił przerobowych mi nie starcza. Zamówione mam jeszcze dwie malutkie sadzonki sosny gęstokwiatowej low glow, jałowca blue star i lawendy wąskolistnej na rabatę pod okno. Będę wdzięczna za uwagi, sugestie uzupełnień. W szczególności chodzi mi o:

1. przestrzeń między choiną kanadyjską a klonem palmowym - dać tam liriope szafirkowe czy może wrzosy na jesieni?

2. długą przestrzeń między klonem palmowym a bukszpanem i cisem przy końcu płotu - myślę o posadzeniu tam jeszcze (bliżej bukszpanu) śliwy wiśniowej Pissardi w formie krzewu oraz jakiś niskich bylinek wypełniających rabatę na dole. Jakich? też wrzosy/liriope szafirkowe?



3. przestrzeń po lewej przy tarasie - rozplenica japońska? inna niska (do 70 cm) trawa ozdobna? (dalej pod oknem będą lawendy wąskolistne - chyba fajnie by się z trawami komponowały, a te trawy dalej z sosną karłową glauca i jałowcem blue carpet (ten jeszcze nie posadzony, bo nie jestem 100% pewna czy powinien tam być)



4. przetrzeń po prawej przy tarasie cel - zasłonięcie bezposrednioego widoku na zakątek z truskawkami, poziomkami i jezynami, które nie są przesadnie ozdobne (ta mała sosna karłowa glauca jeszcze nie posadzona, może ją przesunąć bardziej na prawo do płotku? sama nie wiem)



Będę bardzo wdzięczna za rady!

____________________
Mój Mały
Gardenarium 11:51, 12 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na ostatnim zdjęciu po prawej nie sadź trawy pampasowej bo nie zimuje u nas. Posadź miskanta 'Morning Light'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jasanka 11:55, 12 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Dzięki wielke Danusiu za radę!

A jak reszta ogródka? Jakieś uwagi? sugstie?

(jak pewnie zauważyłaś pilnie się słucham Ciebie rabata/trawnik rozdzielone; proste linie zachowane; sosny karłowe glauca przeniesione do słońca )
____________________
Mój Mały
tomgroch 19:19, 13 kwi 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Trawa konkuruje z roślinami o wszystko : wodę, składniki pokarmowe i światło.
W trawniku to w zasadzie jedynie drzewa i większe krzewy mogą rosnąć. W tak małym ogrodzie trawnik nie ma sensu, chyba że jako dywanik. Jeśli chcesz naturalnie to zrób "łąkę" - można tak skomponować trawy i byliny, by przez cały sezon była atrakcyjna.
Zgadzam się z Danutą, że przy twoim pomyśle wyjdzie ....słabo..
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
jasanka 19:37, 13 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56


Zgadzam się z Danutą, że przy twoim pomyśle wyjdzie słabo



Tomgroch, o co dokładnie chodzi?

Z tego pisała Danusia to należało oddzielić trawnik od rabaty i tak zrobiłam (mam w ziemi zakopany pas taśmy oddzielającej). Czy więc chodzi o coś innego? Przepraszam, może jestem mało domyślna

Nad łąką kwiatową się zastanawiałam, ale na pewno chcę mieć wysokie rośliny/pnącza przy płocie a niskie przed nimi, więc rabata wzdłuż płotu być musi
____________________
Mój Mały
tomgroch 21:53, 13 kwi 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
A dokładnie to o te rośliny wyrastające z trawy.
No ta łąka to by była rzeczywiście awangarda na tak małej powierzchni. Takie ogródki, trzeba traktować tak samo jak kolejny pokój, czyli ładnie umeblować, położyć dywan coś do siedzenia i już. pooglądaj sobie realizacje z wystawy w Chelsey. Anglicy zęby zjedli na mikroogrodach
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Mysza 21:54, 13 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witaj na Ogrodowisku.
Będę kibicować.
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies