Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

pestka56 13:36, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Siąpić ma przestać w sobotę. Oby.
Przywiozłam sobie 20 sztuk grabów na żywopłot przed oknami salonu.
Facet z ziemią na podniesienie rabat czeka i przecież nie będzie mi wiózł błota do ogrodu
____________________
Kasia
Kasya 14:50, 15 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
pestka56 napisał(a)
Siąpić ma przestać w sobotę. Oby.
Przywiozłam sobie 20 sztuk grabów na żywopłot przed oknami salonu.
Facet z ziemią na podniesienie rabat czeka i przecież nie będzie mi wiózł błota do ogrodu

Oj teraz to kiepski moment na zakup ziemi luzem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 14:57, 15 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
uprzejmie donosze, ze zakwitły ułudki. tylko czemu polowa zamiast na niebiesko kwitnie intensywnym fioleto-różem?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 17:13, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
uprzejmie donosze, ze zakwitły ułudki. tylko czemu polowa zamiast na niebiesko kwitnie intensywnym fioleto-różem?



Zawsze tak jest na początku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:31, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Od 24 lat tak zimnego kwietnia u nas nie było, teraz najcieplej jest w Rosji gdzie 110 lat temu podobne temperatury w kwietniu. Tegorocznego francuskiego wina nie będzie za dużo bo winorośle pomarzły. To wszystko za sprawą wybuchów wulkanów na Karaibach - jak komuś chce się czytać

Ma w tym roku nie być ani wiosny ani upalnego lata - jedyna pociecha w nie sprawdzaniu się prognoz meteorologów


Na pociechę sobie czytam, że pod koniec kwietnia jednak wiosna w końcu zawita d nas


Titanic zderzył się górą lodową to wiadomo, okazało się że księżyc był bardzo blisko ziemi od 796 roku. Następnym razem tak ma być w 2257 roku - Galgasia bądź gotowa. Jak ktoś ciekawy co dalej to proszę





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:38, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wczoraj gaz zaczął się ulatniać. W drodze z linii gazociągu do nowego domu sąsiada który się zaczął budować. To robótki gazowników sprzed pandemii. Wezwane pogotowie gazowe przyjechało, zawiesiło na płocie szarfę z napisem gaz i sobie pojechało. Pod wieczór po awanturze sąsiadów przyjechali ponownie by się kłócić i wetknąć w ziemię cztery żółte ,kołki ze zwiniętej taśmy, aby nikt w tm miejscu nie zaparkował - ciekawe czy ktoś ogląda swoje miejsce parkowania ? A smród w tym miejscu jak przy odkręconej butli gazowej

W końcu przyjechała po zmroku koparka, coś zrobili. Muszę iść zobaczyć to miejsce. Ale gazu nie zamknęli
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 07:04, 16 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Gosiek33 napisał(a)
Wczoraj gaz zaczął się ulatniać. W drodze z linii gazociągu do nowego domu sąsiada który się zaczął budować. To robótki gazowników sprzed pandemii. Wezwane pogotowie gazowe przyjechało, zawiesiło na płocie szarfę z napisem gaz i sobie pojechało. Pod wieczór po awanturze sąsiadów przyjechali ponownie by się kłócić i wetknąć w ziemię cztery żółte ,kołki ze zwiniętej taśmy, aby nikt w tm miejscu nie zaparkował - ciekawe czy ktoś ogląda swoje miejsce parkowania ? A smród w tym miejscu jak przy odkręconej butli gazowej

W końcu przyjechała po zmroku koparka, coś zrobili. Muszę iść zobaczyć to miejsce. Ale gazu nie zamknęli

Oj współczuje, gaz niebezpieczny a takie lekceważące podejście może wkurzać
A gdzie budują ? Po drugiej str drogi ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 07:33, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)

Oj współczuje, gaz niebezpieczny a takie lekceważące podejście może wkurzać
A gdzie budują ? Po drugiej str drogi ?



Tak, naprzeciwko. Poszłam zobaczyć co zrobili i przy okazji stwierdziłam, ze gaz pociągnięty został nie do sąsiadów naprzeciwko tylko na działkę dalej w stronę rzeki. Znaczy bedą nadal grzebać






Taśma klejąca górą! Na razie zakleili, mam nadzieję, że dziś jakoś to poprawią. Nie znam się ale wygląda, że założyli zawór odcinający. Zapach gazu nadal czuję choć słabszy


Ciekawe co to za pęczek żółtych rurek widocznych z prawej strony?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 08:05, 16 kwi 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Oj, ja to bym spanikowała na dobre w takiej sytuacji. Kurcze, tu to nie powinno być amatorszczyzny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 08:33, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Że też oni z takim lekceważeniem do tego podchodzą... nawet po tym wybuchu w górach, zapomniałam, jaka to miejscowość, taka popularna narciarska... a rura gazowa w ziemi to jeszcze powinna być zabezpieczona taką specjalną folią tak 10-20 cm nad rurą, żeby ktoś, kto kopie, wiedział, że zaraz jest gaz... tutaj jakoś nie widzę nigdzie resztek nawet.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies