Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Kawa 13:19, 08 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko już pocięte
ja może w sobotę - o ile będą warunki pogodowe Macham ci ja
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Jana 21:11, 09 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
faktycznie Bożenko tniesz nisko ale z pewnością z korzyścią dla hortek skoro są tak piękne u Ciebie krokusów u mnie jeszcze nie ma
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
horcia 22:30, 09 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Bożenko a co myślisz o przycieciu Anabelki tuż nad ziemią? W wątku nasze hortensje radzono aby się nie pokładały należy przycinać przy ziemi. Tak zrobiłam . Może odbije?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
AgataP 08:58, 10 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
horcia napisał(a)
Bożenko a co myślisz o przycieciu Anabelki tuż nad ziemią? W wątku nasze hortensje radzono aby się nie pokładały należy przycinać przy ziemi. Tak zrobiłam . Może odbije?


Ja nie Bożenka, ale napiszę - zawsze cięłam Anabelki przy ziemi, wystawały tylko takie 4-5 cm kikuty. Pięknie się regeneruje, ale z tym pokładaniem to nie licz na wiele. Mają ogromne kwiaty, które po deszczu leżą na ziemi jeśli nie mają podpory. Więc albo wiązanie, albo druty podtrzymujące, albo płotek przed nimi np.bukszpanowy. Inaczej się nie da
____________________
Z Pszenicznej...
bozga 09:30, 10 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
AgataP napisał(a)


Ja nie Bożenka, ale napiszę - zawsze cięłam Anabelki przy ziemi, wystawały tylko takie 4-5 cm kikuty. Pięknie się regeneruje, ale z tym pokładaniem to nie licz na wiele. Mają ogromne kwiaty, które po deszczu leżą na ziemi jeśli nie mają podpory. Więc albo wiązanie, albo druty podtrzymujące, albo płotek przed nimi np.bukszpanowy. Inaczej się nie da



Nic dodać, nic ująć

Anabelki się pokładają , taki ich "urok" Mam o tyle dobrze, że z jednej strony jest siatka

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 09:35, 10 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kasja83 napisał(a)
Bożenko mam Magiczną Siłę do Hortensji-czy startowo np. teraz w marcu dać im coś?Wyczytałam gdzieś u Ciebie, że mieszasz nawóz granulowany do hortensji pół-na-pół z azofoską. Czy ja mogę dać samą azofoskę uniwersalną-tak trochę?



Magiczna siła później, startowo jak najbardziej granulat, co do azofoski jeśli chodzi o bukietowe i krzewiaste nie widzę problemu ale ważna jest rozsądna dawka. "Trochę" brzmi bardzo dobrze, inaczej będziemy mieć nadmiernie wybujałe pędy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Marga 09:36, 10 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
U mnie zakwitł jeden krokus więc przycięłam hortensje.
____________________
Ogród dla moich synków
bozga 09:49, 10 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Mira104 napisał(a)
Bożenko jakie hortensje polecasz do donic?


Właściwe wszystkie dobrze sobie radzą w donicach ale tak 2-3 lata, później wyraźnie brakuje im wody, chyba, że ktoś ma podłączoną linię kroplującą. Oczywiście najmniej męczące są donice dla odmian niskich np Little Lime, Sundae Fraise, u mnie dobrze rośnie Diamant Rouge
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
mirkaka 15:57, 10 mar 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Zaglądam i widzę że wystartowałaś
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
horcia 21:37, 10 mar 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
bozga napisał(a)



Nic dodać, nic ująć

Anabelki się pokładają , taki ich "urok" Mam o tyle dobrze, że z jednej strony jest siatka



Zgadzam się, nic dodać, nic ująć dziękuję

Piękne poletko krokusikowe
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies