Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

danuta_szwajcer 13:33, 26 kwi 2015


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Cudny Masz go w słoncu zapewne a ten co pierwszy raz Ci zakwitnie to jaki? warte grzechu jak widać u Ciebie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
bozga 13:54, 26 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Zaczynają już kwitnąć tez inne odmiany ( u mnie pierwszy raz), na razie podsadki kwiatów dopiero się rozwijają

Alba Plena



Venus
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 14:37, 26 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I jeszcze na deser pokażę dzisiejsze fotki za ogrodzeniem

Króluje bez koralowy

O jeszcze szpaler z jarzębiny( samosiejki wykopane przy polnej drodze, prawie 3 lata zajęło mi zagęszczanie koron ale opłaciło się , teraz zostawiam już je bez cięcia) podsadzone płomykiem
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Ola54 15:51, 26 kwi 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Masz tzw."zieloną rękę" wszystko rośnie Ci idealnie.Nawet patyk wetknięty w ziemię
Ale ja nadal jestem zauroczona hortensjami
bozga 16:08, 26 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Hortensje górą !!!. Ale ogród w oczekiwaniu na nie musi jakoś wyglądać ( tzw wypełniacze)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Malgosik 18:55, 26 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ciekawe te jarzębiny
masz jesienne fotki?
____________________
Ogród na glinie
bozga 19:39, 26 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Malgosik napisał(a)
ciekawe te jarzębiny
masz jesienne fotki?


Jak już wspomniałam wcześniej nie prowadziłam dokumentacji fotograficznej na szerszą skalę więc nie ma czym się pochwalić, uginają się od owoców, jest to pewnym problemem jesienią bo oczywiście stanowią świetną zabawę dla dzieci i co jakiś czas trzeba zamiatać ulicę, trudno się też sprząta trawnik.
Bardzo dużym plusem jest fakt,że stanowia górną partię żywopłotu oddzielajacego od ulicy a działka jest narożna. Ozdobne są nie tylko w porze jesiennej ale i w czasie kwitnienia. I jeszcze jeden plus którego na razie nie widać - stanowia swoistą drabinę dla powojnika Summer snow (silnie cięty, teraz dopiero budzi się), jego pędy sięgają kilku metrów, od czerwca do października obsypane kwiatami, przepięknie wyglądają przewieszone przez gałęzie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Malgosik 21:19, 26 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bozga napisał(a)


Jak już wspomniałam wcześniej nie prowadziłam dokumentacji fotograficznej na szerszą skalę więc nie ma czym się pochwalić, uginają się od owoców, jest to pewnym problemem jesienią bo oczywiście stanowią świetną zabawę dla dzieci i co jakiś czas trzeba zamiatać ulicę, trudno się też sprząta trawnik.
Bardzo dużym plusem jest fakt,że stanowia górną partię żywopłotu oddzielajacego od ulicy a działka jest narożna. Ozdobne są nie tylko w porze jesiennej ale i w czasie kwitnienia. I jeszcze jeden plus którego na razie nie widać - stanowia swoistą drabinę dla powojnika Summer snow (silnie cięty, teraz dopiero budzi się), jego pędy sięgają kilku metrów, od czerwca do października obsypane kwiatami, przepięknie wyglądają przewieszone przez gałęzie


to pokaż jak zakwitną
ja mam u siebie 1 jarząba szwedzkiego
____________________
Ogród na glinie
jona 21:53, 26 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Zestawienie jarzębiny z płomykiem bardzo mi się podoba .
Niektóre ogrody kuszą nawet przed ogrodzeniem, by do nich zajrzeć . Dobrze, że na Ogrodowisku można zaglądać do środka ogrodów
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
monteverde 22:00, 26 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mnie się podobają jarzębiny podsadzone floksami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies