Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

tulucy 08:52, 13 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje żeleźniaki zakwitły po paru latach dopiero. I też na początku pojedyncze pędy kwiatowe były i to dosc długo. Chyba dopiero w tym roku ma więcej niż jeden.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 10:39, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
JoannA napisał(a)
Po drugiej dawce wcale nie musi być źle.
Ja miałam drugą w sobotę, a w niedzielę śmigałam z wizytą bez żadnych dolegliwości.
Pada i u nas nas
Piwoniom nie zdążyłam zdjęć zrobić bo deszcz mnie przepędził i pewnie je położy bo już pochylone pomimo podpórek. Wysokie bardzo wyrosły w tym roku. I pięknie kwitną



Na razie się trzymam i nic w zasadzie nie odczuwam - to na pewno dobry objaw? Czasem czuję, że mam rekę

Widziałam, że w Peony Max przyszedł czas na cięcie kwiatów. Czy to sposób na uzyskanie w kolejnym roku dorodniejszych krzaczków? A może chodzi o to by nasiona się nie zawiązywały?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:41, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
antracyt napisał(a)
U mnie też pada od rana, momentami leje, a w pewnym momencie przeszła taka wichura, że spora część roślin się położyła, wysokie margaretki całe połamało. No ale na deszcz nie będę narzekać. Ty po drugiej dawce(trzymam kciuki, żeby bez negatywnych odczuć), a my po dniu stresu po teście. Na szczęście wynik negatywny, ale wszyscy z typowymi objawami covidowymi dla dzieci jesteśmy. Jakieś inne paskudztwo nas dosięgło.


Kwiaty leżą, albo wstaną albo do wazonów będę ciąć

Współczuję stresu, dobrze, że wyniki negatywne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:45, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
UrsaMaior napisał(a)


Szczęściara. Ja w piątek wieczorem dawka, a w sobotę ból głowy i ogólne zdechnięcie. Całe szczęście tylko jeden dzień taki.



Udało mi się nie odczuwać tej drugiej dawki, mam nadzieję że tak już zostanie


Iza masz zdrowie, przeczytałam, że po szczepieniu poszłaś konno jeździć A mnie od razu skojarzyło się tak:
sto lat temu gdy Dynastia przed telewizorami pokazywała tysięczny odcinek jedna z bohaterek taka zimna blondyna, choć miała problemy z zajściem w ciążę, to będąc w zaawansowanej ciąży wybrała się na przejażdżkę... i efekt wiadomy


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:46, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
UrsaMaior napisał(a)


Przecudna jest eh... Moją rodzicom wydałam, bo za mało słońca miała.



U mnie też słońca za dużo nie ma bo pod wiązem camperdownii rośnie. Czekałam na kwiaty kilka lat. Ale rozumiem, że chcesz cieszyć się kwiatami od razu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:49, 13 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Coral Charm mnie urzekła. Patrzyłam na nią w sklepie ale nie kupiłam, wybrałam białą i teraz trochę żałuję.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:49, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne masz piwonie, a amsonia bardzo juz dorodna. Nie masz co narzekać. W tym sezonie zdecydowanie wegetacja u Ciebie bardziej do przodu niż u mnie.


Masz rację, że w tym sezonie, nie wszystko w Twoim ogrodzie jest ta szybkie jak zwykle

Znalazłam listę zakupów z 2014 r i tam przeczytałam - Amzonia nadreńska - Amsonia tabernaemontana. W końcu coś wiem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:51, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)
Gosia, rodgersje chyba masz ? Pokażesz ?



Mam, nawet nowe dokupione ale nadal nie kwitną. Same zielone liście nie ma co pokazywać

U Gruszki wypuściły już piękne pędy kwiatowe,
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:52, 13 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Trzymam kciuki za dobre samopoczucie po drugiej dawce .


Dziękuję, chyba nieźle, znaczy nic nowego nie czuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 10:53, 13 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
Gosiek33 napisał(a)



Mam, nawet nowe dokupione ale nadal nie kwitną. Same zielone liście nie ma co pokazywać

U Gruszki wypuściły już piękne pędy kwiatowe,

Jak duże chciałam zobaczyć…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies