Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój Mały

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój Mały

jasanka 22:13, 13 kwi 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Mysza Witaj

Tomgroch, już dawno ten pomysł upadł (co widać na zdjęciach) - zostaje tylko jedno pojedyncze drzewko (jabłoń royalty) na trawniku - reszta, na odzielnej rabacie.
____________________
Mój Mały
jasanka 13:36, 01 maj 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Aktualizacja ogródka Przynosi mnóstwo radości ale i nieco kłopotów. Zauważyłam pierwsze szkodniki (o nich w wątku 'rozpoznawanie szkodników')

Poniżej kilka fotek z rodzaju tych przyjemnych

Zaczyna kwitnąć jabłoń royalty


Klonik ponownie wyprostował liście


Hortensja pnąca składa obietnicę pąkami


Niezapominajki i trzmieliny niezmiennie zachwycają





A barwinek nieśmiało raz po raz mruga niebieskim oczkiem













____________________
Mój Mały
kasia 22:41, 06 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
zagęszcza się u Ciebie, niezapominajki śliczne
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
jasanka 20:24, 19 lip 2015


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Update lipcowy Kocham to moje małe miejsce!

____________________
Mój Mały
bql3 06:35, 09 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Stuk-puk, - a co tutaj tak cicho w ogródku, czyżby ogrodnik był dalej na wakacjach?

pozdrawiam gorąco
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
maed 15:49, 15 sty 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Cześć Jasanko,
jeśli zaglądasz jeszcze na forum, to napisz mi proszę jak Ci się sprawuje ogródek. Ja podobnie jak Ty mam taki właśnie przyblokowy. Ciekawa jestem jak Ci rośnie trawa. Moja z racji zacienienia tak sobie (nie jest to całkowita porażka ale i zachwytu wielkiego nie wzbudza). Jednak na trawie mi zależy i w tym roku mam zamiar zregenerować trawnik dosiewając trawę do cienia.
Pozdrawiam
Edyta
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
jasanka 13:34, 10 kwi 2016


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Bardzo przepraszam za dłuugą nieobecność, ale wracam wraz z wiosną

Maed jak tam Twoja trawa? Moja po zimie wygląda tragicznie - z mojej winy niestety. Nie skosiłam przed tym jak spadł pierwszy śnieg . Mniej więcej połowa nie przetrwała. Ale teraz porządki w ogrodzie trwają w najlepsze. Jak będzie widać pierwsze efekty wrzucę zdjęcia.

Kilka roślin niestety nie przetrwało. Musiałam usunąć dwa cisy Hicksi - zupełnie usłchły - ale nie przez zimę. Zaczęły usychać już późnym latem. Nie dałam rady odratować. Pozostałe trzy przetrwały pięknie.


W ogóle późne lato to był u mnie okres chorób. Trzmieliny powygryzane przez robactwo, pąki hortensji pnącej zżerane od środka przez jakieś świństwo, liście klonu palmowego też nie prezentowały się dobrze.

Jednak z nadzieją wchodzę w nowy sezon







____________________
Mój Mały
jasanka 19:51, 05 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 56
Kwiecień 2016

____________________
Mój Mały
maed 15:33, 31 mar 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Hej Jasanko,
co u Ciebie?
Tak jak planowałam w zeszłym roku zrobiłam rewolucje trawnikową. Wywaliłam trawę, którą posiał developer i która nie wyglądała za specjalnie przerośnięta mchem i posiałam specjalną mieszankę do cienia. W tym tygodniu sąsiad zwrócił uwagę, że mam taki ładny trawnik, a jego kiepski. Zresztą w drogim ogródku trawę wymieniłam częściowo. Teraz połowa to trawnik, a druga część to sam mech.
Napisz coś, pokaż swój ogródek
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies