Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

babka 22:41, 18 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
bozga napisał(a)


Intensywność przebarwienia na różowo zależne jest od pH gleby więc w tym upatrywałabym różnic. U mnie najbardziej widoczne jest to u Limelight ( od lekko do ciemnoróżowego koloru). Dokładnie obejrzałam swoje kwiatostany, rzeczywiście na niektórych można dostrzec delikatne zielenienie ale nie jest to tak jaskrawe jak np u Diamantino


Bardzo Ci dziękuję za radę chyba rzeczywiście niedostatecznie zakwaszona gleba jest. Sypnęłam nawozem do hortek a z zakwaszaczem zwlekałam
Dziś naprawiłam ten błąd ale nie wiem na ile teraz będzie to skuteczne bo zieloność opanowała kwiatostany Ale zauważyłam też dziś, ze i zielonkawe i te białe płatki dostają różowych kropek więc może jest nadzieja ?
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Iwk4 00:07, 19 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bożenko, co poleciłabyś na solitera? Może być hortensja przebarwiająca na różowo, ale o większych kwiatach i kwitnąca niezbyt późno ?
Będzie niedaleko śliw wiśniowych podsadzonych przez ML i Red Barona? Do tego w plecach będzie mieć bluszcz i Miskanta Klaine Fontanne? (Ma białe pędzelki)
Moja rabatka
Będzie w kwadracie tam, gdzie z dala widać białe pędzelki miskanta
____________________
Ogródek Iwony II
bozga 08:42, 19 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Iwk4 napisał(a)
Bożenko, co poleciłabyś na solitera? Może być hortensja przebarwiająca na różowo, ale o większych kwiatach i kwitnąca niezbyt późno ?
Będzie niedaleko śliw wiśniowych podsadzonych przez ML i Red Barona? Do tego w plecach będzie mieć bluszcz i Miskanta Klaine Fontanne? (Ma białe pędzelki)
Moja rabatka
Będzie w kwadracie tam, gdzie z dala widać białe pędzelki miskanta


Myślę,że tylko 4 odmiany wchodzą w grę. Vanille Fraise i Limelight- powszechnie już występują w naszych ogrodach ale nie ulega wątpliwości, że są bardzo spektakularne a o to nam chodzi, ale pomyślałam, że urodą dorównują im Silver Dollar i Magical Moonlight ( dodatkowo mają mniejsza skłonność do przewieszania a Magical Moonlight prawie do końca pozostaje biały. Oczywiście najbardziej spektakularną przemianę ma Vanilka. Teraz już Twój wybór
Pokażę bliżej Silver Dollar bo jest trochę niedoceniana ( sorki za tą poświatę ale z rana już jest ostre słońce i trochę trudno się ustawić)

I prawie jak soliter Limonka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Iwk4 08:52, 19 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bożenko, dziękuję za radę.
Vanilki i Limelight już u mnie goszczą. Pora więc pomyśleć nad dwoma pozostałymi typami.
Zastanawiałam się jeszcze nad Polar Bear lub Phantom. Co o nich sądzisz ?
____________________
Ogródek Iwony II
bozga 08:53, 19 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A to ogólne widoczki zrobione "przy okazji"
Najpierw różyczka na którą dałam się namówić miesiąc temu, przyjechała po przekwitnięciu teraz kwitnie dla mnie chyba w podziękowaniu,że tu trafiła
Teasing Georgia


A to wejście do części gospodarczej ogrodu za garażem

I troszkę przyjemniejsze widoczki "za płotem " przy ulicy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:12, 19 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Iwk4 napisał(a)
Bożenko, dziękuję za radę.
Vanilki i Limelight już u mnie goszczą. Pora więc pomyśleć nad dwoma pozostałymi typami.
Zastanawiałam się jeszcze nad Polar Bear lub Phantom. Co o nich sądzisz ?


Skoczyłam do ogródka zrobić fotkę ( mam jeszcze urlop )
Polar Bear nie pokażę, bo go przycięłam w celach eksperymentalnych i jest w mojej "poczekalni" ale nie jestem z niego na razie zadowolona, kwiaty miał mimo wszystko drobne i stosunkowo wiotkie pędy- może sie poprawi
.
Ale Phantom w całej okazałości
3 letni krzew, bardzo wysoko rośnie, kwiaty oczywiście ma przepiękne, jedyny drobny mankament to wygląda trochę goło od dołu bo ma bardzo mało liści- może przy starszych krzewach nie będzie to już tak widoczne





____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Iwk4 09:17, 19 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ups, goły mówisz?
Dziękuję ci pięknie. Nabiegasz się przez moje pytania. Ale bardzo lubię to obrazowe opisywanie wszystkiego. Dzięki. Miłego dnia.
Pozwolę sobie opisy skopiować.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:19, 19 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bożenk, a te snieżnobiałe na dzisiejszych fotkach - to Vanilki ?
____________________
Ogródek Iwony II
bozga 09:19, 19 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I jeszcze trochę porannego słońca


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:24, 19 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Iwk4 napisał(a)
Bożenk, a te snieżnobiałe na dzisiejszych fotkach - to Vanilki ?


Tak Vanilki, bardzo póżno w tym roku się przebarwiają



Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies