Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Byle do przodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Byle do przodu :)

Olala 21:57, 08 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 9
Witam,
długo, oj bardzo długo buszuję po cichutku tutaj na Ogrodowisku, aż w końcu odważyłam się założyć konto Potrzebuję pomocy, a tutaj tyle życzliwych osób, więc stwierdziłam co mi tam - zakładam swój wątek

Na pierwszy ogień idzie mój skalniak. Ileż ja to razy go przerabiałam - nie wiem, ale za każdym razem nie mam pojęcia czym go obsadzić w części "niskiej". Po kilku latach wiem mniej więcej czego bym tam nie chciała Odpada większość typowo skalnych roślin, a cyprys i tuje na górze tak się rozrosły, że zostały przesadzone w nowe miejsce. Na górze została więc tylko conica, 3-4 miejsca czekają na nowe roślinki (pytanie nr 1 - jakie? + dodam, że zostałam posiadaczką trzech przeurocznych malutkich krzaczków azalii (uśmiechały się do mnie i miały śmieszną cenę - nie mogłam ich nie wziąć ) i może by je wykorzystać tam bardziej u góry ).

To białe to chyba ubiorek - też chcę się go pozbyć, bo wygląda ładnie tylko jak kwitnie, a później mnie denerwuje (a gdzieś wyczytałam mądre zdanie, że ogród ma cieszyć - jak roślina cię wkurza - oddaj komuś albo wywal). Z przodu podoba mi się tylko goździk, a pozostałym roślinom raczej podziękuję.




Największy problem jak już pisałam mam tutaj:


Wymyśliłam sobie tam lawendę (nie wiem czy właściwie, ale to jest jedno z nielicznych nasłonecznionych miejsc w moim ogrodzie, gdzie mogą ją posadzić - a bardzo chcę ją mieć ), ziemia i tak jest tam do wymiany, więc powinno być jej tam dobrze. Tylko nie wiem kompletnie czy to ma sens, jak ma (a bym chciała, żeby miał ) to jak ją rozplanować tam, z czym połączyć i właśnie z tym problemem na dzień dobry zwracam się do Was drodzy forumowicze
____________________
Karol99 22:12, 08 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
jona 00:00, 09 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj . Na skalniakach się nie znam, więc nie pomogę za bardzo. Lawenda jeśli ją lubisz, to czemu nie? Może żurawki? Może funkie, których odmiany mają różne rozmiary? Nie wiem tylko, czy żurawki i funkie sadzi się na skalniakach. W każdym bądź razie ciepło kibicuję
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
BKosimkArt 08:00, 09 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Witaj,
Zawsze możesz sobie rozrysować najpierw i zobaczyć jak to będzie wyglądać
Nie wiem czy akurat tyle chciałaś lawendy ale myślę że nieźle to wygląda...
ewentualnie można jeszcze niżej dać jedną tylko nie wiem co tam u Ciebie rośnie, jakieś iglaki?? czy chcesz je wywalić też?


Usunę zdjęcie jeśli będzie taka potrzeba.
Pozdrawiam
Basia
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
anna_p_k 08:16, 09 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Witaj na ogrodowisku, eksertem nie jestem ale jest tu ich sporo więc napewno podsuną Ci dobre pomysły..., lawenda nie bardzo lubi gdy jest mokro, a tu na dole skarpy raczej bedzie miała mokro, może gdzies na górze znajdzie się dla niej miejsce
____________________
Ogródowe-początki
Olala 09:01, 09 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 9
BKosimkArt nie usuwaj proszę zdjęcia Ja sama nie wpadłam, że używając tak zaawansowanego edytora grafiki można coś pokombinować na sucho A na dole chyba skalnica jest i też raczej pójdzie out.

Wymyśliłam, że może właśnie tam na dole troszkę zmodyfikować po pole i posadzić zawciąg, dalej konwalnik, a dalej lawendę i może dla kontraktu carex evergold... te roślinki mam, więc fajnie by je było wykorzystać

Boki skalniaka są prawie ok, ale z tym większego problemu nie ma. Nie mam za bardzo pomysłu co by wsadzić na górze... Mam jednego malutkiego ciska, rośnie w tempie zawrotnym, więc myślę, że on nie zdominuje Obok białego ubiorka rośnie na razie mała kosodrzewina, ale może ją by też przesadzić wyżej?

I mało mi tych iglaków tam... może kupić coś w stylu cyprysika groszkowego filifera nana, świerka nidiformis, albo szczepioną nie za wysoko choinę kanadyjską pendula?

Heh nie miała baba kłopotu to wymyśliła kolejne przemeblowanie na skałce
____________________
Margaret_ka 09:04, 09 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witaj serdecznie,
Sama mam niewielki skalniak istniejący od kilkunastu lat. Ciągle coś tam zmieniam i wiecznie jestem niezadowolona. Znam ten ból.

Zapowiada się pięknie u Ciebie, będę zaglądała.
____________________
Ogród Margaret-ki
Olala 09:18, 09 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 9
Margaret_ka zapraszam, ja już do Ciebie też zaglądam

A ze skalniakiem wymyśliłam, że wywalę co mnie będzie irytowało, wymienię ziemię tam gdzie trzeba i wtedy pocykam zdjęcia i będę kombinowała Bo na razie ten chaos mnie irytuje, na górze po wykopaniu trzech dużych iglaków pobojowisko też odstrasza...

Plan na dzisiaj to zakończenie innej rabaty, która powstała właśnie po to, żeby jakoś zagospodarować te wyrośnięte iglaki

Ale cholera wczoraj wydałam już prawie 300 zł na jakieś pierdoły, a już dzisiaj mnie ciągnie do szkółki, wszak nie byłam tam od jesieni jak nie lepiej
____________________
BKosimkArt 11:09, 09 kwi 2015


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No może tak zrób, najpierw uprzątnij, kosodrzewinkę bym zostawiła... Albo posadziłabym niżej...
Oj to żadna profeska tylko zwykły Paint
Pokaż co tam działasz teraz...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Olala 22:27, 09 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 9
Najpierw pochwalę się jakie popełniłam zakupy Oczywiście dwóch pomocników też się do zdjęcia załapało




Na swoje usprawiedliwienie dodam, że zawciąg i floksy zostały dokupione na miejsce braków, jakie poczyniła ta mała biało-czarna istota ze zdjęcia poniżej




____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies